Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane - zgrzyt przy hamowaniu.

balonika3 04 Apr 2009 17:11 7176 15
    balonika3
    Level 37  
    Witam. Mam pytanie - w megane 1,4 96r. zgrzyta przedni prawy hamulec. Jakby tarło metal o metal. Czasem zanika na dzień - dwa, a czasem trze, aż ludzie się oglądają. Dzisiaj przy zmianie kół obejrzałem to wreszcie i kloce ok. 8mm, wszystkie jednakowo zużyte, tarcze jednolicie wypolerowane, bez rdzy, no miodzio. Więc skąd ten zgrzyt?
    User removed account
    User removed account  
    balonika3
    Level 37  
    Ale tarcze jak lustro. Zadnego śladu tarcia metalem. Także nic nie wylazło, bo oglądałem dokładnie. Dlatego pytam tutaj, bo to dziwne.
    User removed account
    User removed account  
    pioart
    Level 38  
    Sprawdź osłonę metalową czy to nie ona trze o tarczę
    balonika3
    Level 37  
    Na tarczy nie ma żadnych innych śladów oprócz "polerki" od klocków.
    balonika3
    Level 37  
    pioart wrote:
    A na feldze?
    Też o tym myślałem, ale nie ma nic.
    pioart
    Level 38  
    Ciężko jest tu cos wydumać . Nie jesteś amatorem jak mniemam i bardzo dogłębnie kombinujesz . Nie wiadomo czy ten dźwięk pojawia się podczas hamowania i trakcji i czy można pokombinować w dwie osoby na podnośniku rozpędzając koła i hamując choć nie jestem do końca pewien czy to przyniesie oczekiwany rezultat.
    Tak na marginesie to coś z tymi Reniami jest nie tak , ostatnio ćwiczyłem jedną taka i też problem w hamulcach , zmieniałem tarcze i klocki różnych firm przekładki i różne konfiguracje producentów i cały czas piszczały do momentu aż trafiłem, ale chyba nie na tym rzecz polega
    Pozdrawiam
    balonika3
    Level 37  
    Problem jest przy zwykłym zwalnianiu, np. przed światłami. A tak na marginesie - pamiętasz które klocki nie piszczały? Bo chyba je wymienie, a nie chcę zamienić zgrzytu na pisk.
    pioart
    Level 38  
    Przykro mi ale nie pamiętam.
    A przetrzyj jeszcze klocki na papierze 80 i zobacz czy jakaś będzie zmiana bo chyba nie jesteś pewien czy to wina klocków. Jakiej firmy masz założone?
    Pozdrawiam
    balonika3
    Level 37  
    Nie wiem jakiej firmy, bo po kupnie auta nie wymieniałem. Ale tak myślę - może jakieś dziadostwo jest w klocku. Tylko dziwne, bo nie zostawia żadnego śladu na tarczy. Ja kiedyś w płycie wiórowej znalazłem... kapsel od piwa (bez kitu). Aż poszły iskry spod piły. Może to coś podobnego...
    Pozdro.
    Blicek
    Level 26  
    Sprawdz czy jedna z prowadnic szczęki się nie zatarla.
    marek1977
    Level 33  
    Albo liche klocki, albo rant tarczy. Stawiam na klocki bo w końcowej fazie hamowania występuje hałas.
    User removed account
    User removed account