Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PuntoII i Exus V5 - denerwujące piknięcie

Kamil.br 04 Kwi 2009 22:11 1197 4
  • #1 04 Kwi 2009 22:11
    Kamil.br
    Poziom 2  

Witajcie,

W związku z awarią wcześniejszej centralki, postanowiłem założyć nowy alarm. Wybór padł na Exus V5 (polecany na forum i przestępna cena zestawu).
    Wszystko udało się podłączyć natomiast jest drobny problem z syreną. Przy zapalaniu silnika słychać krótkie piknięcie które zasadniczo nie wpływa na prace alarmu ale jest denerwujące.
    Sprawdzone: masa (bezpośrednio z akumulatora), połączenie, napięcie z akumulatora (szczególnie przy odpalaniu) - wszystko poprawnie.
    Syrena jest bez zasilania sterowana +, sprawdzałem też na syrenie znajomego z zasilaniem i to samo.

Podejrzewam, że problem może być z rozrusznikiem, powoduje zbyt wysoki skok napięcia? Jak to można sprawdzić?

Chciał bym również zapytać jakie są możliwości programowania alarmu? Wiem że po 12-krotnym przekręceniu kluczyka można wyłączyć/włączyć ciche uzbrajanie, a jak włączyć zamykanie centralnego po pierwszym naciśnięciu hamulca?
    Czy w ten sposób można również wł/wył automatyczne uzbrajanie po wyłączeniu alarmu i nie otwarciu drzwi? Powinna odpowiadać za to zworka J2- jest założona zworka ale funkcja nie działa.

Dziękuję za ewentualne sugestie.

0 4
  • #2 07 Kwi 2009 20:47
    Ireneo
    Poziom 40  

Alarm z atestami ma to że nie można go kupić na bazarze.Jego niektóre funkcje jak i zawodność jest na innym poziomie.Skoro masz nowy to zareklmuj centralkę i zapytaj o instrukcje programowania.Z tego typu alarmami nie ma kłopotu.Allegro i tam znajdziesz kontakty do instrukcji.

0
  • #3 07 Kwi 2009 22:30
    Kamil.br
    Poziom 2  

Funkcję alarmu udało mi się rozgryźć metodą prób i błędów - co ciekawe istnieje możliwość wł/wył funkcji o których nie mowy w instrukcji obsługi.

W kwestii syreny przy uruchamianiu silnika wysłałem zapytanie bezpośrednio do firmy Exus, czekam na odpowiedź.

0
  • #4 06 Maj 2009 23:07
    myciaspetlik
    Poziom 1  

Kolego Kamil.br tez mam taki problem. Mógłbyś napisać jak włączyć funkcje zamykanie centralnego po pierwszym naciśnięciu hamulca?
    Z góry dzięki !

0
  • #5 07 Maj 2009 08:36
    Kamil.br
    Poziom 2  

Z pomocą serwisu Exus problem został rozwiązany. Wystarczył mocniejszy przekaźnik.

myciaspetlik - szybko przekręcasz kluczyk stacyjce do zapalenia kontrolek i tak 12 razy(ostatni raz zostawiasz zapalone kontrolki). Alarm zapiszczy 3 razy i pilotem:
    1 lub 2 przycisk( nie pamiętam dokładnie) to jest automatyczne zamykanie po naciśnięciu hamulca
    3 przycisk - na stałe ciche/głośne uzbrajanie.

0