Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA Satellite L-300 11G - obluzowane gniazdo zasilania

04 Kwi 2009 23:23 2789 1
  • Poziom 26  
    Witam Wszystkich !

Mam taką oto sprawę. Kupiłem sobie nowego lapka Toshibę Satellite L-300 11G w lipcu. Wszystko jest genialnie super z jednym wyjątkiem. Od jakiegoś czasu wyraźnie rusza się gniazdo zasilania. Na razie mimo to nie nie wpływa to na łączenie lub też nie gniazda - bo działa bez przerwań, ale jakoś niepokoi mnie to zjawisko. W internecie coś niektórzy wspominają że również im się to przydarzało w innych modelach. Mam więc kilka pytań:

1. Czy to normalne zjawisko
    2. Czy będzie postępujące - i skończy sie niefajnie
    3. Jeśli laptop jest na gwarancji, a ta nie obejmuje zniszczeń fizycznych, to czy takie 'ruszanie się' wynikające z normalnego użytkowania jest Waszym zdaniem wyłączone z naprawy gwarancyjnej
    4. Co polecacie zrobić

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Toshiba w wielu modelach, również w L300 stosuje patent z gniazdem podłączonym kabelkami do płyty głównej, a nie wlutowanym bezpośrednio w nią. Dlatego ruszanie się całego gniazda w obudowie nie jest niepokojące, nie jest ono na sztywno przymocowane do obudowy, a jedynie siedzi w prowadnicach. Ruchy gniazda nie są przenoszone na luty na płycie - połączenie wykonano giętkim kablem. Chociaż zdarzyło mi się mieć Toshibę ze złamanym kablem przy gnieździe.