Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung cz-21f52t - trafopowielacz

05 Kwi 2009 01:55 2148 4
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam tv samsung cz-21f52t, w podstawce pod kineskop, po włączeniu iskrzy. wymieniłem, po włączeniu to samo, po dłuższej chwili powielacz zaczął dymić. tranzystor R424 po wylutowaniu i sprawdzeniu ok.5M om, nie wiem ile ma mieć bo czarny. Proszę o pomoc!

Na forum obowiązują zasady pisowni (p.15 regulaminu) - proszę poprawić post.
    Również - nie piszemy z włączonym Caps Lock - p.10.9 regulaminu. [Mirek Z.]
  • Poziom 2  
    Witam!
    Dziękuję za informacje! Wyminiłem powielacz, R424, podstawkę. Fonia ok., obraz gorzej- brak obrazu, po ustawieniu potencjometrów na maksa- brak wizji, jasny obraz z pasami, lekko zwężony od dołu ekranu, nie znalazłem uszkodzonych rezystorów i tranzystorów. Czekam na pomysły.:?::cry:
  • Moderator
    jarek016 napisał:
    nie znalazłem uszkodzonych rezystorów i tranzystorów.

Sprawdź jednak dobrze okolice trafopowielacza, szczególnie od n.8 (ABL) - ale nie tylko. Jeśli tam nic nie znajdziesz, to może być usterka na płytce kineskopu (PK) - TDA6107 lub jego okolice.
    W zasadzie trzeba by sprawdzić obecność i kształt impulsów zwrotnych na procesor, ale to bez oscyloskopu niemożliwe.
  • Poziom 2  
    usterka na płytce kineskopu (PK) - TDA6107 lub jego okolice

Znalazłem przerwę w ścieżce- była nie widoczna i nóżka kondensatora (10uF/250v) ułamana z powodu korozji. Pojawił się obraz, jednak nadal zwężony od dołu (czarny pas szer. 5cm).