Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DENON PMA 560 Prośba o pomoc w naprawie ( nie gra)

Marro8 05 Apr 2009 08:10 1050 0
    Marro8
    User under supervision
    Witam jestem z Katowic i nie dawno kupiłem uszkodzony wzmacniacz PMA 560 wiec zabrałem sie do roboty i na wstępie ustaliłem ze końcówka mocy jest zwarta TR527 (2sc3855) wymontowałem wszystkie końcówki (4) odpaliłem wzmacniacz a tam pożar rezystor R549 i R550 pali sie postanowiłem kupić wszystkie tranzystory co są na płytce wzmacniacza ( koszt prawie 200zł) oczywiście spalone rezystory także wymieniłem. Dostałem nowe elementy wmontowałem i nie działa dalej objaw taki ze mam kondensatory 10000uf i równolegle 4700uf ( oryginalne 12000uF okazało sie ze po tylu latach mają 5000uF:) wiec wymieniłem nie co wcześniej wszystkie kondensatory elektrolityczne, wracając do tych równolegle spiętych 10000uF i 4700uF po włączeniu wzmacniacz ma na szczęście bezpiecznik i sie pali po odłączeniu 4700uF i daniu nowego bezpiecznika bezpiecznik nie pali sie ale wzmacniacz nie działa, strasznie sie grzeją TR803 i TR804 są to 2SD1913 i 2SD1274 mam na nich napięcie 42V na C pozostałe płytki wzmacniacza zostały odnowione (elektrolity wymienione polakierowane na nowo) i gdy włączę wzmacniacz podam sygnał gra tylko lewe wyjście słuchawek nic więcej na wyjściach na kolumny brak sygnału
    Może ktoś mi pomoże schemat dostępny:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4016137#4016137
    Jeżeli ktoś by był z okolic Katowic chętnie sie spotkam i postawie Piwko
    Piękny sprzęt zwłaszcza gdy obudowa jest oryginalna i praktycznie w idealnym stanie nie ma ani jednej ryski a słyszałem dużo na temat tego sprzętu
    POZDRAWIAM MAREK

Proszę poprawić tytuł postu.
    Regulamin p.11
    [Art]