Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset pampersa w epson dx4400 .

stolarz191 05 Kwi 2009 09:57 22130 25
    stolarz191
    Poziom 10  
    Witam koledzy, w piątek przyniósł mi klient Epsona dx4400 i podobno w epsonie przepełnił się pampers. Wiecie może jak w tym epsonie zrobić reste?? Czy programem ssc service zrobie reset pampersa?? Epson ma objawy takie że po włączeniu jeździ sobie karetką (jak to epson) i zapalają się wszystkie diody i palą się ciągle. TAk powiedział mi klient a ja jeszcze tego pudła nie sprawdzałem. Czy robił już ktoś reset w tej drukarce??
    zappek
    Poziom 10  
    witam, uporał może się w koncu ktoś z problemem "przepełnionego" pampersa??
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Witam. SSC tego modelu się nie zresetuje o ile dobrze pamiętam. Jest potrzebny program o nazwie EPSON Adjustment Programs. Niestety program jest płatny, a można go kupić na stronie Link
    roman.adamki
    Poziom 12  
    Ja do resetowania DX4400 używam bezpłatnego programu scx430055005505.Tylko trzeba go użyć z głową żeby nie ubić drukarki.
    andrew1969
    Poziom 12  
    Proszę napisz jak przebiega proces resetowania najlepiej krok po kroku
    roman.adamki
    Poziom 12  
    andrew1969 napisał:
    Proszę napisz jak przebiega proces resetowania najlepiej krok po kroku

Procedura resetu pampersa drukarki dx4400, cx4400, cx5600, cx4300, cx5500. 1°Z programu “scx430055005505 “uruchom file ServiceFT.exe .3°Z dostępnych opcji wybrać “Waste lnk pad counter “4°W celu odczytu wyników liczników wybieramy opcje “Read”.5°Wybierając opcje “initialization” resetujemy stan liczników “protection A protection B” 4°Klikamy “finish” Po czym resetujemy urządzenie.W celu sprawdzenia czy wszystko przebiegło poprawnie powtórzyć te operacje do punktu 4° Powinno pokazać “protection A” i “protection B” równe 0.
    marcel37
    Poziom 11  
    Witam,

Mam podobny problem w moim Epsonie DX4400. Migają wszystkie diody. Wyczyszczony (fizycznie) pampers, próbowałem zrobić reset programem podanym przez "roman.adamki".

Niby wszystko przebiegło poprawnie (Read Room OK), (write EEPROM OK) pokazuje w oknach "0" a jednak drukarki nie odblokowało. Brak komunikacji z drukarką i przypadku odczytu wyskakuje komunikat Fatal Error.

Pomocy. Co można jeszcze zrobić?
    roman.adamki
    Poziom 12  
    Wgraj nowy eeprom.Ja do wersji europejskiej dx4400 wgrywałem eeprom 313:EURO_ EXPUM DX4400.Czasem to pomaga na problem komunikacji z pc i gdy drukarka jest źle rozpoznawalna przez system( jako inny model).
    Ps. daj znać czy pomogło.
    marcel37
    Poziom 11  
    Niestety nie wiem skąd pobrać taki eeprom. Google nie podpowiada. Jeśli mógłbyś poświęcić swój czas i opisać krok po kroku skąd pobrać i procedurę wgrania chętnie wynagrodzę jakimiś punktami. Jedyne co zauważyłem to to że, po jakimś czasie włączona drukarka zgłosiła brak tuszu. procedura wymiany tuszu doprowadziła do poprzedniego problemu. (migają wszystkie brak komunikacji)
    roman.adamki
    Poziom 12  
    marcel37 napisał:
    Niestety nie wiem skąd pobrać taki eeprom. Google nie podpowiada. Jeśli mógłbyś poświęcić swój czas i opisać krok po kroku skąd pobrać i procedurę wgrania chętnie wynagrodzę jakimiś punktami. Jedyne co zauważyłem to to że, po jakimś czasie włączona drukarka zgłosiła brak tuszu. procedura wymiany tuszu doprowadziła do poprzedniego problemu. (migają wszystkie brak komunikacji)

Eeprom (a nawet kilka jego wersji)znajdziesz w programie scx430055005505.Co za tym idzie nie musisz go szukać oddzielnie.Procedura:
    1°Uruchom "ServiceFT.exe" 2°Wybierz opcje "EEPROM Data Copy"3°Zrob Backup 4°Następnie "Restore" zaznaczając wersje eeprom do wgrania w tym wypadku jeśli chodzi o dx4400 wersja europejska ja użyłem 313:EURO_ EXPUM DX4400 następnie klikamy ok. 5° Finish ,Normal Mode a następnie resetować. To na tyle.Proszę dać znać czy pomogło.
    (Tak nawiasem mówiąc opisy podaje z powodu tego iż nienawidzę monopolu na naprawę i naciągaczy epson,a także jakiś śmiesznych cwaniaków sprzedających jakieś kiczowate i niekompletne programy "ssc" do serwisu urządzeń epson.)
    marcel37
    Poziom 11  
    Witam,

Ponownie dzięki za odpowiedź. Zrobiłem prawie tak jak w opisie. Punkt 5 odwrotnie najpierw >Normal Mode< na co otrzymałem potwierdzenie a później >Finish<. Robiąc najpierw Finish zamykało program. Problem trwa nadal mrugają 3 diody i brak współpracy z programem epsona. Zaskakujące było to że po włączeniu drukarki za 1 razem ( po długiej przerwie) diody nie mrugały. Zapaliła się tylko dioda sygnalizująca brak tuszu. Program epsona działał poprawnie i zgłaszał brak tuszu w 4 poj. Przy próbie uzupełnienia tuszu powróciło do stanu poprzedniego. mrugają wszystkie 3. Reasumując, nie mam pewności, że eeprom się wgrał poprawnie -cała procedura zapisu trwała mniej niż 1sec. Nie mam również pewności czy reset oznacza tylko wyłącznie przyciskiem i ponowne nim włączenie. Być może chodzi o jakąś kombinację klawiszy>?
    roman.adamki
    Poziom 12  
    marcel37 napisał:
    Witam,

Ponownie dzięki za odpowiedź. Zrobiłem prawie tak jak w opisie. Punkt 5 odwrotnie najpierw >Normal Mode< na co otrzymałem potwierdzenie a później >Finish<. Robiąc najpierw Finish zamykało program. Problem trwa nadal mrugają 3 diody i brak współpracy z programem epsona. Zaskakujące było to że po włączeniu drukarki za 1 razem ( po długiej przerwie) diody nie mrugały. Zapaliła się tylko dioda sygnalizująca brak tuszu. Program epsona działał poprawnie i zgłaszał brak tuszu w 4 poj. Przy próbie uzupełnienia tuszu powróciło do stanu poprzedniego. mrugają wszystkie 3. Reasumując, nie mam pewności, że eeprom się wgrał poprawnie -cała procedura zapisu trwała mniej niż 1sec. Nie mam również pewności czy reset oznacza tylko wyłącznie przyciskiem i ponowne nim włączenie. Być może chodzi o jakąś kombinację klawiszy>?

Czy szanowny kolega wgrał eeprom 313:EURO_ EXPUM DX4400 z rezultatem "Write ROM OK"? Co oznacza brak współpracy z programem epsona i czy pc rozpoznaje drukarkę jako dx4400 lub jako inny model? Reset w tym wypadku oznacza tylko wyłącznie przyciskiem i ponowne nim włączenie.Wgranie eeprom to faktycznie chwila.Jeśli zmiana eeprom nic nie dala to może być to problem całkiem innej natury.Uszkodzenie hardware,uszkodzony chip któregoś pojemnika na tusz lub zabrudzone styki,czasem nawet wilgoć (np. po myciu głowicy) powoduje tego typu sytuacje.
    marcel37
    Poziom 11  
    Tak - wydaje mi się że, wgrałem eeprom 313. Otrzymałem komunikat Write ROM OK. Brak współpracy oznacza, brak komunikacji z programem do konserwacji i ustawień drukarki. Mowa o programie fabrycznym instalowanym z płyty CD. Program drukarkę rozpoznaje jako Epson DX 4400. Jednak nie wie jaki jest poziom tuszu twierdzi że drukarka jest niepodpięta do komputera.
    KWIATUSZERK
    Poziom 2  
    Witam.
    Mam ogromny problem z resetem pampersa.Program do resetu scx430055... pozornie działa niby resetuje liczniki do zera po naciśnięciu polecenia INITIALIZATION po chwili pojawia się komunikat - CANNOT READ EEPROM po nacisnięciu ok pojawia się komunikat Jakiegos błędu - ERROR CANNOT UPTADE ROM BECAUSE READ ROM FAIL,po naciśnięciu OK liczniki pokazują 0 naciskamy finish reset drukarki i niestety dalej to samo świeci się na czerwono i wyświetla komunikat - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca.
    może ktoś mi pomoże bo zupełnie nie wiem co z tym zrobić czy to może juz koniec drukarki i pora rozejżeć sie za nową?
    MarcussGG
    Poziom 2  
    Witam szanowne grono.
    Dzięki za programik do resetu. Tego właśnie szukałem, a google za nic nie chciało dać mi odpowiedzi na moją bolączkę (właściwie to drukarki).
    Programik zadziałał rewelacyjnie. Ożywił drukarkę, która stała w kącie i za żadne skarby nie chciała wystartować świecąc swoim czerwonym oczkiem. Miała po prostu pełny pampers. Teraz śmiga to znaczy drukuje jak nówka sztuka na nie orginalnych tuszach (wiecznych z allegro). Dzięki raz jeszcze. Co do procedury resetowania to należy przestrzegać kolejności tak jak napisał kolega wyżej. można szybko ją uwalić a potem jest trochę kombinacji by przywrócić do życia.
    Krzys37
    Poziom 8  
    Kolego Roman - jesteś wielki i WIELKIE DZIĘKI. Drukarka śmiga aż miło.
    ppiotr4
    Poziom 10  
    a czy tym programem obsłużę EPSON DX7450 ? lub SX110, czy też SX 115 -wszystko Epsony oczywiście:)
    Autsajder31
    Poziom 2  
    przepraszam za odkopanie tematu ale po restarcie pampersa pojawiły się problemy z wydrukiem. Skan wydruku w załączniku. Przy wgrywaniu Eeprom wg postu 10 po kliknięciu opcji restore nie mam możliwości (bądź nie potrafie) wybrać odpowiedniej wersji Eeprom. W jaki sposób mogę usprawnić drukarkę? Dodam, iż głowica została wyczyszczona w udrażniaczu.
    maziu
    Poziom 18  
    Potwierdzam
    W przypadku pełnego pampersa program działa idealnie. Wpisuje 0 i można drukować dalej. W przypadku jakiejś innej wady nic nie pomoże...
    pcnet

Poziom 32  
    u mnie nie rozpoznaje program drukarki
    aleksja79
    Poziom 1  
    witam
    Epson XP 422
    pojawił sie komunikat :
    Dobiegł końca okres eksploatacji sączka atramentu w drukarce . Skontaktuj sie Wsparciem firmy epson

polecacie jakieś rozwiązanie i jakis program ???
    fifek62
    Poziom 20  
    Program Wic Reset, lecz kod do resetu musisz zakupić na allegro :), no i wymianę poduszek wchłaniających na w warunkach domowych duża ilość chusteczek lub nowe poduszki wchłaniające.
    Cinek44
    Poziom 2  
    Witam chce dołączyć do tematu. Posiadam Epsona DX4450 i od 10 lat służył mi bez żadnych awarii z wiecznymi tuszami do napełniania. Jednak jakiś czas temu po włączeniu zapaliły się dwie diody czerwone które świecą ciągłym światłem i wyskoczył komunikat w stylu Dobiegł koniec eksploatacji części drukarki. Próbowałem wszystkiego z powyższych metod. Jednak przed uruchomienie każdej z nich jest komunikat NIE MOGĘ ZNALEŹĆ DRUKARKI. Wgrałem nowe sterowniki, zmieniałem porty usb, dodam że skaner działa bez problemu i łączy się z komputerem. Nawet w ustawieniach kompa Drukarka widnieje jako offline? Chyba taki sygnał daje sama drukarka skoro skaner działa? Czy jest sposób na ten problem ?

Reset pampersa w epson dx4400 .Reset pampersa w epson dx4400 .Reset pampersa w epson dx4400 .

Pozdrawiam Marcin Luzes(malpa)wp.pl
    mlevelmTM
    Poziom 1  
    Więc jest nas już przynajmniej dwoje. Zastosowałem się do w.w. instrukcji ( bardzo serdecznie dziękuję ). Teraz nie ma komunikacji miedzy drukarką a komputerem. Wszystko dokładnie tak samo jak wyżej. roman.adamki poświęcisz nam jeszcze chwile czasu ? Jakieś pomysły ?

Godzinę później : ustawiłem drukarkę Epson jako domyślną - działa - jest sztos - bardzo dziękuję za pomoc.
    september
    Poziom 2  
    fifek62 napisał:
    Program Wic Reset, lecz kod do resetu musisz zakupić na allegro :), no i wymianę poduszek wchłaniających na w warunkach domowych duża ilość chusteczek lub nowe poduszki wchłaniające.

wow, działa jak złoto, kod na allegro za 25 zł, kilka kliknięć i po komunikacie o sączku, choć pampers też nieźle brzmi :) U mnie drukarka Epson PX730WD