Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RTL8187L - Debian zawiesza połączenie

05 Kwi 2009 10:23 1671 2
  • Poziom 21  
    Witam,
    Mam postawiony mały serwerek na "thin client" Compaq Evo T20 na Debianie. Serwer posiada kartę ethernet oraz na USB 1.1 kartę wi-fi na układzie RTL8187L. Idea jest taka że na serwerze jest zainstalowane kilka usług jak apache, cups, itp a dodatkowo ma on udostępniać internet po wi-fi. Karta wi-fi jest zainstalowana za pomocą ndiswrappera. Założyłem maskaradę i działa tylko że mam taki problem że net jest przez około minutę a później połączenie jest ale pakiety nie przechodzą przez wi-fi. Tak jakby się zawiesza. Ale jeśli zrobię tak że zaraz po połączeniu odpalę jakiś strumień (np radio internetowe na komputerze) to działa i cały dzień. Tak jakby brak transferu przez jakiś czas powoduje wejście sieciówki wi-fi na serwerze w jakiś dziwny stan z którego wyprowadza ją rozłączenie linku i ponowne nawiązanie.
    Macie jakiś pomysł ?? Próbowałem zainstalować kartę wi-fi normalnie (bez ndiswrappera) ale ciągle brakuje jej jakiś modułów lub zmiennych.
    Pozdrawiam
    Przemek
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Moim zdaniem jest to wina sterownika lub źle skompilowanego ndiswrappera.
    Ndiswrappera należy instalować ze źrudeł nie z repo. Jeśli masz z repo to odinstaluj i skompiluj źrudło.

Nie wiem dokładnie jak jest z RTL8187L ale ja używając RTL8187B musiałem zainstalować jajko 2.6.29 które ma sterowniki natywne do mojej karty. Korzystając z RTL8187B przez ndiswrappera też miałem problemy. Może i w twoim przypadku aktualizacja jądra pomoże.
  • Poziom 21  
    Dzięki za info. Dałem radę skompilować sterowniki natywne ze strony rtl-wifi. Te ze strony producenta nie dają się skompilować. Teraz działa ok. Nie ma takich zawieszeń. Ndiswrappera miałem z repo. Może faktycznie nie jest to dobry sposób. Teraz walczę żeby zrobić sobie Access Point z tej karty. Z tego co poczytałem karta musi mieć możliwość wejścia w tryb master i muszę zainstalować hostapd. Pierwszy warunek już mam. Z drugim jest problem. Nie mogę skompilować kodu. Wywala błędy. próbuję kompilować gcc-4.1, może za nowe, nie wiem. Jak ktoś ma pomysły to proszę o pomoc. Co do aktualizacji jądra to nie bardzo mam jak. To jest "Thin Client" który fabrycznie stoi na Windows CE ładowanym z flasha. Pewne zmiany pozwalają na nim odpalić Linuxa. Jednak są ograniczenia gdyż jądro ładuje z flasha a system z pendrive. Udało mi się zmusić go do przyjęcia jądra 2.6.19 jednak 2.6.26 już się buntuje że nie widzi pendrive z systemem. Nie wiem co robię źle. Ustawiam jądra niby tak samo ale coś jeszcze jest nie tak.