Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapach gazu w Aucie...

05 Kwi 2009 11:51 8779 9
  • Poziom 14  
    Witam dziś chciałem nawiązać do tematu zapachu gazu w aucie w czasie jazdy.Ta niedogodność towarzyszy mi od kąt posiadam te auto czyli 1,5roku ...
    Chodzi o to, że gdy jadę ( słoneczna pogoda ) pojawia się co jakiś czas intensywny zapach gazu . Byłem z tym u gazownika, posprawdzał skasował 30zł i nic nie znalazł ... Wiem że w autach na gaz czasem czuć delikatny zapach no ale ten jest naprawdę dość intensywny...
    Mam kilka tez :
    1.chyba istnieje coś takiego przy butli koło zaworu co powoduje uwolnienie nadmiaru gazu .
    2.no i czasem może niespalona mieszanka wydostawać się przez rurę wydechową ...
    Ale z przyjemnością zapoznam sie z waszymi opiniami ...
  • Poziom 38  
    Ad1. Rozbierałem trzy razy wielozawór i nie zwróciłem uwagi na coś takiego o czym piszesz.
    Ad 2. Przy niespalonej mieszance w wydechu miałbyś strzały w wydech (przynajmniej u mnie się to parę razy zdarzyło - za uboga mieszanka).
    Zapach gazu towarzyszył mojemu poldkowi (gaźnikowemu) na wolnych obrotach zaraz po zainstalowaniu gazu (I generacja). Opisałem to na forum przy jakim temacie zawiązanym z gazem. Mikser był tak założony, że otwory wylotowe gazu skierowane były pod prąd zasysanego powietrza. Po obróceniu miksera i założeniu zaworka zwrotnego na przewodzie gazowym do drugiego przelotu i ponownym ustawieniu wolnych obrotów zapaszek zniknął, zniknął również dołek przy dodawaniu gazu na wolnych obrotach.
  • Poziom 14  
    kolego jesli autko dziala bez zazutów to zostaly nieszczelnosci odpal machine i wszyskie zlaczki pokolei smaruj ludwikiem (płyn do naczyN) super sprawa jak bedzie nieszczelnosc od razu piana sie twozy powodzenia
  • Poziom 2  
    a uklad wydechowy masz szczelny??
  • Poziom 20  
    W każdym wielozaworze jest zawór bezpieczeństwa, który otwiera się jeżeli ciśnienie w zbiorniku wzrośnie powyżej 27 bar.
    Z nie spaloną mieszanką to kwestia jaką masz zamontowaną instalację gazową i jak jest ona ustawiona.
    Jest jeszcze jedna możliwość, dziurawy zbiornik, w takim wypadku sprawdzanie szczelności połączeń przewodu miedzianego nie przyniesie odpowiedzi, wszystko będzie szczelne. Jeżeli nie widać uszkodzeń mechanicznych zbiornika, to nieszczelność może występować w miejscach spawania zbiornika.
  • Poziom 21  
    ja miałem to samo okazało się że w membranie od reduktora 2 generacja była mała dziurka i troche gazu ulaniało się przez odpowietrzenie w reduktorze i zasysała to dmuchawa i w kabinie czuć było gaz a auto chodziło normalnie pozdrawiam
  • Poziom 39  
    albo nieszczelności albo podwiewa spaliny
    niezależnie od składu mieszanki spaliny zawsze pachną gazem (jak bogata to intensywniej) i sam gaz czasami jest bardzo intensywnie "barwiony" zapachem
  • Poziom 14  
    wszelka nieszczelność instalacji odpada bo sprawdzane to było ... A zapach pojawia się co jakiś czas... Dlatego to dla mnie takie dziwne...W przypadku dziurawej membrany to zapach był by wyczuwalny cały czas, tak samo w przypadku dziurawego układu wydechowego .. A ja to mam tylko w słoneczne dni i raz na jakiś czas ale za to dość intensywnie...
  • Poziom 39  
    w przypadku dziurawego wydechu nie zawsze będzie czuć spaliny w środku bo to chyba zależy z której strony wiatr wieje
    ja miałem małą nieszczelność na złączeniu katalizatora z resztą wydechu i czasami było czuć a czasami nie

zawsze możesz pojechać trochę na benie i jeśli to spaliny to na pewno poczujesz inny zapach
  • Poziom 14  
    ok sprawdzę cały układ wydechowy jeśli jest nieszczelny to będzie to widoczne ...