Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co oznaczają symbole na elektonicznym liczniku energii?

05 Kwi 2009 12:22 16452 7
  • Poziom 10  
    Założono mi nowy licznik 3-fazowy firmy JM TRONIK, zauważyłem że wyświetlacz się zmienia i pokazuje różne rzeczy, np.
    a) 15.8.1
    2,96

b) 15.8.0 TOTAL
    2,96

c) 15.6.0 MD TOTAL
    0,124 kW

d) 135.0
    G-11

e) 137.8.0
    0,011

f) ostatnia pozycja to zapalone wszystko na wyświetlaczu.

Domyśliłem się:), że pozycja d to rodzaj taryfy, b pewnie oznacza zużycie energii, ale co oznacza reszta?
  • Poziom 10  
    Typ licznika: L3Fk-zo-s4
  • Poziom 39  
    Zajrzyj na stronę JM-Tronik - jak się zarejestrujesz i zalogujesz to pewniie będziesz miał dostęp do instrukcji ( jezeli zwarte w instukcji od jednofazowego Ci nie wystarczają)
    Pozdr.J.
  • Poziom 12  
    licznik pokazuje ...8.0 energia zużyta ogółem ...8.1 stan liczydła pierwszego ...8.2 w przypadku drugiej taryfy stan liczydła drugiego , pobierana moc w mieszkaniu w kw, taryfa, test wyświetlacza kiedy wszystko się zapala, występuje jeszcze godzina i data
  • Poziom 1  
    zauważyłem że licznik jednej taryfy i drugiej pokazuje bieżący stan zuzytej energii w każdej z nich. Nie wiem jednak co oznacza odczyt w total
  • Poziom 22  
    adam-ania8282 napisał:
    zauważyłem że licznik jednej taryfy i drugiej pokazuje bieżący stan zuzytej energii w każdej z nich. Nie wiem jednak co oznacza odczyt w total

zapewne sumę obu liczydeł :D
  • Poziom 24  
    Wszystkie liczniki elektroniki zaprogramowanie kodami EDIS/OBIS na polu x.0 (8.0, 9.0, 38.0, 19.0 czy 6.0) wskazują sumę