Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2 pyt. Corsa gasnie po wjechaniu w kałużę i dobór kondens.

stojcio 05 Apr 2009 12:26 1929 4
    stojcio
    Level 9  
    Witam

Chciałbym zasięgnąć rady. Po wjechaniu Corsą B 1.2 C12NZ w kałużę samochód zaczyna przygasać ostatnio nawet zgasł i potem można kręcić do grobowej deski, aczkolwiek silnik z góry był suchy. Sprawdziłem wszystko i było oki, nie zapalał nawet po 2ch dniach, jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to przekręcenie rozdzielacza zapłonu o ok centymetr, (wtedy zapala) powrót do normalnego położenia i chodzi normalnie i normalnie pali. co może być powodem takiego stanu rzeczy?
    I drugie pytanie mam booster noname zakupiony w norauto na układzie LM324N oryginalnie z trafem na we = 110V wy=13v 0.5A co oczywiście spowodowało że pochodził 1 min. zmieniłem trafo na we=220v wy=14v 0.85A zapomniałem o kondensatorze i miałem fajerwerki z tego kondensatora jak teraz dobrać kondensator, jakimi wzorami?
    Blicek
    Level 26  
    Jest iskra i praca wtryskiwacza w momencie jak kręcisz rozrusznikiem, a nie chce zapalic?
    stojcio
    Level 9  
    Tak jest iskra na każdej świecy i wtrysk pracuje bez zastrzeżeń :) a palec z kopułką mają jakieś 7miesięcy i jak było przed tak jest i po :)
    dzac4
    Conditionally unlocked
    A może sprawdz czujnik położenia wału i jego złącze.
    To może być przyczyną jak mówisz że po wjechaniu w dołek z wodą gaśnie i nie mażna potem odpalić.
    Mogę się mylić ale warto sprawdzić.