Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt TravelPilot E2- rozładowuje akumulator.

Urwis20VT 05 Apr 2009 16:12 5986 5
 • #1
  Urwis20VT
  Level 10  
  Uszanowanie. Zakupiłem nowego TravelPilota E2. Problem polega na tym, że po wyłączeniu go przyciskiem OFF panel radia nadal świeci a płyta CD kręci się w napędzie. Po zdjęciu panela świeci się podświetlenie szczeliny CD i płyta się dalej obraca. Po wyjęciu CD świeci się tylko podświetlanie szczeliny na CD. W ciągu 24h pada akumulator świeżo ładowany, radio jest cały czas ciepłe. Zadawałem to pytanie na innych forach CA i ludzie pisali o tym samym problemie lecz nikt nie uzyskał odpowiedzi jak z tego wybrnąć. Czy ktoś może wie o co tu chodzi i jak rozwiązać ten problem? Po prostu na chwilę obecną radia nie da się fizycznie wyłączyć pomimo że jest sprawne...
  Pozdrawiam- Łukasz
 • #2
  żul
  Level 17  
  Witam. Skoro radio jest nowe, nie można go otworzyć bo straci gwarancję?
  Może warto by było go oddać i pozbyć się problemu.

  Czy żółty kabel wychodzący od radia jest podłączony do czerwonego? Czy w ogóle jest podłączony? Jeśli jest, spróbuj go odłączyć. On steruje włącznikiem radia.

  Pozdrawiam.
 • #3
  Urwis20VT
  Level 10  
  Radio jest sprawne bo tak jak pisałem wyżej inni użytkownicy tego modelu też mają podobny problem. Chodzi mi bardziej o to co przestawić w menu lub podłączeniu radia.
 • Helpful post
  #4
  wit007
  Level 24  
  Ale nie odpowiedziales czy oba przewody masz podpiete pod staly plus (zolty i czerwony). Podejrzewam ze tak. Zolty ma tak byc, ale czerwony podlacz gdzies gdzie pojawia sie plus po przekreceniu kluczyka. Logika zaplonu zostanie - czyli radio bedziesz mogl wlaczyc i bez kluczyka.
 • Helpful post
  #5
  żul
  Level 17  
  Szczerze na nawigacji nie znam sie wcale.

  Po pierwsze proponował bym sprawdzić czy nie jest zwarte sterowanie włącznika radia z zasilaniem.

  Czyli po prostu czy kabel który idzie do stacyjki jest podłączony do zasilania.
  Ten kabel jest najprawdopodobniej żółty.

  Blaupunkt TravelPilot E2- rozładowuje akumulator.
 • Helpful post
  #6
  Nico7
  Level 18  
  Tak jak koledzy wcześniej pisali na 99% masz podłączone obydwa plusy na stałe do zasilania i na skutek tego radio nie przechodzi w tryb standby, czyli "nie wie" kiedy jest wyłączona stacyjka; Piszesz że inni użytkownicy też mają ten problem ale ciekawe czy któryś z nich zadał sobie trud i przeczytał instrukcję obsługi oraz instrukcję montażu do tego radia, które w języku polskim są umieszczona na stronie Blaupunkta; Instrukcja ta podaje iż:
  Prąd pobierany przez 30 minut po wyłączeniu radia wynosi ~ 550 mA,
  prąd pobierany w trybie standby 12 mA;
  prąd pobierany w trybie standby po upływie 72h < 2 mA;