Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt TravelPilot E2- rozładowuje akumulator.

Urwis20VT 05 Apr 2009 16:12 5986 5
    Urwis20VT
    Level 10  
    Uszanowanie. Zakupiłem nowego TravelPilota E2. Problem polega na tym, że po wyłączeniu go przyciskiem OFF panel radia nadal świeci a płyta CD kręci się w napędzie. Po zdjęciu panela świeci się podświetlenie szczeliny CD i płyta się dalej obraca. Po wyjęciu CD świeci się tylko podświetlanie szczeliny na CD. W ciągu 24h pada akumulator świeżo ładowany, radio jest cały czas ciepłe. Zadawałem to pytanie na innych forach CA i ludzie pisali o tym samym problemie lecz nikt nie uzyskał odpowiedzi jak z tego wybrnąć. Czy ktoś może wie o co tu chodzi i jak rozwiązać ten problem? Po prostu na chwilę obecną radia nie da się fizycznie wyłączyć pomimo że jest sprawne...
    Pozdrawiam- Łukasz
    żul
    Level 17  
    Witam. Skoro radio jest nowe, nie można go otworzyć bo straci gwarancję?
    Może warto by było go oddać i pozbyć się problemu.

Czy żółty kabel wychodzący od radia jest podłączony do czerwonego? Czy w ogóle jest podłączony? Jeśli jest, spróbuj go odłączyć. On steruje włącznikiem radia.

Pozdrawiam.
    Urwis20VT
    Level 10  
    Radio jest sprawne bo tak jak pisałem wyżej inni użytkownicy tego modelu też mają podobny problem. Chodzi mi bardziej o to co przestawić w menu lub podłączeniu radia.
  • Helpful post
    wit007
    Level 24  
    Ale nie odpowiedziales czy oba przewody masz podpiete pod staly plus (zolty i czerwony). Podejrzewam ze tak. Zolty ma tak byc, ale czerwony podlacz gdzies gdzie pojawia sie plus po przekreceniu kluczyka. Logika zaplonu zostanie - czyli radio bedziesz mogl wlaczyc i bez kluczyka.
  • Helpful post
    żul
    Level 17  
    Szczerze na nawigacji nie znam sie wcale.

Po pierwsze proponował bym sprawdzić czy nie jest zwarte sterowanie włącznika radia z zasilaniem.

Czyli po prostu czy kabel który idzie do stacyjki jest podłączony do zasilania.
    Ten kabel jest najprawdopodobniej żółty.

Blaupunkt TravelPilot E2- rozładowuje akumulator.
  • Helpful post
    Nico7
    Level 18  
    Tak jak koledzy wcześniej pisali na 99% masz podłączone obydwa plusy na stałe do zasilania i na skutek tego radio nie przechodzi w tryb standby, czyli "nie wie" kiedy jest wyłączona stacyjka; Piszesz że inni użytkownicy też mają ten problem ale ciekawe czy któryś z nich zadał sobie trud i przeczytał instrukcję obsługi oraz instrukcję montażu do tego radia, które w języku polskim są umieszczona na stronie Blaupunkta; Instrukcja ta podaje iż:
    Prąd pobierany przez 30 minut po wyłączeniu radia wynosi ~ 550 mA,
    prąd pobierany w trybie standby 12 mA;
    prąd pobierany w trybie standby po upływie 72h < 2 mA;