Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 czy VW Passat?? Co wybrać ???

DmasterR 05 Kwi 2009 20:00 20185 25
  • #1 05 Kwi 2009 20:00
    DmasterR
    Poziom 17  

Który z samochodów polecacie: AUDI A6(C6 z nowym grilem) czy nowego VW Passata z silnikami diesla??

Chodzi mi ogólnie o komfort, usterki, spalanie itp.

3 25
  • #2 06 Kwi 2009 07:56
    Spacewalker
    Poziom 32  

Pytanie o którego passata pytasz. Audi ogólnie drozsze, silniki (jesli mowa o tej samej klasie) to te same,

0
  • #3 06 Kwi 2009 08:28
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

W passatach ciągle problemy z zamkami, modułem "dyskomfortu" itp. Audi ma lepszą elektrykę i solidniejszą budowę, ale cena znacznie wyższa, no i obydwa są oklepane - brak indywidualności na drodze...

Dodano po 1 [minuty]:

WV odólnie jako marka mocno przereklamowane w stosunku do rzeczywistości....

0
  • #4 06 Kwi 2009 12:35
    DmasterR
    Poziom 17  

Spacewalker napisał:
    Pytanie o którego passata pytasz. Audi ogólnie drozsze, silniki (jesli mowa o tej samej klasie) to te same,

Chodzi mi o Passata z okrągłymi lampami z tyłu. Troche przesadziłem z nowym bo nowy jest dużo inny

1
  • #5 06 Kwi 2009 14:45
    Spacewalker
    Poziom 32  

No to B6 (3C) ma własnie okragłe swiatła, wiec juz nie wiem o któego Ci chodzi.

0
  • #6 06 Kwi 2009 21:26
    DmasterR
    Poziom 17  

o te auta mi chodzi

0
  • #7 09 Kwi 2009 13:23
    Mateju
    Poziom 10  

Ten u dołu to VW passat B6. A co do tego auta, słyszałem póki co wiecej narzekań na niego niż dobrego słowa głównie narzekania na popowtrysk. Generalnie zalezy na co stawiasz. Mi osobiście sie podobaja passaty ale poprzenie wersje (b5 , b5FL). Ale ja bym w sumie polecił Audice, robi lepsze wrażenie. Takie moje zdanie.

0
  • #8 09 Kwi 2009 13:27
    DmasterR
    Poziom 17  

Aha no własnie tez słszałem ale o poprzedniej wersji. O tej nowej VW nie słyszałem. Właśnie ja bardziej stawiam na Audi A6. Tylko nie wiem jakie problemy i usterki sie zdażają w tych czy o jeden niżej modeli A6 :|

A propo silników: Jaka jest różnica w wykonaniu silników Audi a VW??
    Czy VW ma lepszy silnik niz Audi?

0
  • #9 09 Kwi 2009 13:32
    Mateju
    Poziom 10  

Póki co polecam poszukanie w interenecie opini użytkowników. Ogólnie jakegoś forum posiwięconego Audi (ja tak robie co do VW bo sie również przymierzam do kupna tyle że b5). Zawsze tych kilkudziesięciu użytkowników wyrobi jakąs opinie na temat auta.

0
  • #10 09 Kwi 2009 13:37
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Polecam : http://www.autocentrum.pl/oceny/- sam oceń...

-1
  • #11 11 Kwi 2009 13:47
    77omega
    Poziom 13  

Witam,odnosnie do tego przereklamowane,niezgadzam sie absolutnie,cos co jest dobre dobrze sie ceni ,i taka jest zasada rynku nikt nieodda za grosze czegos co jest dobre,mowa o audi oczywiscie cena auta wysoka ,ale komfort i prestige masz,cos za cos ,pasek auto dla ludu srednie,audi klasa sama w sobie ja majac kase to bym sie nawet niezastanawial,mam kolege ma paska 2005 rok 2,0 tdi przebieg 190 tys km,i wali mu sie skrzynia manual,co do silnikow to polecam te mocniejsze dlatego ze sá solidniejsze te 2,0 tdi sa takie same w paskach i w audi ,polecam zdecydowanie audi,

0
  • #12 12 Kwi 2009 22:43
    skorpion1272
    Poziom 18  

Audi jest samochodem klasy premium więc lepiej wykonanym z lepszych materiałów(wnętrze) niż Passat i ma napewno większy komfort jazdy. Jeżeli chodzi o silniki to VW i Audi montuje te same jednostki napędowe więc polecam oczywiście Audi.

0
  • #13 12 Kwi 2009 23:14
    DmasterR
    Poziom 17  

Jednak zostanę przy Audi i przy Waszych odpowiedziach.
    Dziękuję wszystkim za rady :D
    Pozdrawiam

0
  • #14 26 Kwi 2009 17:52
    marko17243
    Poziom 9  

zdecydowanie audi miałem passata audi rocznikowo starsze lepsze polecam audi

0
  • #15 09 Lis 2009 00:49
    jaro710426
    Poziom 2  

No według mnie to tylko passat z silnikiem diesla jest tańszy w użytkowaniu

0
  • #16 09 Lis 2009 08:50
    DmasterR
    Poziom 17  

jaro710426 napisał:
    No według mnie to tylko passat z silnikiem diesla jest tańszy w użytkowaniu

A jak "rąbną" pompowtryskiwacze to co? Albo turbo? Koszt jest tak ogromny ze sprzedałbytś to autko kolego. Każdy silnik Diesla z pompowtryskiwaczami jest do kitu. Zdarzają się wyjątki ale mało takich. Najlepiej sprawdzają sie z szyną COMMON RAIL ale trzeba rzucic okiem na jakość paliwa :idea:

0
  • #17 10 Lis 2009 20:01
    lowlander
    Poziom 15  

Kolego zdecydowanie bierz Audi auto i klasowo wyższe moim zdaniem a i awaryjność mniejsza, tylko nie daj boże nie kupuj V6 2.5 TDI bo nie zarobisz na naprawy.

Pozdrawiam.

0
  • #18 10 Lis 2009 20:30
    DmasterR
    Poziom 17  

lowlander napisał:
    Kolego zdecydowanie bierz Audi auto i klasowo wyższe moim zdaniem a i awaryjność mniejsza, tylko nie daj boże nie kupuj V6 2.5 TDI bo nie zarobisz na naprawy.

Akurat teraz co wiem nie robią takich w A6. Teraz tylko 2.0 , 2.7 , 3.0,oczywiście mowa o TDI.
    A od jakiego roku Audi wprowadziło COMMON RAIL (CR) w Dieslach?
    W których modelach jest ta szyna CR montowana i w jakich modelach?

0
  • #19 14 Lis 2009 23:57
    kubulany
    Poziom 10  

Jak szaleć to szaleć - bierz AUDI ;-)

0
  • #20 24 Lis 2009 21:33
    rafalvolvo
    Poziom 9  

ja mialem oba te autka i oba sa o, ale w audi jest wiekszy komfort i moim zdaniem jest masywniejsze od passata

0
  • #21 09 Lut 2010 20:19
    DmasterR
    Poziom 17  

od jakiego roku wprowadzono w modelach a6 2.0tdi common rail????????????????

0
  • #22 10 Lut 2010 08:21
    przemeksiek
    Poziom 9  

Tutaj nawet nie ma co się zastanawiać...Audi to klasa...Passat-oblatane auto dla emeryta...

0
  • #23 10 Lut 2010 11:42
    DmasterR
    Poziom 17  

hehe co mi po klasie, jak serce auta jest do niczego. Audi ostatnie lata sie pogorszyło z silnikami diesla w TDi. Poczytaj sobie w necie. Szczególne roczniki to 2004-2005 - naprawdę do niczego

0
  • #24 10 Lut 2010 12:06
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Jak i VW passat - straszna lipa...za duże pieniądze . Ostatnie miejsca w rankingach DEKRY i TUV.

Dużo lepsza (bezawaryjna) jest...sonata V-tej generacji. A cena- sprawdżcie sami... Połowa ceny audi.

0
  • #25 10 Lut 2010 12:22
    prologos
    Poziom 15  

77omega napisał:
    Witam,odnosnie do tego przereklamowane,niezgadzam sie absolutnie,cos co jest dobre dobrze sie ceni ,i taka jest zasada rynku nikt nieodda za grosze czegos co jest dobre,mowa o audi oczywiscie cena auta wysoka ,ale komfort i prestige masz,cos za cos ,pasek auto dla ludu srednie,audi klasa sama w sobie ja majac kase to bym sie nawet niezastanawial,mam kolege ma paska 2005 rok 2,0 tdi przebieg 190 tys km,i wali mu sie skrzynia manual,co do silnikow to polecam te mocniejsze dlatego ze sá solidniejsze te 2,0 tdi sa takie same w paskach i w audi ,polecam zdecydowanie audi,

Audi i VW to cud ale nie techniki a wieloletniego bazowaniu na dobrej opinii z Golfa I/II no i ze starego passata tego przed B3 co miał taki ścięty tył. Audi B3/B4 było naprawdę idealne a później to wystarczy poczytać o kosztach napraw. Napaliłem sie kiedyś na Passata i jak szybko kupiłem to tak szybko sprzedałem. Później chciałem kupić A6 2.5TDI i jak posłuchałem co te auta potrafią kosztować (naprawy) to szybko zrezygnowałem z marki Audi i VW.

1
  • #26 10 Lut 2010 12:47
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Od lat walczę z tą obiegowa opinia ( o tej niby super jakości aut zza Odry) i cieszę się , ze wreszczie ludzie przejrzeli na oczy, tylko szkoda, że po dośwadczeniach na własnej skórze. Jest dużo dobrych i niedrogich aut, a dla mnie dobre, i niedrogie jest wyznacznikiem jakości rzeczy użytkowej jaką jest samochód.
    Zadna sztuka kupić "dobre" (lub uchodzące za dobre) za kupę kasy, a sztuką jest kupić auto tej samej klasy w którym psuje się to samo co w tych drogich, albo i mniej , a kosztuje połowę kasy...
    A obiegowe opinie sa dla prostaków, co nie maja swojego zdania, albo nie maja na nie odwagi i wcale mi nie przeszkadza to że żyją w niewiedzy, bo ja mogę dzięki temu kupić dobre i niedrogie auto, bo wiekszość się ślini na widok "dobrych i znanych" marek.

1