Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corolla 1.6 2005r - kontrolka VCR TRC i chek

05 Apr 2009 21:48 13809 9
  • Level 18  
    corolka 2005r
    świeci się kontrolka VCR TRC i chek ,po zdjęciu klemy gaśnie
    i kilka dni jest spokój i znów powtórka .
    obroty również czasem falują w zakresie 600 a 800 obr
    przebieg 60tyś -czyżby sonda
  • User removed account  
  • Level 18  
    dzięki za błysk reakcję
    sam.mam tydzień -jeśli Możesz jaśniej ,to proszę
    pozdro
  • Level 18  
    podpiołem tester Błędy : C1201 i PO171
    VSC I TRV nie wykazuje błędu , a jednak kontrolki świecą
    (ABS sprawny )
    co obstawiacie?
    pozdro
  • Level 35  
    Ten C1201 to się zdajesie pojawia zawsze w trakcji jak jest jakaś usterka w silniku uznana za "krytyczną".

PO171 oznacza tylko tyle że "mieszanka za uboga". Potencjalnie może być sonda (raczej nie..) , może przepływka, może gdzieś lewe powietrze ciągnie, może ciśnienie paliwa itp itd. Celem zawężenia możliwości należy wykonac dodatkowe prace diagnostyczne.
  • Level 18  
    zatankowałem VPower przejechałem 30Km i wolne obr stoją na 800 przy zał. świateł wzrastają lekko
    Czy możliwe co by paliwko dawało tak w d....,
    Tak mi się nasuneła taka myśl ,bo jak kiedyś zatankowałem w Niemczech
    to przejechałem ponad 1000km i nic mi sie nie zaświeciło,a może to tylko
    przypadek.C1201 to właściwie może być wszystko (kontrola silnika ),
    może również Pb95 z Lukoila
    czekam na dalsze sugestie
  • Level 11  
    Szukałem właśnie informacji na identyczny temat. Kupiłem corollke z 2002 z silnikiem 1.6. Zatankowałem 2 razy na LUKOIL-u. Po 300 km po pierwszym tankowaniu zapaliła się lampka check engine. P wypięciu klem jakieś 150 km spokój i znów się świeci. Chyba odżałuje i pojadę na inna stacje i zatankuje 98 oktanów. Mam nadzieje, że to kiepskie paliwo. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i mowie, że jest to bardzo możliwe bo już nie raz miał do czynienia z takim zjawiskiem podyktowanym „złym” paliwem . Potwierdzałby to lampa pisząc o swoich doświadczeniach dotyczących tankowania na Lukoilu. Ale to też jest dziwne ponieważ mam też Yarisa, którego już od dłuższego czasu tankuje na tej samej stacji i nigdy nie miałem problemów jakie spotkały corollke.

Pozdrawiam!
    Artur
  • Level 11  
    U mnie zakończyło się to podpięciem do komputera, a ten pokazał początek końca katalizatora...
  • Level 1  
    Toyota Corolla Verso 1,8 2004 R 5MMT 135k km. Świecące kontrolki TRC OFF, VSC i CHECK ENGINE.
    Po podłączeniu komputera wykaz błędów : C1201 oraz C1203, U0001 ( nieznany błąd) - krótko mówiąc... nic i wszystko !!! Zdjęcie klemy z akumulatora spełnia swoje zadanie połowicznie - nie kasuje błędów usterek. Sposób jest znany i opisany w Biuletynie serwisowym TOYOTY z grudnia 2003 R TSB T-BR03-005.pdf ( VSC LIGHT ON-DTC1203). Sposobem na skasowanie błędów jest zwarcie odpowiednim narzędziem "spinaczem" - dosłownie...drutem pinów 4 oraz 13 ( masa + sygnał ABS) i po ING ON przez 5 sek naciskać energicznie pedał hamulca od 8 do 10 razy. Ta procedura powoduje zaświecenie się kontrolek kilku systemów ABS, VSC,TRC OFF, CRUSER, CHECK ENGINE w trybie diagnostycznym i wykasowanie błędów w/w. W sumie nie usuwa bezpośredniej przyczyny uszkodzenia które i tak nie wiadomo kiedy i gdzie nastąpiło. Skutek - kontrolki zgasły i oby na ...długo. Powódem tego błędu jest czasami prozaiczny ( w moim przypadku również mogła być przepalona żarówka światła stopu lub "lewy" impuls kalibracji układu jezdnego).
  • Level 15  
    Czy pomarańczową kontrolkę CHECK ENGINE w Corolli E12 można wykasować przez odłączenie klemy akumulatora?