Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwukanałowy sterownik bramy z wejściem na krańcówki

Seweryn01 05 Apr 2009 23:31 3842 3
    Seweryn01
    Level 14  
    Witam. Mam wymienić u pewnej osoby sterownik bramy elektrycznej.
    Sterownik ma spełniać następujące funkcje:
    - nie wymaganie podłączenia fotokomórek(brak fotokomórek w bramie)
    -możliwość podłączenia dwóch krańcówek( położenie końcowe i początkowe bramy przesuwnej)
    - brak regulacji prądu wyjściowego na silnik (wymagane jest tylko sterowanie dwoma przekaźnikami jednym dla otwierania a drugim do zamykania)
    - sterowanie dwukanałowe ( jeden kanał ma za zadanie sterowania bramą przesuwną a drugi kanał sterowanie elektromagnesem furtki)
    - obsuga lampki ostrzegawczej.
    Moje pytanie tyczy się gdzie i jaki sterownik najlepiej kupić( najlepiej sprawdzony i od sprawdzonego sprzedawcy)
    Znalazłem kilka takich sterowników tylko że sterują one silnikami na 12V lub 24V z regulacja prądu( zastanawia mnie czy taki sterownik będzie mi poprawnie sterował przekaźnikami, nie wiem w jakich granicach reguluje on napięciem wyjściowym)
    Oraz chciałem zapytać czy jak sterownik ma opcję podłączenia fotokomórek to można zmostkować wejścia w sterowniku przygotowane na fotokomórki aby sterownik działał tylko na krańcówki?) Pozdrawiam
    Lee.LW
    Level 24  
    Witam!
    W ofercie TUTAJ znajdziesz to, co jest Ci potrzebne. Barierę foto można pominąć, czy jednak warto rezygnować z dodatkowego zabezpieczenia ( koszt niezbyt duży)?! W tym przypadku- bez ograniczników przeciążeniowych, lub innych zabezpieczeń stanowczo odradzam :!: Z dopasowaniem sterowania przekaźnikami nie ma większych problemów. W/w firma nie jest może najtańsza na rynku, ale sprzęt solidny.
    Pozdrawiam,
    Lee
    Zobacz jeszcze TU
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Level 17  
    witam

nie widze problemów w znalezieniu centrali sterujacej do bramy przesuwnej tylko teraz pytanie czy ma to byc najtańszy wyrób czy firmowa oryginalna centrala np beninca,bft,came,faac,nice.
    w/w firmyy maja na stronach www centrale sterujace.
    Seweryn01
    Level 14  
    Witam. Co do barier foto to wczesneij ich nie było w bramie i teraz właściciel także nie chce ich.
    Jeśli chodzio o cenę sterownika wraz z pitotami to najlepiej sie zmieścic w około 300zł.
    Brama ma już swoje lata więc nie ma sensu monatżu sterownika za kilkaset złotych.
    Potzrebny mi jest najprostszy sterownik dwukanałowy.