Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Wrozamet Ewa - problem z kurkiem gazowym

mrbounce 06 Apr 2009 00:21 7449 3
 • #1
  mrbounce
  Level 12  
  Witam,

  Mam taki problem, że ze starej kuchenki Wrozamet Ewa przy odkręcaniu jednego palnika, odpadł kurek gazowy, tzn. jest kurek i sprężynka, ale mam wrażenie, że czegoś jeszcze brakuje, więc nie wiem jak to spowrotem założyć. Czy ktoś się orientuje w jaki sposób są montowane kurki w tej kuchence?

  Pozdrawiam
 • #2
  kierbedz4
  Level 36  
  Oczywiście płytę nośną masz odkręconą.Weż w rękę gałkę z ośką która Ci wypadła.W ośce tej gałki jest otwór gwintowany.Dlaczego Ci wypadła gałka ?A dlatego iż w czasie exploatowania tego zaworu z otworu gwintowanego w ośce zaworu wykręcił się gwintowany czpień który leży w okolicy uszkodzonego zaworu.Montaż.W obudowę zaworu zabudowaną na stałe w kuchence włóż stożkowy element ,następnie w ten stożkowy element włóż sprężynkę tak aby weszła w oś pokrętła a następnie przełóż przez przez obudowę stałą zaworu trzpień gwintowany i wkręć go w gwintowany otwór osi pokrętła.Wszystkie cztery pokrętła tak samo są zmontowane to jak znajdziesz ten czpień to tak zmontuj jak w pozostałych palnikach.
 • #3
  jag61
  Radiation protection specialist
  Dodam jeszcze, że gwint na trzpieniu chyba jest standardowy: M3..
  P.s.
  Jak już Ci "wypadł" - to nie zaszkodzi przeczyścić gniazdo zaworu (wewnątrz) i zawór (ten "stożek" - z zewnątrz) a następnie ponownie nasmarować..
  P.s.2.
  Jeśli zawór wyskoczył w trakcie odkręcania gazu - trzpień powinien znajdować się gdzieś gdzieś na izolacji piekarnika - wystarczy odkręcić płytę górną i poszukać... No chyba, że wpadł nieszczęśliwie pomiędzy piekarnik a przednią obudowę...- można spróbować "potrząsnąć kuchenką a następnie poszukać na podłodze.
  I jeszcze jedno - na stożku powinien być tylko jeden otwór gwintowany - na korpusie masz wycięcie (przecięcie) z występami - w tym wycięciu "chodzi" ten gwintowany trzpień.
  Żeby ułatwić sobie montaż zaworu w stojącej kuchence, zawsze "wklejałem" sprężynkę (na smar) w otwór(gniazdo z "tyłu") tego stożka.
 • #4
  bumiket
  Level 9  
  Witam, stary temat, kuchenka jeszcze starsza. Mam pytanie: Jak odkręcić górną płytę, tą podpalnikową: na górze z przodu i z tyłu są śruby. Przednie odkręciły się bez problemu, za to tylne dwie kręcą się w kółko i nie chcą wyjść. Jest na nie jakiś sposób, żeby je wykręcić? Z góry dzięki za odpowiedź !