Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótkie pytanie odnoście funkcji w Intouch

06 Kwi 2009 08:32 2132 11
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich

Pytanie moje dotyczy funkcji FilePrint w Intouch... Z tego co mi wiadomo funkcja FilePrint(Filename, InitState) służy do drukowania plików. Jednak po próbie skorzystania z niej w mojej aplikacaji użytkownika dostalem komnunikat o zdefiniowaniu nowego "tagu". W związku z czym chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników Intoucha czy jest to noromalne, a jeśli tak to jakiego typu ma być ten tag...??

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Pozdrawiam

P.S Posiadam wersję Intoucha 10.0 wersja studencka (max 32tag)

P.S Korzystając z okazji chciałbym zapytać również czy zcrackowanie office ma jakiś wpływ na funkcjonowanie skryptów w Intouch. Dokładnie rzecz ujmując chodzi dokładnie o następujący skrypt

IF InfoAppActive("Microsoft Excel - Zeszyt1") ==1 THEN
    ActivateApp "Microsoft Excel - Zeszyt1";
    ELSE
    StartApp "excel.exe";
    ENDIF;

Zauważyłem, że aplikacja w Intouch nie może bezpośrednio otworzyć dokumentu excel jeśli on nie pracuje...?? (przenalizowałem i sprawdziłem skrypt dla notatnika i kalkulatora i wszystko było wporządku). Proszę uprzejmie o jakieś sugestie...

Jeszcze raz dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    W dokumentacji do InTouch'a nie występuje funkcja FilePrint. Również w spisie funkcji w programie nie mogę znaleźć takiej funkcji.

Prawdopodobnie InTouch nie rozpoznaje nazy "FilePrint" jako prawidłowej nazwy funkcji. Wzwiązku z tym traktuje ją jako nazwę tagu... a tego nie masz zdefiniowaneg.

Jeżeli chodzi o drugie pytanie to spróbuj uruchomić Excela w podany poniżej sposób:

StartApp "C:\Progra~1\Micros~2\Office\Excel";

Powinno zadziałać jeżeli masz zainstalowanego Excela w domyślnej lokalizacji. Jeżeli masz go zainstalowanego gdzie indziej to podaj ścieżkę do niego w postaci systemu DOS.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam

Chciałem skorzystać z tejże funkcji w swojej aplikacji (znalzłem ją w jednym kursów na stornie firmy Astor).
    Mam wobec tego pytanie jaki "tag" proponowałbyś(-wlibyście) do użycia aby za pomoca przycisku (w Intouch aplikacji) można było drukować aplikację w tle (np. dane zapisane w notatniku)...

Z góry dziekuje za odpowiedź

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Nie wiem czy jest funkcja pozwalająca na bezpośrednie drukowanie pliku z poziomu InTouch'a.

Spróbuj wydrukować plik przy pomocy poleceń konsoli Windows.
  • Poziom 11  
    Rozumiem dzięki za pomoc i zaintersowanie, tematu nie zamykam oczywiście może znajdzie się ktoś kto będzie znał rozwiązanie tegoż problemu...

Dziękuje pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Hej odnośnie ścieżki którą mi podaleś, spróbowałem skorzystać z niej w swojej aplikacji niestety Excel się nie uruchomił, następnie podalem mu ścieżkę zgodnie z Twoją podpowiedź jednakże również nie poskutkowało, masz może jakiś inny pomysł. Będe wdzięczny za wszelką poradę...

P.S Jeśli aplikacja excela jest uruchomiona to za pomocą przycisku jestem w stanie ją wywołać(korzystając z mojego skryptu) pracując w środowisku Intouch(jak wiadomo Window Viewer). Wpadłem jeszcze na taki pomysł, że może mój problem z uruchomieniem aplikacji Excel jest spowodowany aktywnym firewallem ale nie jestem pewien czy to właściwa droga rozumowania(czy wogóle to jest jakaś droga).

Pozdrawiam (Mam nadzieje, że wspólnie uda Nam się rozwiązać ten problem:))
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Poniższy skrypt działa. Trzeba określić dokładną ścieżkę dostępu do pliku uruchomieniowego excel. Wg mnie to błąd w InT, ponieważ z poziomu systemu polecenie excel zawsze działa i z każdego miejsca. Można na upartego dodać ścieżkę do zmiennej Path w ustawieniach systemowych, co powinno uwolnić nas od konieczności pisania pełnej ścieżki w skrypcie.

IF InfoAppActive("Microsoft Excel - Zeszyt1") ==1 THEN
    ActivateApp "Microsoft Excel - Zeszyt1";
    ELSE
    StartApp "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Excel";
    ENDIF;

Co do funkcji FilePrint, to nie jest ona dostępna z poziomu standardowej instalacji. Zwróć się do firmy Astor o udostępnienie CD z tzw. Knowledge Base, gdzie znajdują się różne dodatki do InT m.in. użyteczne skrypty, kontrolki Activex itp.
    Tymczasem mozna wykorzystac funkcję standardową systemu tj. Print.
  • Poziom 11  
    Miał Pan racje Panie Zgredzio69... błąd wywołania Excela wynikał z błędu wewnetrznego w aplikacji w Intouchu. Jesli chodzi o funkcję print to ma takie pytanie czy przyporządkowanie do przycisku TouchPushbuttons -> Action -> PrintScreen ("nazwa okna");
    umożliwi wydrukowanie okna pracując w środowisku Intouch
    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam

P.S W załączniku dorzucam widok okna stowrzonego prze ze mnie w programie Intouch
  • Poziom 14  
    Funkcja PrintWindow zadziała dokładnie tak jak to zostało opisane czyli nastąpi zdrukowanie okna. Jeśli się ustawi np. PDFCreatora jako domyślną drukarkę wrzuci to do pliku.
  • Poziom 11  
    Zrobiłem jak pisałem już wcześniej jednakże otrzymałem komunikat, że brakuje przecinka i argumetu funkcji PrintScreen. Czy to jest również spowodowane okrojną wersją Intoucha...?? Bede wdzięczny za wszelką podpowiedź (lekko ten Intouch, może człowieka z równowagi wyprowadzić;P)

Z góry dziękuje pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Funkcja PrintScreen(1,1) działa bez zarzutów.
  • Poziom 11  
    Teraz już wiem, gdzie byl mój błąd, dziękuje, temat zamykam...

P.S Wyjechałem na studia za granicę i tu złapałem lekkiego bakcyla do PLC (stąd moje licznie pytania na forum), jeśli chciałby Pan, Panie Zgredzio69 z chęcią udostepnie (zdjęcia) broszur materiałów z targów Amper 2009 , jakie udalo mi się tam otrzymać...:)

Swoje produkty przedstawiali m.in Siemens(niestety tego największego i najlepszgo producenta PLC nie udało mi się zobaczyć:() ABB, Omoron, Alen Bradley, Easy, czeski Tecomat i inni

Pozdrawiam