Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor BENQ FP72G+D gaśnie

gilfons 06 Apr 2009 09:34 3089 4
 • #1
  gilfons
  Level 11  
  Witam.

  Szukam informacji na temat uszkodzenia mojego monitora Benq FP72G+D. Otóż po włączeniu, na chwilkę zapala się zielona dioda, na matrycy pojawia się jaśniutki, mleczny napis BENQ i po kilku sekundach ekran robi się czarny i dioda również gaśnie. Nie ma różnicy, czy sygnał idzie po DVI, czy analogu.

  Czy ktoś z Was po tym krótkim opisie jest w stanie stwierdzić, co prawdopodobnie padło w monitorze? Chciałbym uniknąć kosztownej naprawy. Może nie opłaca się tego naprawiać...

  Bardzo proszę o diagnozę.

  Pozdrawiam.


  edit: sprawdziłem jeszcze raz i jest tak, że monitor bez podłączonego sygnału, po włączeniu zapala się zielona dioda, pojawia się mleko, następnie ekran robi się czarny, by ponownie wejść w mleko. Dioda w tym czasie jest zielona.
  Jeśli podepnę do niego sygnał i włączę PC, to dioda gaśnie i monitor jest czarny.... Może to bardziej pomoże w ustaleniu usterki?
 • #2
  Redgy
  Level 33  
  Proponuje zacząć od sprawdzenia zasilacza. Jak będziesz miał pewność że zasilanie jest prawidłowe można przejść dalej. Inaczej się orobisz i nic z tego nie będzie
 • #3
  gilfons
  Level 11  
  Rozkręciłem monitor i płytka w jednym miejscu jest przebarwiona, a 2 kondensatory 1000mF 16V są delikatnie spuchnięte. Czy to wysoki koszt naprawy?
 • #4
  Redgy
  Level 33  
  To może być skutek nie koniecznie przyczyna usterki. Wymień do 2 zł zapłacisz.
 • #5
  gilfons
  Level 11  
  Dziękuję. Dziś wymienię i zobaczę, czy to wyeliminuje usterkę.