Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofony Shure PGX-24/SM-58 i Shure PGX-24/B - trudny wybór

06 Apr 2009 11:51 2036 4
  • Level 13  
    Witam wszystkich, pisze do was w sprawie wyboru mikrofonów do zakupu. Otóż chodzi mi o zakup 2 mikrofonów bezprzewodowych i mam dylemat które zakupić, a o to one:

Shure PGX-24/SM-58 gdzie jest cena: 2182 zł + GRATIS kabel sygnałowy

i

Shure PGX-24/Beta-58 cena: 2365zł gdzie jakość jest znacznie większa od SM.

Więc proszę was o podpowiedź czym się sugerować w zakupie sprzętu, jakością czy ceną i gratisem ?

Pozdrawiam ;)
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Generalnie Bety'y częściej używają kobiety i fakt faktem ma lepsze brzmienie jak na moje ucho.

SM58 to standard, większość artystów go używa i zgodzi się na tym zagrać. Jednak coraz częściej spotykam się z tym że na wokal zespół chce bete lub w ogóle zupełnie inny mikrofon z poza stajni SHURE.

Generalnie do czego potrzebujesz tego majka?

Pozdrawiam
  • Level 14  
    Ja bym wziął Betę, choć mikrofon najlepiej dobrać pod swój wokal.
  • Level 41  
    perver88 wrote:

Powiedz mi w którym miejscu jakość SM58 jest gorsza od Bety 58??

Chyba nie rozumiemy czym różnią się te mikrofony?
    Otóż różnią się charakterystyką, Beta brzmi jaśniej od SM58, poza tym praktycznie to samo.
  • Level 13  
    djsuchy wrote:

Generalnie Bety'y częściej używają kobiety i fakt faktem ma lepsze brzmienie jak na moje ucho.

SM58 to standard, większość artystów go używa i zgodzi się na tym zagrać. Jednak coraz częściej spotykam się z tym że na wokal zespół chce bete lub w ogóle zupełnie inny mikrofon z poza stajni SHURE.

Generalnie do czego potrzebujesz tego majka?

Pozdrawiam

Te mikrofony będą używane przez Vokalistki przeważnie, wiec chyba wybiore BETA-58 bo przy zakupie 2 mikrofonów jest tylko ok. 400zł różnicy do SM-58

ciasteczkowypotwor wrote:

Powiedz mi w którym miejscu jakość SM58 jest gorsza od Bety 58??

Chyba nie rozumiemy czym różnią się te mikrofony?
    Otóż różnią się charakterystyką, Beta brzmi jaśniej od SM58, poza tym praktycznie to samo.

Beta jest mikrofonem dynamicznym o najwyższej jakości wiec go raczej wybiorę :)