Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowoczesny analogowy front-end.

ghost666 06 Kwi 2009 12:57 890 0
 • Nowoczesny analogowy front-end.

  AFE5801 jest układem analogowym integrującym w sobie osiem wzmacniaczy o regulowanym wzmocnieniu i osiem szybkich przetworników analogowy cyfrowych. Stosować go można wszędzie tam gdzie stopień integracji jest krytyczny.
  Każde z ośmiu wejść jest wejściem różnicowym, akceptuje ono przebiegi o napięciu międzyszczytowym do 2V. Za wejściowymi buforami znajdują się wzmacniacze o regulowanym wzmocnieniu od -5 do 31dB w kroku 0.125dB. Wzmocnienie tych układów jest sterowane cyfrowo poprzez interfejs szeregowy. W dodatku wbudowana pamięć pozwala programować krzywe zmiany wzmocnienia w czasie. Gęstość szumów tego wzmacniacza, nawet przy największym wzmocnieniu, nie jest większa niż 5.5nV/√Hz
  Pomiędzy wzmacniaczami a przetwornikiem znajdują się także filtry anty-aliasingowe o nachyleniu 3dB i konfigurowalnej częstotliwości progowej - 7.5, 10 lub 14MHz. Może on zostać włączony bądź wyłączony osobno dla każdego kanału za pomocą interfejsu szeregowego.
  Wyjścia z wzmacniaczy i filtrów są różnicowe, co zmniejsza zakłócenia. Po przejściu przez filtr kierowane są one do przetwornika analogowo cyfrowego o rozdzielczości 12 bitów i częstości próbkowania 65MSPS. Dane z przetwornika wysyłane są poprzez szeregowy interfejs LVDS.
  Układ zasilany jest napięciem 1.8V (część cyfrowa) i 3.3V (część analogowa). Pobiera on z zasilania około 58mW mocy na kanał, przy maksymalnej częstości próbkowania, zużycie może być zredukowane do 50mW przy próbkowaniu 30MSPS. Układ produkowany jest w 64 pinowej obudowie QFN w cenie od 48$/szt przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/afe5801.html