Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-19-03 (Aqua Comfort) - padająca elektronika?

PurkusKuchatek 28 Sie 2009 08:05 34437 53
    systemgaz
    Poziom 23  
    mirrzo napisał:
    systemgaz napisał:
    ... to bez przesady ale Junkers nie ma najwyższych cen.

Wyższe, ale bez usługi oferuje systemgaz

A co anomimowy internauta "mirrzo" może wiedziec o polityce cenowej System Gaz dla zakładów instalatorskich? Ano widzi "napis na płocie", a nie rozumie...

[quote="mirrzo"]
    systemgaz napisał:
    ...Tylko trzeba pamietać o jednej podstawowej sprawie: kupić może każdy, ale naprawiać już nie każdy.

mirrzo napisał:

Cieszymy się, że po 10 latach korzystania z naszego portalu udało się coś zmienić w Polsce i mamy naśladowców. Pozdrawiamy "współpracowników" z ww. portalu
  • IGE-XAOIGE-XAO
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  
    Jestem posiadaczem tego podgrzewacza i powiem tylko tyle- niech szlag trafi to dziadostwo. Dzisiaj, i już kiedyś wcześniej też, wyłączył się tak po prostu podczas mycia. Słuchać było tylko taki klik, jakby od przekaźnika i dalej go nie można na nowo odpalić, trzeba czekać, aż ponownie coś kliknie. Na dodatek świeci ciągle wskaźnik "słabe baterie"- jakie by baterie nie włożył- to samo.
    Najgorsze jest to, że po tym restarcie automatycznie ustawia sobie temp. na 45 stopni, wali gazem aż do prawie 60stopni, potem się zmniejszy do 20stopni i bardzo wolno podnosi do ponownie ustawionego sprzed wyłączenia 35stopni. Koszmar- może dojść do poparzeń !
    noizex
    Poziom 2  
    Witam,

Przepraszam za wskrzeszanie kilkumiesięcznego wątku, ale mam pytanie związane mocno z tematem - chodzi o podgrzewacz przepływowy Termet AQUA Comfort Turbo (http://www.termet.com.pl/strony/produkty_ggwp_aqua_comfort_turbo.htm). Wiele osób pisało tutaj, że model AQUA Comfort został wycofany, był awaryjny itd. - natomiast nie mogę nigdzie doszukać się informacji o tej nowszej wersji z dopiskiem "Turbo". Jest to piec z zamkniętą komorą spalania, i właśnie to mnie zainteresowało, gdyż poszukuje podgrzewacza koniecznie z zamkniętą komorą. Na różnych forach firma Termet była zwykle polecana, dziwi mnie więc, że ten model G-19-03 jest tak awaryjny i wręcz został wycofany z produkcji.

Nie rozumiem też dlaczego firma Termet nadal prezentuje ten i nowszy model (oba typ G-19-03) na swojej stronie internetowej. Czytałem ich gazetkę z okresu listopad-grudzień gdzie także zachwalają ten nowy model AQUA Comfort Turbo. Czy ktokolwiek wie, jak faktycznie wygląda sytuacja, czy warto interesować się tym podgrzewaczem czy lepiej poszukać czegoś innego?

Głównie zależy mi na:
    1) zamkniętej komorze
    2) rozsądnej wydajności i mocy
    3) estetyce
    mniej więcej w tej kolejności.

W tej chwili czuje się już trochę zagubiony, bo wygląda na to że żaden z oferowanych produktów nie jest idealny, wszystkie są awaryjne itd (Junkers, Vaillant itd).

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie, który z dostępnych na rynku podgrzewaczy z zamkniętą komorą jest w miarę niezawodny i bezpieczny. Będzie służyl do podgrzewania wody dla łazienki (umywalka + prysznic) oraz kuchni (zlew).

Pozdrawiam,

K.
    noizex
    Poziom 2  
    mirrzo napisał:
    Celsiusz firmy Junkers zaspokoi Twoje potrzeby

Rozumiem w takim razie, że jest on o wiele lepszy od opisywanego wyżej Termeta AQUA Comfort Turbo?
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    Masz to wszystko, co chcesz
    noizex napisał:

Głównie zależy mi na:
    1) zamkniętej komorze
    2) rozsądnej wydajności i mocy
    3) estetyce
    mniej więcej w tej kolejności.
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  
    Czy to, że ten mój Aqua Comfort odpala praktycznie zawsze na 2 lub 3 razy oznacza już padającą elektronikę, czy wystarczy coś podregulować? Odpalanie- mam na myśli pełne zapalenie gazu, przez chwilę zgaśnie i znowu zapala. Może elektroda?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Nexiapower
    Poziom 1  
    MAJSTER XXL napisał:
    Czy to, że ten mój Aqua Comfort odpala praktycznie zawsze na 2 lub 3 razy oznacza już padającą elektronikę, czy wystarczy coś podregulować? Odpalanie- mam na myśli pełne zapalenie gazu, przez chwilę zgaśnie i znowu zapala. Może elektroda?

Miałem to samo, przyszedł fachman i wyczyścił cały piecyk (było po 3 latach pełno syfu) i pali jak nówka. Co do opinii o tym piecyku to ja jestem w 100% zadowolony. Z tym gaśnięciem w trakcie mycia - może się zdarzać jak ktoś ma złą wentylację - działa wtedy jeden z czujników i blokuje dopływ gazy, żeby się nie potruli ludzie. u mnie się to kiedyś zdarzyło, po czym przy remoncie poprawiłem odpływ powietrza i w drzwiach zrobiłem szeroką kratkę zamiast 4 dziur i po temacie.
    Pozdrawiam
    Marek.
    ztopex
    Poziom 9  
    Eksploatuję 2szt modelu G-19-03. Pierwszą nabyłem ok 2lat temu a ponieważ działał (i działa w dalszym ciągu) bezawaryjnie zdecydowałem się na zakup kolejnego piecyka aqua comfort i w tym przypadku również pracuje bezawaryjnie (ok 10mies.)Model ten charakteryzuje się dość dużą bezwładnością po uruchomieniu ale to nie jest wadą . Precyzyjnie utrzymuje zadaną temperaturą ,nie gaśnie w trakcie pracy i nie miałem przypadku poparzeń !!!Jest EKONOMICZNY !!! Niektórzy użytkownicy piszą że kontrolka zużytych baterii pali się ciągle mimo że są nowe. Proponuję dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi !!
    mwcomputers
    Poziom 11  
    co do wysokiej temperatury wody zaraz po włączeniu...też mnie to dopadło. Dokładnie odkurzyłem cały piecyk, ale to nie pomogło. Zauważyłem wystającą śrubkę zamocowaną do iglicy, którą przesuwa membrana zespołu wodnego. Ta śrubka opiera się o blaszke wystajacą z jakiegos czujnika. Dmuchnąłem tam sprężonym powietrzem i poruszałem tym elementem ręką. Problem zniknął, piecyk po włączeniu prawie natychmiast dochodzi do żądanej temeperatury (nie przegrzewa). Nie wiem co dokładnie zrobiłem, może blokuje się cała iglica i działa skokowo zamiast płynnie?
    mwcomputers
    Poziom 11  
    Posiadam G-19-03 od 2,5 roku. Co jakis czas dopada go ta sama choroba z przegrzewanem po włączeniu i odgłosem przeskakujących iskier mimo pracującego ogrzewacza. Ściągnąłem obudowę, rozłączyłem wszystkie mozliwe złącza (przedtem wyjąłem baterie). Zdemontowałem w celu obejrzenia wszystkie elementy elektroniczne, kostki, czujniki itp. Piecyk odkurzyłem, omiotłem miękkim pędzlem. Po oględzinach wszystko na nowo zmontowałem, trochę inaczej ułożyłem wiązki przewodów, włozyłem baterie, ustawiłem na 36 stopni i ....
    Działa!!! Po włączeniu temp wzrasta do 42-44, ale szybko wraca do zadanych 36-37 (wcześniej było ponad 50 i trwało to dosyć długo). Przy działającym ogrzewaczu nie słychac przeskakujących iskier. Co jest główną przyczyna nie wiem.
    Wcześniej już raz przy nim grzebałem (o czym poprzedni post) - może ta kostka z blaszką, która przesuwa iglica jest kluczowa?
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie. Przyczyny upatrywał bym raczej w elektrodzie jonizacyjnej. Wyczyść ją i sprawdź jej połączenia.
    mwcomputers
    Poziom 11  
    Elektroda jonizacyjna....? To ten pręt wystający nad palnik? Też go czyściłem delikatnie zeskrobując nalot. Ogrzewacze to nie moja specjalność, więc z fachowym nazewnictwem też mam problemy.
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  
    Dokładnie, to ta, która jest "opalana" palnikiem. Mam też ten Termet i trzeba ją czasami wyczyścić.
    mwcomputers
    Poziom 11  
    Czym i jak najlepiej to czyścić, a czego unikać żeby nie zniszczyć?
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Drobny papier ścierny albo czyścik do stali lub miedzi. Elektroda musi błyszczeć.
    mwcomputers
    Poziom 11  
    Od wyczyszczenia elektrody działa bez zarzutu. Polecam czyszczenie jesli tylko usłyszycie, że iskry przeskakują mimo palącego sie plomienia.
    Dzięki za trafne wskazówki
    Wojtek32
    Poziom 27  
    Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu. Jestem ciekawy bieżących opinii na temat tego podgrzewacza wody.
    Jako jeden z niewielu posiada w pełni automatyczny system regulacji temperatury (modulator gazu), czego nie spotkałem w bardziej zachwalanych ofertach.
    Czeka wymiana działającego 30-latka PG-6 na godnego zastępce, jakieś sugestie ??.

Bonus : http://www.termgaz.pl/tpl/custom_html/materia...ze-wody/instrukcja-serwisowa-g-19-03-nowy.pdf
    mwcomputers
    Poziom 11  
    Ciągły problem z płynną regulacja temperatury. Po włączeniu temperatura wzrasta do prawie 50st. i spada max. do 41st. (ustawiony na 36st.) Znaleźlismy domowy sposób na oszukiwanie piecyka: odkręcam niewielki strumień ciepłej wody, piecyk się uruchamia i szybko rosnie temeperatura. Przy ok. 45st. zwiekszam strumień wody na max. i temp. spada do ok.39st. (ustawiony jest na 36st.)
    Podejrzewam, że coś nie tak jest z czujnikiem NTC - jak go sprawdzić?
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  
    I znalazł ktoś sposób na "przegrzewanie" piecyka zaraz po włączeniu? U mnie często wali prawie do 60 stopni i schodzi do około 20, po czym bardzo wolno podgrzewa do zadanych 35 stopni. Przecież to marnotrawstwo wody i gazu, nie mówiąc o groźbie poparzenia. Czyszczenie elektrody jonizacyjnej nic nie daje. Już wszystkie przekleństwa świata padły na to ustrojstwo. Ma ktoś schemat elektryczny tego?
    romcost
    Poziom 11  
    Czy obecnie będące w sprzedaży podgrzewacze nadal mają problemy z utrzymaniem stałej temperatury, czy producent rozwiązał ten problem ??