Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-19-03 (Aqua Comfort) - padająca elektronika?

PurkusKuchatek 06 Kwi 2009 13:15 29958 53
  • #1 06 Kwi 2009 13:15
    PurkusKuchatek
    Poziom 8  

Właśnie usłyszałem, że w Termecie G-19-03 masowo pada elektronika, że jest to mocny 'niewypał' i żeby omijać go szerokim łukiem 8-O

Szczerze mówiąc, trochę zgłupiałem. Pytałem wujka Gooogl'a, ale praktycznie brak opinii na temat tego podgrzewacza przepływowego.
    Czy szanowni koledzy (i koleżanki?) mogą się wypowiedzieć w tym temacie?

• #2 06 Kwi 2009 19:52
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Właśnie mam w łazience G-19-03 i powiem Ci, że szału to nie ma. Co prawda jeszcze działa, ale bardzo nie podoba mi się to działanie. Po włożeniu nowych baterii, nawet drogich markowych, wiecznie świeci się dioda sygnalizujaca słabe baterie. Kilka razy potrafił się ot tak wyłączyć podczas kapieli, nie sygnalizując żadnych błędów. Zawsze po kilku dniowym nieużywaniu są duże problemy z zapaleniem gazu, choć iskry latają. Regulacja elektroniczna temperatury owszem fajnie, ale bardzo długo reguluje do żądanej temperatury. Wieczorem np. gdy się myję ustawię sobie 35 stopni i po chwili jest ta temperatura, natomiast rano otwierająć kran mimo ustawionej temp. na 35 i tym samym otwarciu zaworu buha do często ponad 50 stopni i długo czekam, aż zejdzie. Ogólnie mam go od pół roku i generalnie się trochę zawiodłem, ciekawe czy tylko ja tak mam. W razie czego zgłoszę jeszcze do reklamacji na gwarancji. Na pewno nie powinien nazywać się Aqua Comfort.

• #3 06 Kwi 2009 21:52
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Poczekaj do wieku 3-5 lat na wyciek z kopułki zespołu wodnego :D.Od pierwszego modelu nic tu nie zmieniono.Choinka jest choinką , tylko ozdoby ma inne a i tak zwiędnie :cry:

• #4 07 Kwi 2009 08:00
    PurkusKuchatek
    Poziom 8  

Junkersy - wrażliwe na ciąg kominowy i plastikowe a części i serwis drogie, Termety - kiepskie sterowanie i cieknące kopułki, Vaillanty - cieknące nagrzewnice i awaryjne sterowanie.

Czyli podsumowując...
    Dobre podgrzewacze były kiedyś, a przed 15-tu laty to nawet ja szybciej i sprawniej chodziłem ;)

• #5 07 Kwi 2009 08:53
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Musisz go nauczyć osiągać zadaną temperaturę.
    Zresetuj go i postępuj zgodnie z instrukcją. Wtedy szybko będzie dochodził do zadanej temperatury

• #6 14 Kwi 2009 18:06
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Możesz mi wyjaśnić jak go zresetować?
    pozdrawiam

• #7 14 Kwi 2009 20:53
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

A w instrukcji nie napisali?

• #8 14 Kwi 2009 22:28
    mirrzo

Też uważam, że powinieneś poczytać, a nie na łatwiznę iść.
    Instrukcja jest dla Ciebie, nie dla mnie
    Pozdrawiam

• #9 18 Maj 2009 08:31
    silver777
    Poziom 10  

Też jestem bardzo zainteresowany tym piecykiem i już prawie go kupiłem, niestety okazało się, że Termet wycofał G-19-03 Aqua Comfort !!!

Taką informację otrzymywali monterzy od dystrybutorów, dodatkowo postanowiłem zadzwonić do Termeta by się upewnić.

Bardzo miła Pani, poinformowała mnie, że piecyki nie są już produkowane i nie wiadomo czy będą :(
    Zapytałem się co z piecykami, które są obecnie jeszcze dostępne dostępne na rynku, czy może lepiej ich unikać ze względu na wadę fabryczną. Otrzymałem odpowiedź, iż można je spokojnie kupować, gdyż produkcji zaprzestano ze względu na brak części - wykruszył się podwykonawca.
    Wyraziłem obawę o części do serwisowania, na co Pani zapewniła mnie, że z serwisem nie będzie problemu, choć jak bardzo się obawiam to poleca poprzedni sprawdzony w boju model G-19-02 Elektronic.

Wiem, że Elektroniki są w miarę dobre, jednak zależy mi na minimalnej mocy grzewczej, która w Aqua Comfort wynosi zaledwie 3,4kW, w Elektronicu standardowo 7,7 kW :(
    Dalej można tanio kupić resztki Aqua Comfortów w niektórych sklepach. Mam więc obecnie wielką rozterkę.

Może ktoś posiada jakieś konkretniejsze informację na temat ich awaryjności.

Będę wdzięczny za pomoc .

• #11 27 Maj 2009 09:14
    krisi3
    Poziom 20  

Unikaj elektroniki w tych urządzeniach i nie ważne czy to Termet,Junkers,Vailant im mniej takich wynalazków tym lepiej dla ciebie dla przykładu podam ci Termet Terma Q jeden z pierwszych modeli bez żadnych bajerów wisi już na ścianie jakieś 10 lat i jedyna rzecz którą wymieniłem to przepona na wodnym i co jeszcze zaletą Termetu jest to że masz ułatwiony dostęp do części zamiennych a co do konkurencji to wiem że są pewne problemy i wtedy o byle pierdołę musisz serwis wołać.

• #12 27 Maj 2009 18:06
    ztopex
    Poziom 8  

Można powiedzieć że elektroniki powinno się unikać unikać również w samochodach i nie tylko .Ten ogrzewacz kupiłem ponieważ eliminuje podstawową wadę tego typu urządzeń - skoki temperatury wody na wylocie zależnie od ustawienia intensywności wypływającej wody.

• #13 27 Maj 2009 19:30
    Marcin,
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i już na początku przepraszam, jeśli swoim wątkiem powieliłem jakiś z przeszłości. tak jak w temacie biję się z myślami dotyczącymi remontu łazienki. Za trzy tygodnie już nie będę sobie mógł pozwolić na rozterki. Ale do rzeczy. Przymierzam się do remontu gruntownego łazienki w bloku, gdzie podłączona zastosowano gazowy podgrzewacz wody. i teraz przy wymianie nie wiem, na który się zdecydować, bo to że zostanę przy gazowym jest pewne. Miałem myśli o elektrycznym, ale już je rozwiałem. Czy zostać przy przepływowym, czy zdecydować się ku pojemnościowemu. Zauważę tylko, że ma zaspokoić potrzeby dwóch osóbSmile Wiem, że bardziej komfortowy jest pojemnościowy, ponieważ nie ma tej upierdliwości z ciśnieniem wody, ale ja to się ma w praktyce, trudno mi powiedzieć i stąd moje zapytanie. Wiem też, że na rynku przeważają zdecydowanie przepływowe podgrzewacze, ale czy to o czymś świadczy. Z tego co się orientuję, to Ariston proponuje cztery modele pojemnościowych właśnie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, dotyczące również zasady działania powyższych. Pozdrawiam!

• #14 27 Maj 2009 20:09
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak sobie myślę,że w twoim przypadku przepływowy ogrzewacz jest korzystniejszy ekonomicznie.

• #15 27 Maj 2009 20:41
    Marcin,
    Poziom 9  

Właśnie ekonomia przeważa, ale sen z powiem spędza mi to ciśnienie wody i myślałem nad zakupem tego termetu, o którym tutaj mowa, ale czytając opinie, to szczerze mówiąc oddalam się od mojej decyzji. zastanawiam się nad jakimś modelem Vallainta albo Junkersa, jeśli ktoś mógłby coś polecić będę bardzo wdzięczny.

• #16 27 Maj 2009 20:56
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Obie firmy,to mniej więcej podobna półka i jakościowo i cenowo.Jeśli więc już czymś się sugerować,to dostępnościom serwisu danej marki w okolicy.Są na tym forum specjaliści od Junkersa,poczekaj,pewnie podpowiedzą konkretny model.Co do Vaillanta,to proponuję atmoMag 11-0GXH.Automatyczna modulacja,hydrogenerator,wydatek do 11l/min,zapłon elektroniczny,moc 19,2kW.Cena od 1290PLN.

• #17 27 Maj 2009 21:30
    mirrzo

Jeżeli masz wannę, to WRDP 14 -2B Junkersa. Jeżeli tylko prysznic, to wystarczy WRDP 11 -2B

Dodano po 1 [minuty]:

Pojemnościowy raczej odpada.
    Chyba szkoda miejsca w nowej łazience

• #18 27 Maj 2009 21:49
    Marcin,
    Poziom 9  

Serdecznie dziękuję za naprawdę nieocenione dla mnie sugestie.

• #19 28 Maj 2009 09:51
    silver777
    Poziom 10  

Mój pierwszy faworyt to był właśnie Vaillant AtmoMag, jest on bardzo polecany przez wszystkich instalatorów i serwisantów jako niezawodny.

Wystarczyło jednak 5 minut w internecie by stwierdzić, że jego zakup może być przysłowiową "miną". Wiele użytkowników zgłasza bowiem uszkodzenie nagrzewnicy po okresie ok. 3 lat eksploatacji.
    Koszt jej wymiany to 600-700 zł, a koszt piecyka to ok 1100 :(
    Przypadki, o których piszę można znaleźć przy AtmoMag'ach na ceneo oraz nawet tutaj, na elektrodzie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1219945&highlight=atmomag&sid=" target="_blank" class="postlink ">Link

Drugim typem był Junkers, lecz okazało się, że są kłopoty z zakupem części zamiennych w sklepach i z tego powodu trzeba wzywać nawet do dupereli serwis, który jest jednym z droższych, nie wspominając o grzaniu wody w garnach dopóki serwisowi nazbiera się więcej zleceń z okolicy.

Jestem z typem majsterkowicza i najpierw wolę sam zdiagnozować i spróbować naprawić uszkodzenie jeżeli wiem, że mogę to zrobić w sposób bezpieczny. Serwis wolę wzywać do pozostałych przypadków.

Wobec porównywalnej niezawodności, dostępności części a nawet trochę niższych cen, mój wybór padł na Termeta.
    Waham się jednak dalej pomiędzy dwoma modelami:

-G-19-02 Elektronic (sprawdzona, dobra, trochę leciwa konstrukcja)

-G-19-03 Aqua Comfort (opisywany wcześniej, nowoczesny, bez pokręteł, z w pełni elektronicznym sterowaniem i stabilizacją temperatury wody, niestety wycofany z produkcji).
    Usterek elektroniki nie boję się tak bardzo, jestem elektronikiem i mam nadzieję, że będę w stanie sobie poradzić. Obwiam się w jego przypadku o części zamienne - produkowany był bardzo krótko.

Jeżeli się mylę w swoim wyborze, bardzo proszę o sugestię. Piecyk w końcu kupuje się na całe życie ;) (no może 1/3 - obecny termet ma już ponad 30 lat :)

• #20 28 Maj 2009 11:54
    mirrzo

Kupuj G19-02
    Części już nie kupisz do żadnego urządzenia; tylko serwis

Dodano po 29 [sekundy]:

Junkers też super jest

• #21 28 Maj 2009 12:15
    krisi3
    Poziom 20  

Info dla mirrzo części już nie kupisz do żadnego urządzenia; tylko serwis oczywiście masz na myśli junkers i vailand bo co do części Termet to bym się z tobą nie zgodził .

• #22 28 Maj 2009 12:41
    mirrzo

krisi3 napisał:
    ....co do części Termet to bym się z tobą nie zgodził .

co do części Termet to bym się z tobą nie zgodził, bo ich nie dostaniesz; no może duperele

• #23 28 Maj 2009 17:18
    krisi3
    Poziom 20  

Nie ma takiej części której bym nie kupił w sklepie firmowym Termet a do Junkers,Vailant to nawet dupereli nie kupisz.Pozdro.

• #24 29 Maj 2009 09:48
    silver777
    Poziom 10  

Dziękuję za pomoc w wyborze.

Wybór zatem padł na Termet G-19-02 Elektronic :D

Jeszcze raz wszystkim dziękuję :)

• #25 13 Sie 2009 09:19
    silver777
    Poziom 10  

Mam jeszcze małe uaktualnienie do wątku.
    Otóż dowiedziałem się, że w modelu G-19-03 Aqua Comfort, dochodzi do uszkodzeń polegających na zbyt wolnych reakcjach regulacji przy małym strumieniu wody. W wyniku tego dochodziło do poparzeń :!: :(
    Dlatego został on wycofany :(

Osobiście od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem poprzedniego modelu G-19-02 Electronic, który wybrałem dzięki pomocy osób na tym forum.
    Jak na razie jestem zadowolony i nie mam piecykowi nic do zarzucenia :)

• #26 15 Sie 2009 21:25
    mirrzo

silver777 napisał:
    ... który wybrałem dzięki pomocy osób na tym forum :)

To podziękuj :D

• #27 19 Sie 2009 11:10
    silver777
    Poziom 10  

OK ! :)

Ponownie dziękuję wszystkim za pomoc ! :)

(już po raz trzeci ;) )

• #28 27 Sie 2009 16:11
    systemgaz
    Poziom 22  

silver777 napisał:
    ....
    Drugim typem był Junkers, lecz okazało się, że są kłopoty z zakupem części zamiennych w sklepach i z tego powodu trzeba wzywać nawet do dupereli serwis, który jest jednym z droższych, nie wspominając o grzaniu wody w garnach dopóki serwisowi nazbiera się więcej zleceń z okolicy.

Na szczęście te czasy minęły. Dziś mamy wolny rynek i części zamienne można kupić nie tylko w serwisie z usługą, ale też w sieci. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie słowa w przegladarkę internetową. Jeśli chodzi o ceny części zamiennych do urządzeń grzewczych, to bez przesady ale Junkers nie ma najwyższych cen. Tylko trzeba pamietać o jednej podstawowej sprawie: kupić może każdy, ale naprawiać już nie każdy.

• #29 27 Sie 2009 19:03
    michcio1992
    Poziom 12  

mówicie ze junkers to padaka ja mam 8 lat Junkersa WRP 250-5KB i nie powiem złego słowa nie cieknie raz membrane wymieniłem ale tak poza tym co pół roku czyszczenie i wymiana baterii i hula jak nowy polecam Junkersa. A termety wszelakiego typu mozecie sobie w 4 litery wstawic jezdze do klientów bo im te termety (mowa o G-19-03 ) szlag jasny trafia ( szczególnie elektronika )

• #30 27 Sie 2009 23:01
    mirrzo

systemgaz napisał:
    ... to bez przesady ale Junkers nie ma najwyższych cen.

Wyższe, ale bez usługi oferuje systemgaz
    michcio1992 napisał:
    mówicie ze junkers to padaka ? Ja mam 8 lat Junkersa WRP 250-5KB i nie powiem złego słowa

Chyba najlepszy podgrzewacz na rynku
    systemgaz napisał:
    Tylko trzeba pamietać o jednej podstawowej sprawie: kupić może każdy, ale naprawiać już nie każdy.

Trzeba co nieco wiedzieć :)
    http://www.budujemydom.pl/index.php?option=co...ogcategory&act=view_porady&id=10278&Itemid=39

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME