Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2003r. 2,5 TDI V6 163 KM. Drgania karoserii

06 Kwi 2009 13:47 4901 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam poważny problem i nikt nie potrafi mi powiedzieć co to może być. Problem wygląda tak. Od pewnego czasu odczuwam wyraźne (mocne) drgania na całym samochodzie. Wałki sprawdziłem są ok. O tyle trudno jest jeszcze stwierdzić co to może być ponieważ te drgania nie występują cały czas i też nie ma reguły na to kiedy one występują. Po prostu raz są raz nie ma ich. Myślałem nad wtryskami czy nie zacina się któryś ale te drgania odczuwalne sa na karoserii a silnik wydaje się ze równo pracuje. Również podczas tych drgań drga pedał sprzęgła i drążek od zmiany biegów. Myślę jeszcze nad kołem dwumasowym a nie wiem czy koło nie powinno drgać cały czas bo jak już wcześniej pisałem te drgania nie występują cały czas i występują różnie.
  • Poziom 9  
    ale wiesz to na pewno z doświadczenia? i może tak byc ze nie zawsze wibruje?
  • Poziom 31  
    dzieli nas ok 1700 km . Na taką odległość nawet telepatycznie będzie ciężko zdiagnozować. Nie widząc auta nikt Ci nie powie "na pewno" , zwłaszcza że usterka jest tylko czasami. Ta instrukcja do której dałem link jest naprawdę wyczerpująca.
    A swoją drogą,, czy podczas tych drgań zauważyłeś np kopcenie lub świecące kontrolki ? No i nie napisałeś jaki silnik
  • Poziom 9  
    silnik to jest 2,5 V6 TDI 163 KM (120KW). A jeżeli chodzi o konkretny mdel silnika to później napisze. Nie zauważyłem żadnego kopcenia. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie będą to poduszki pod skrzynią lub silnikiem no i jeszcze o wtryskach myślę. No ale wydaje mi się że jeżeli był by to wtrysk to i silnik by nie równo chodził. Tylko nie wiem jak jest z poduszkami czy mają prawo raz być dobre raz złe. No ale najbardziej to mi pasuje na "dwumase" podpowie ktoś czy padnięta dwumasa może tylko czasami dawać o sobie znać.
  • Poziom 9  
    problem juz rozwiązany. Dwumasa wymieniona i sprzęgło. części kosztowały mnie 3000 zł. ( tj. dwumasa oraz kompletne sprzęgło) oczywiście wszystko nowe firmy LUK. Dzieki bardzo wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.