Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instrukcja obsługi TRX Wołna

Cichy666 06 Kwi 2009 16:16 4103 8
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie,
    jak w temacie szukam instrukcji obsługi w języku polskim do TRX Wołna. Może to być instrukcja napisana przez użytkownika w/w TRX-a. Byłbym bardzo wdzięczny.
    Jeżeli post został napisany nie "tam gdzie trzeba" proszę Moderatora o przesunięcie w odpowiednie miejsce.
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za zainteresowanie.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Osobiście nie widziałem instrukcji po polsku, po rosyjsku nie problem.
    To stosunkowo prosty trx, może podaj z czym problem .
    Gałkologia na obrazkach.

• Poziom 20  
    Witam,
    kroki kolejne, jak czegoś posłuchać, a w przyszłości jak ustawić sprzęt, żeby nadawać.
    Pozdrawiam

Dodano po 43 [minuty]:

Skoro nie ma po polsku to poproszę o namiary na instrukcję w języku rosyjskim. Posiadam dość sporą dokumentację do tego TRX, natomiast jak go używać krok po kroku niestety nie wiem...
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    I ponownie zawrócę głowę, razem z TRX dostałem również słuchawki z mikrofonem (pewnie jakaś przeróbka?), czyli po załączeniu VOX-a można nadawać ? Jeżeli jest wyłączony tylko nasłuchujemy? I ostatnie pytanie jak wykalibrować VOX? Czym? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie i wyrozumiałość :)
    SP4-17-015
  • Poziom 33  
    Mam ten trx,do vox nie bardzo sie nadaje bo przecieka sygnał przy nadawaniu przez pcz należy wstawić przekaźnik
    TRx jest gruntownie przerobiony i mam z niego na wyjściu ok 120 3.5 Mhz do 80w na 28Mhz.Poczytaj moje posty i przeróbki wykonane.
    Generalnie nie używam VoX bo mnie to przeszkadza,mam radio w warsztacie to powodowało przypadkowe włączanie na nadawanie
    Dokumentacja była dostępna w języku rosyjskim.
    18-załącza filtr 3.1kHz lub 500hz-cw
    13 ogranicznik- nie kompresor-wl/wył(u mnie kompresor- wcz na 500kHz -ARW-przy nadawaniu)
    14 załączenie lub wyłączenie ARW
    11 VFO-zewnętrzne
    12-praca z Vox lub PTT
    73!
  • Poziom 20  
    Więc teraz to już wyjdę na prawdziwego idiotę... Heh... jak się nadaje na tym sprzęcie? Pytanie retoryczne bo egzamin krótkofalarski mam 23 maja, ale chciałbym wiedzieć. W CB radiu po prostu wciskam przycisk przy "gruszce". Jak to jest w Wołnie?
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie.
  • Poziom 33  
    Wkładasz mikrofon - z tyłu wejście podłączasz antenę naciskasz PTT i rozmawiasz. Tak jak w CB. Obok jest wejście do podłączenia klucza telegraficznego. przy zwarciu klucza na stale jak nie ma PTT na mikrofonie tez możesz nadawać.
    Problem jak masz to Wołnę poprzerabianą to wtedy trzeba zgłębić i poznać przeróbki poprzedniego właściciela a jest czasami nad czym się zastanawiać hi .
    73!
  • Poziom 20  
    TRX jest po przeróbkach... we wtorek wyślę foto jak wygląda... Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt