Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra,Cyfra + TP na Jednej antenie(Monoblok)

06 Kwi 2009 16:32 5674 12
 • Poziom 16  
  Witam

  Mam pytanie bo robimy instalacje anteny u sąsiada a posiada on tewizje Cyfra + oraz zwykła astra z niemieckimi kanałami oraz telewizje z neostrady.Myślałem nad kupnem konwertera monoblok z wyjściami na 4 tunery.Czy mi to bedzie działać i jak mam ustawić antenę aby to wszystko działało jeżeli nie da sie tego tak zrobić to jak mam to wszystko zrobić.Chciałem dodać że do tej astry jest uzywany jeszcze stary analogowy tuner satelitarny.
 • Poziom 35  
  Jeżeli tuner analogowy nie ma sterowania diseqc to monoblock się nie nadaje chyba że akurat astra jest ustawiona w monoblocku na porcie 1.
  Rozwiązanie dwa konwertery Quad/twin zależnie ile jest tunerów do podłączenia i odpowiednia ilość przełączników diseqc.
  Wpisz w wyszukiwarkę "zez" to dowiesz się więcej jak to zrobić.
 • Poziom 16  
  Powiem tak tuner ten analogowy prawdopodobnie zostanie zmieniony na nowy cyfrowy,pozostaje pytanie czy ten bialy z tp opsluguje disqeca bo to mnie ciekawi.

  Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

  sprawy się zmieniły niebedzie nowego tunera a więc pozostaje "zez"
  o zezie wiem tyle że składa się z 2 konwerterów śrdkowym na hot bird a tym bocznym na astrę.Pierwsze pytanie brzmi czy antena ma byc skierowana na astre czy hot bird.2 co mam dokładnie kupić aby rozwiązać podany problem.Antena jest oryginalna z neostrady 80 cm chyba.
 • Warunkowo odblokowany
  Twin/quad to konwertery uchwyt zeza i diseqc.
  Cyfre i neostrade oraz analog(ten zabytek)podłącz pod quada jako główny konwerter i ustaw na hotbirda zez na astrę i?
  Co chce sąsiad oglądać z astry?
 • Poziom 16  
  Sąsiad chce oglądać niemieckie programy, które są tez nadawane analogowo. Do czego służy ten diseqc? Bo ja myślałem żeby mieć astrę i hotbirda na jednym tunerze a tu jednak nie.Czy antena ma byc ustawiona na hotbird czy na astre.
 • Poziom 26  
  Antena ma być ustawiona na Hotbirda.
  Digital Satellite Equipment Control oznacza "cyfrowe sterowanie sprzętem satelitarnym", ew. "sterowanie cyfrowym sprzętem satelitarnym",czyli przełączanie pomiędzy źródłami sygnału satelitarnego czy sterowanie anteną.
  Astrę i Hotbirda możesz mieć na jednym tunerze, gorzej będzie ze sterowaniem przełączania konwerterów. Nie wszystkie tunery C+ posiadają obsługę diseqc.
  Najlepszym rozwiązaniem będą pojedyncze konwertery i przełączniki diseqc. Jak tuner nie będzie obsługiwał przełączników to sprowadzasz do domu dwa przewody i stosujesz przełącznik ręczny, na pilota lub przekładasz przewody... W monobloku nie da się wyeliminować dieqc i trzeba stosować generatory dieqc.
  Dużo przydatnych informacji i przykłady znajdziesz na stronie dipola : http://www.dipol.com.pl/tv_tv-sat_schematy.htm
 • Poziom 16  
  Ja nie rozumiem jednej żeczy po co mi disqec jak ja chce miec na 2 tunerach astre a na 2 hot birda disqec po naszemu jest po to aby miec horbird i astra na jednym tunerze a ja tego nie potrzebuje.
 • Poziom 24  
  W końcu nie bardzo wiadomo co Kol. chce.Jeżeli ma być tak jak piszesz w ostatnim poście to disqec jest zbędny wystarczy 2 konwertery TWIN.
 • Poziom 16  
  no teraz mnie zrozumieliście czyli tak jak myslałem kupic 2 twiny i uchwyt na zeza centralny konwerter na hotbird a zez na astre.
 • Poziom 22  
  Musisz kupić quada dla C+ i tv z Neostrady sąsiada plus twój tuner na HB. Do tego Twina na Astrę pod analog i twój tuner, jeszcze przełącznik ale jakie -to zależy jaki tuner będzie to obsługiwał u ciebie.
 • Warunkowo odblokowany
  Wpat puma juz wyjaśnił co chce w ostatnim poście.
  A ty wpat i wypat jak śliwka w kompot.
 • Poziom 16  
  No właśnie dzisiaj kupuje 2 konwertery twin uchwyt na Zez i po świętach będę robił instalację.Proszę jescze o nie zamykanie mojego tematu bo napisze tu jak będę mieć problem z instalacją anteny.
 • Poziom 16  
  Wszystko zrobiłem i działa dziękuje za pomoc.