Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra,Cyfra + TP na Jednej antenie(Monoblok)

puma1515 06 Kwi 2009 16:32 5458 12
  • #1 06 Kwi 2009 16:32
    puma1515
    Poziom 16  

Witam

Mam pytanie bo robimy instalacje anteny u sąsiada a posiada on tewizje Cyfra + oraz zwykła astra z niemieckimi kanałami oraz telewizje z neostrady.Myślałem nad kupnem konwertera monoblok z wyjściami na 4 tunery.Czy mi to bedzie działać i jak mam ustawić antenę aby to wszystko działało jeżeli nie da sie tego tak zrobić to jak mam to wszystko zrobić.Chciałem dodać że do tej astry jest uzywany jeszcze stary analogowy tuner satelitarny.

• #2 06 Kwi 2009 17:12
    pajo21
    Poziom 35  

Jeżeli tuner analogowy nie ma sterowania diseqc to monoblock się nie nadaje chyba że akurat astra jest ustawiona w monoblocku na porcie 1.
    Rozwiązanie dwa konwertery Quad/twin zależnie ile jest tunerów do podłączenia i odpowiednia ilość przełączników diseqc.
    Wpisz w wyszukiwarkę "zez" to dowiesz się więcej jak to zrobić.

• #3 06 Kwi 2009 18:57
    puma1515
    Poziom 16  

Powiem tak tuner ten analogowy prawdopodobnie zostanie zmieniony na nowy cyfrowy,pozostaje pytanie czy ten bialy z tp opsluguje disqeca bo to mnie ciekawi.

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

sprawy się zmieniły niebedzie nowego tunera a więc pozostaje "zez"
    o zezie wiem tyle że składa się z 2 konwerterów śrdkowym na hot bird a tym bocznym na astrę.Pierwsze pytanie brzmi czy antena ma byc skierowana na astre czy hot bird.2 co mam dokładnie kupić aby rozwiązać podany problem.Antena jest oryginalna z neostrady 80 cm chyba.

• #4 06 Kwi 2009 22:52
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Twin/quad to konwertery uchwyt zeza i diseqc.
    Cyfre i neostrade oraz analog(ten zabytek)podłącz pod quada jako główny konwerter i ustaw na hotbirda zez na astrę i?
    Co chce sąsiad oglądać z astry?

• #5 07 Kwi 2009 06:30
    puma1515
    Poziom 16  

Sąsiad chce oglądać niemieckie programy, które są tez nadawane analogowo. Do czego służy ten diseqc? Bo ja myślałem żeby mieć astrę i hotbirda na jednym tunerze a tu jednak nie.Czy antena ma byc ustawiona na hotbird czy na astre.

• #6 07 Kwi 2009 07:06
    Zbynex
    Poziom 26  

Antena ma być ustawiona na Hotbirda.
    Digital Satellite Equipment Control oznacza "cyfrowe sterowanie sprzętem satelitarnym", ew. "sterowanie cyfrowym sprzętem satelitarnym",czyli przełączanie pomiędzy źródłami sygnału satelitarnego czy sterowanie anteną.
    Astrę i Hotbirda możesz mieć na jednym tunerze, gorzej będzie ze sterowaniem przełączania konwerterów. Nie wszystkie tunery C+ posiadają obsługę diseqc.
    Najlepszym rozwiązaniem będą pojedyncze konwertery i przełączniki diseqc. Jak tuner nie będzie obsługiwał przełączników to sprowadzasz do domu dwa przewody i stosujesz przełącznik ręczny, na pilota lub przekładasz przewody... W monobloku nie da się wyeliminować dieqc i trzeba stosować generatory dieqc.
    Dużo przydatnych informacji i przykłady znajdziesz na stronie dipola : http://www.dipol.com.pl/tv_tv-sat_schematy.htm

• #7 07 Kwi 2009 16:36
    puma1515
    Poziom 16  

Ja nie rozumiem jednej żeczy po co mi disqec jak ja chce miec na 2 tunerach astre a na 2 hot birda disqec po naszemu jest po to aby miec horbird i astra na jednym tunerze a ja tego nie potrzebuje.

• #8 07 Kwi 2009 19:06
    ansat
    Poziom 25  

W końcu nie bardzo wiadomo co Kol. chce.Jeżeli ma być tak jak piszesz w ostatnim poście to disqec jest zbędny wystarczy 2 konwertery TWIN.

• #9 07 Kwi 2009 19:57
    puma1515
    Poziom 16  

no teraz mnie zrozumieliście czyli tak jak myslałem kupic 2 twiny i uchwyt na zeza centralny konwerter na hotbird a zez na astre.

• #10 10 Kwi 2009 00:28
    wpat
    Poziom 22  

Musisz kupić quada dla C+ i tv z Neostrady sąsiada plus twój tuner na HB. Do tego Twina na Astrę pod analog i twój tuner, jeszcze przełącznik ale jakie -to zależy jaki tuner będzie to obsługiwał u ciebie.

• #11 10 Kwi 2009 01:36
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Wpat puma juz wyjaśnił co chce w ostatnim poście.
    A ty wpat i wypat jak śliwka w kompot.

• #12 10 Kwi 2009 07:10
    puma1515
    Poziom 16  

No właśnie dzisiaj kupuje 2 konwertery twin uchwyt na Zez i po świętach będę robił instalację.Proszę jescze o nie zamykanie mojego tematu bo napisze tu jak będę mieć problem z instalacją anteny.

• #13 18 Kwi 2009 17:11
    puma1515
    Poziom 16  

Wszystko zrobiłem i działa dziękuje za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME