Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Scorpio '96 - podlaczenie sterowania centralnym zamkiem

vinnier 06 Kwi 2009 17:30 4324 8
  • #1 06 Kwi 2009 17:30
    vinnier
    Poziom 9  

Dzien dobry Panstwu.

W koncu mam chwile czasu, zeby zajac sie tym sterowaniem do centralnego zamka w moim Fordzie Scorpio.
    Sytuacja wyglada tak; mam centralny zamek w aucie teraz chce moc nim sterowac z pilota.

Zakupilem taki zestaw;

http://cgi.ebay.co..

W paczce otrzymalem modul, antene, 2 piloty i diode na przewodzie.
    Teraz tylko nie wiem jak to wszystko podlaczyc. Zalanczam schemat z instrukcji obslugi i mam wielka prosbe by ktos byl tak mily i powiedzial mi jak to podlaczyc oraz gdzie znajde kable do ktorych mam sie wpiac. Jestem kompletnym laikiem wiec prosze o wyrozumialosc i jesli nie podalem jakichs istotnych informacji to tez prosze dac znac.

Moj centralny zamek zamyka rowniez zamek w klapie bagaznika i zastanawiam sie czy nie mozna tez podpiac otwierania klapy z tego modulu co kupilem. Wiem, ze orginalnie, fordowskiego pilota dalo sie klape otwierac.

Bardzo dziekuje wszystkim z gory za pomoc.

ps. Przepraszam Panstwa za brak polskich znakow ale pisze z Angli

ps2. acha, precyzujac, chcialbym zeby sie drzwi otwieraly i zamykaly i zeby mrygaly przy tym kierunkowskazy. i ewentualnie zeby sie klapa bagaznika otwierala jak sie da. reszta funkcji mi nie jest potrzebna.

Ford Scorpio '96 - podlaczenie sterowania centralnym zamkiem

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji z zestawem KE60W-Plus usunąłem - p.10.11 regulaminu.

0 8
  • #3 10 Kwi 2009 00:12
    zibi581
    Poziom 21  

Witam Kolego moja rada ,jesli jestes kompletnym laikiem to jest to dla ciebie zbyt skomplikowane,sorry.

0
  • #4 10 Kwi 2009 01:21
    vinnier
    Poziom 9  

Dziekuje za odpowiedz. Jestem laikiem moze nie kompletnym bo ostatnio z pomoca ludzi z forum Forda podpialem sobie siedzenia elektryczne, a tu z tego co rozumiem to jest to kwestia podpiecia 6-8 kabli do ktorych nawet sa takie specjalne spinki zeby nie ciac, nie lutowac. I gdybym tylko wiedzial w co mam sie wpiac i gdzie to znajde to juz bym sobie poradzil...

0
  • #6 11 Kwi 2009 18:48
    vinnier
    Poziom 9  

czyli jak dobrze rozumiem;

zolty i zolto czarny kabel z tego modulu co mam zapinam do + w aucie

a bialy i bialo-czarny z modulu do bialego i zoltego z wiazki drzwi

=============

teraz pytanie, jest jakas roznica w podlaczeniu tych ostatnich? czy musi byn konkretnie np. bialy z bialym i biloczarny z zoltym?

a co z przewodami od modulu, czerwonym i czarnym, ktore wg. instrukcji maja isc do + i drugi do -?

dziekuje za odpowiedz i pomoc.

Dodano po 4 [minuty]:

acha, a czy da sie podpiac do otwierania bagaznika? Jesli tak to jak i gdzie?

Dziekuje.

0
  • #7 11 Kwi 2009 20:01
    rico37p
    Poziom 28  

Wydaje mi się że dobrze ci radził kolega Zibi, bo Norbert ci to bardzo jasno wyłożył a ty tego nie zrozumiałeś. Przecież masz tam napisane do czego czerwony a do czego czarny itd..

0
  • #8 11 Kwi 2009 20:33
    vinnier
    Poziom 9  

no tak, ale teraz ktos mi sugeruje na forum forda, ze sterowanie centralnego jest minusem.

Nie jest tak, ze nie zrozumialem, tylko sie upewniam ze nic nie popsuje.

Musze to zrobic sam bo juz Wam pisalem co mi powiedzial tzw. specjalista z warsztatu.

Pozdrawiam

0
  • #9 11 Kwi 2009 22:01
    Mirek Z.
    Moderator

Temat wyczerpany, zamykam.

0