Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe kable do kolumn czy warto ?

IGOR55 06 Apr 2009 18:06 1227 8
    IGOR55
    Level 15  
    A wiec jak w temacie chodzi o zmianę kabli.W drodze mam już zamówiony wzmacniacz do A300 a jest nim Yamaha Ax-930.Obecnie posiadam kable głośnikowe (Hermann OFC , na oko jakieś 0,75mm^2) z tym , ze są puszczone pod panelami i zmiana na jakieś inne to , spory problem w tej chwili.Czy warto wymieniać ten kabel na grubszy? czy różnica między tym a grubszym będzie na tyle odczuwalna żeby robić delikatną demolka w pokoju?
    Takie mam ułożenie pokoju , ze no niestety musiał bym trochę tu namotać...
    Dlatego zwracam się do Was pomoc ;)
  • Helpful post
    dybas
    Level 38  
    Nie nazwałbym się audiofilem, ale...nie warto. Chociaż przekrój kabli należy uznać za absolutne minimum, nie warto pruć paneli dla iluzorycznego efektu. Jeśli nie tworzysz wzorcowego salonu odsłuchowego zostaw po staremu.
    IGOR55
    Level 15  
    Myślałem o zmianie , kombinowałem na wszystkie sposoby świata jakby najlepiej puścić ale no nie widzę tego u mnie.
    A jakbym dał grubszy liczyć te 2,5mm^2 to różnica byłaby odczuwalna uchem w gole?
  • Helpful post
    Samson4444
    Level 12  
    Odradzam. Lepiej te parę złotych zainwestuj w akustykę pomieszczenia a dostaniesz zauważalną różnicę w brzmieniu. Co do kabli to jest to chyba najbardziej przereklamowana działka z zakresu audio.
    Jedynie na co powinieneś zwrócić uwagę przy doborze kalbli to tylko to aby przekrój nie był mniejszy jak 1 mmkw dla długości 10m oraz to żeby był beztlenowy.
    IGOR55
    Level 15  
    Nie no kabla mam do jednak kolumn z 4 metry a do drugiej z 7 gdzieś tak ;) OFC to chyba oznacza , że jest beztlenowy , tak ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    IGOR55
    Level 15  
    Czekałem na te słowa...znikomy efekt.Wiem , ze nie zmieniam już.Dzięki za radę ;) A jeszcze zapytam tak dopinając się do tego tematu.Co myślicie o Yamaszce Ax-930 do tych moich A300 ? Będzie dobrze?
    W sumie to już nie ma odwrotu , bo zamówiony jest ale chce zapytać już wcześniej , bo doczekać się nie mogę ;)
    User removed account
    User removed account  
    IGOR55
    Level 15  
    Mam nadzieje,że będzie dobrze.No nic dzięki wszystkim za rady i zamykam temat.