Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq ENS - 1801 - Microcode Patch Error

wigand 06 Kwi 2009 18:15 3687 7
  • #1 06 Kwi 2009 18:15
    wigand
    Poziom 9  

Witam

Problem dotyczy komputerka compaq ens lub desktop en, jak kto woli.
    W plytke w ktorej siedzial coppermine 700mhz wlozylem 1ghz, od tego momentu sprzet "wypluwa" mi taki blad:

1801 – Microcode Patch Error. Missing or invalid Processor Microcode Patch. Please contact Compaq Computer Corporation for a new ROM BIOS to support the new processor stepping.

Wie moze ktos jak zrobic ten update? Czy ten sprzet obsluguje tez tualatiny?

z gory dziekuje :)

0 7
  • #2 06 Kwi 2009 18:28
    mat_ed
    Poziom 43  

Ze strony producenta pobierz bios i wgraj. Opisów jak wgrać bios cała masa w sieci i na forum.

0
  • #3 06 Kwi 2009 18:31
    Bartek_Arabski
    Poziom 19  

Cytat:
    Please contact Compaq Computer Corporation for a new ROM BIOS to support the new processor stepping.

Tędy. Znajdż model, znajdź update BIOSu, poczytaj czy pomoże (powinno być coś na kształt changelog'a dołączone do paczki z BIOSem).

Cytat:
    Wie moze ktos jak zrobic ten update? Czy ten sprzet obsluguje tez tualatiny?

Pewnie tak samo jak każdy inny - kreator stworzy Ci dyskietkę. Czy obsługuje, dowiesz się jak poczytasz to o czym pisałem wyżej.

0
  • #4 06 Kwi 2009 19:50
    wigand
    Poziom 9  

Bartek_Arabski tak, trafilem juz na ta strone zanim napisalem temat, sporo tam tych biosow bylo - nie chcialbym wybrac zlego i uwalic plytki. Wlaczylem strone drugi raz wybralem system jako XP, predzej wybieralem 2k bo taki mam sticker, no i wyswietla mi tylko dwa pasujace pliki a nie jak pod win 2k z 15 :)

//napisze jak mi poszlo

-1
  • #5 06 Kwi 2009 19:55
    Bartek_Arabski
    Poziom 19  

Zanim się weżmiesz za flashowanie, postaraj się dowiedzieć czy w ogóle ma to sens. Do BIOSu powinien być dołączony opis.

0
  • #6 06 Kwi 2009 23:23
    wigand
    Poziom 9  

Doooooooone, bios zaktualizowany Uzylem softu, ktory zrobil bootowalna dyskietke. Error odszedl w niepamiec, teraz mnie tylko ciekawi czy plytke obsluzy tualatina, z tego co czytalem i815 radzi sobie spokojnie z tualatinami :)

0
  • #7 06 Kwi 2009 23:39
    0__0
    Poziom 30  

Tualatin tylko po zmodowaniu podstawki ,choc pewnie w nowszych rev. plyty byla juz obsluga tualatina , ale jesli miales oryg. procesor 700 to niestety mod niezbedny -taki komputerek po modzie dzialal u mnie bezproblemowo z tualatinem przez kilka lat jedyna niedogodnosc to byl czasami wchodzacy na wysokie obroty wentylator procesora , w sumie nie wiadomo dlaczego bo procesor nie mial wtedy jakiejs wysokiej temperatury.

0