Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone nagrania z długopisu z kamerą

andrzejlisek 06 Kwi 2009 19:52 17076 29
  • #1 06 Kwi 2009 19:52
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Kiedyś kupiłem na Allegro długopis z kamerą 640x480, 4GB.

W komputerze długopis funkcjonuje jako typowy pendrive.

Ostatnio się zdarzyło takie coś, że po włożeniu do USB komputer się haczył, wieszał, co utrudniało zgranie nagrań. Jak komputer był zawieszony, to wyciągnięcie długopisu z USB odwieszało system. To juz niepierwszy raz, jak podłączam do komputera, ale pierwszy raz taka sytuacja. Bezpośrednio przed tym podłączeniem nagrałem kilka krótkich filmów i one są bezbłędne. Pliki usunąłem, nagrałem dwa dłuższe filmy i po podłączeniu ta sama sytuacja, ale pliki mają niektóre bajty uszkodzone, co objawia się w błędach w obrazie pojawiających się co jakiś czas. Pliki udało się zgrać i próbowałem w 2 playerach i w obu są te same zniekształcenia.

System plików to FAT32. Za pomocą programu DMDE wykonałem kopie 1:1 do pliku img. Tworzenie kopii trwało jakieś 20-30 minut. Długopis sformatowałem i wydaje się działać bez problemu.

Nie wiem, czy to ważne, ale po nagraniu filmów, włożyłem długopis do laptopa kolegi, żeby mu pokazać, jak się nagrało, tam się odczytało bez problemu, potem u mnie były problemy z odczytem, ale, jak pisałem, pliki zgrały się bezbłędnie.

W obrazie to za pomocą DMDE wyciągałem pliki na różne sposoby poprzez wyświetlanie plików i odzyskiwanie, a potem zrobiłem coś takiego, że otworzyłem obraz długopisu w edytorze hex i odnalazłem w obrazie początek pliku, który normalnie był uszkodzony, wyciągnąłem tyle bajtów, ile miał plik. W ten sposób wyciągnie sie pliki niepofragmentowane, a do takiej sytuacji nie doszło, bo nagrywanie rozpoczynałem od pustego długopisu.

W kazdym przypadku otrzymywałem identyczny plik z identycznymi uszkodzeniami.

Czy da się te pliki naprawić, czy juz nic się z nimi nie zrobi?
    Co mogło być przyczyną opisywanego zachowywania i uszkodzenia plików?

Czy jest możliwe uszkodzenie pliku na pendrive przez wkładanie i wyjmowanie pena (bez korzystania z bezpiecznego usuwania), lub wyjęcie podczas kopiowania pliku z pena na dysk. Ogólnie, podczas odczytu pena, nie było sytuacji, że wyjmuję podczas zapisywania pliku..

0 29
  • #2 06 Kwi 2009 20:28
    unitral
    Użytkownik obserwowany

tego typu urządzenia nie ciesząsiędobrąopinią na temat trwałości i jakości wbudowanej kości pamięci.

Cytat:
    Czy jest możliwe uszkodzenie pliku na pendrive przez wkładanie i wyjmowanie pena (bez korzystania z bezpiecznego usuwania), lub wyjęcie podczas kopiowania pliku z pena na dysk. Ogólnie, podczas odczytu pena, nie było sytuacji, że wyjmuję podczas zapisywania pliku..

raczej nie ma to wpływu, ewentualnie może to spowodować błąd "tablicy partycji", ale jest on łątwy do usunięcia bez utraty danych.

Stawiam na uszkodzoną pamięć.

0
  • #3 06 Kwi 2009 21:42
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Czyli rozumiem, że pamięć może być wadliwa, bez względu na to, co ostanie się działo.

Czy jest sposób, żeby w pendrive odnaleźć i relokować wadliwe komórki pamięci, tak, jak to się robi w dyskach twardych?

Podczas zgrywania plików i wykonywania obrazu nie było żadnych komunikatów, że nie da rady odczytać pamięci, co zdarza się przy kopiowaniu z nośników z bad sectorami.

0
  • #4 22 Maj 2009 01:54
    mayster666
    Poziom 9  

Witam

Przepraszam, ze odkopuje ale ... nigdzie nie znalazlem podobnego watku.
    Rowniez posiadam dlugopis - kamerke (4gb, taki jakich pelno na aukcjach sprzedaja). Pewnego dnia .... wrzucilem na niego (przez pomylke) obraz z innego PenDrive'a zamazujac przy tym BOOTa. Od tamtej pory nie mozna nic nagrac za pomoca kamerki.
    Tutaj prosba: ktos moglby mi przeslac dzialajacy obraz BOOTa takiego dlugopisu ? Moze byc np w DMDE. Bylbym bardzo wdzieczny :D

pozdr. Mayster

P.S.
    Watek odkopalem poniewaz zalozyciel robil takowe kopie.

0
  • #5 28 Maj 2009 08:07
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Długopis miał wadę i chciałem go wymienić, otrzymany długopis posiadał identyczną wadę, okazało się, że wszystkie długopisy tak mają, potem sprzedawca przysłał długopis innego producenta, wygladający identycznie ale o nieco lepszych parametrach (zapis do pliku AVI, ok. 24FPS). Po odesłaniu wadliwego długopisu usunąłem wykonane obrazy pamięci.

Rozumiem, że przycisk RESET ani formatowanie na komputerze nic nie daje.

Jakie parametry ma ten długopis, który kupiłeś? Na Allegro są długopisy wyglądające tak samo, ale rózniące się parametrami.

2
  • #6 05 Cze 2009 10:27
    Balon14
    Poziom 10  

Wita.

Mam podobny problem sformatowałem długopis kamerke 4gb pod linuxem i przestał działać :(

Nie działa mi teraz kamerka ani pamięć co ma być 4gb w długopisie po podłączeniu do usb w komputerze komputer nic nie wykrywa dopiero jak naciskam górny przycisk i długopis jest w usb to pojawiają się w moim komputerze (windows) 3 dyski wymienne ale wszystkie są niby pełne i maja 0 bajtów? nie da się ich sformatować.

Jest na to jakaś rada da się naprawić ten długopis z kamerką i pamięcią 4gb?

Proszę o pomoc.

0
  • #7 05 Cze 2009 14:15
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Czy jak podłączasz do komputera wyłączony długopis i nic nie wciśniesz, to czy przy zegarze pojawia sie ikona z zieloną strzałką taka, jaka powinna się pojawiać przy podłączaniu jakichkolwiek nośników USB (przez klikniecie tej ikony wykonuje się bezpieczne usuwanie)?

Jak DMDE widzi nośnik przed wciśnięciem, a jak po wciśnięciu przycisku po podłączeniu do komputera?

0
  • #8 25 Cze 2009 10:25
    Balon14
    Poziom 10  

Widzi dopiero po podłączeniu do usb i parokrotnym naciśnięciu przycisku power. Bez tego długopis jest nie widziany w komputerze.

0
  • #9 25 Gru 2009 15:57
    mayster666
    Poziom 9  

andrzejlisek napisał:
    Czy jak podłączasz do komputera wyłączony długopis i nic nie wciśniesz, to czy przy zegarze pojawia sie ikona z zieloną strzałką taka, jaka powinna się pojawiać przy podłączaniu jakichkolwiek nośników USB (przez klikniecie tej ikony wykonuje się bezpieczne usuwanie)?

Jak DMDE widzi nośnik przed wciśnięciem, a jak po wciśnięciu przycisku po podłączeniu do komputera?

Witam

Wiem, wiem ze sporo czasu minelo ale ... nie bylo mnie w domku - nie mialem jak wczesniej zainteresowac sie tym tematem :(
    Ostatnio wrocilem i chcialem ozywic popsuty dlugopis. Szukalem troszke na sieci ale nie znalazlem nigdzie zamieszczonych obrazow tego PENa.

Odnoszac sie do postu zamieszczonego przez @andrzejlisek opisze moze jak wyglada dzis uzytkowanie dlugopisu.

Gdy jest odlaczony od komputera :
    * naciskam przycisk - pojawia sie pomaranczowa dioda
    * naciskam drugi raz przycisk - pojawia sie niebieska dioda
    * naciskam ponownie - pojawia sie pomaranczowa dioda
    * gdy pali sie niebieska dioda i przytrzymam przycisk - wylacza sie calkiem

Niestety po umieszczeniu PENa w kompie zadne nowe pliki nie pojawiaja sie.
    Probowalem podlaczac dlugopis gdy byl calkowicie wylaczony, probowalem rowniez wczesniej nacisnac przycisk (zapalala sie pomaranczowa lampka) i wtedy wlozyc do portu USB. Podlaczalem rowniez przy niebieskiej diodzie - zawsze to samo. Pojawia sie zielona strzalka w TRAYu (Masowe urzadzenie magazynujace USB), pokazuje sie zawartosc urzadzonka niestety bez nagranych filmow.

Gdy probuje otworzyc dlugopis za pomoca DMDE wypisuje mi komunikat:
    "Nieprawidlowa wartosc bajtow na sektor"
    Nie mozna otworzyc urzadzonka w DMDE.

System plikow PENa to FAT, 4GB

Dane z programu PC Wizard:

General Information :
    Disk Type : Removable Drive
    Peripheral Type : USB
    Free Space : 100%

Drive Information :
    Volume Name : U_DISK
    Serial Number : B467-D502
    Files Name : 255 caracteres
    File Management : FAT
    Volume is Compressed : No
    Case Sensitive Search : No
    Preserves Filename Case : Yes
    Unicode Filenames : Yes
    Access Control List : No
    Named Streams : No
    Object Identifiers : No
    Reparse Points : No
    Sparse Files : No
    User Disk Quotas : No
    Individual File Compression : No
    Encryption : No
    Share : No

Logical Features :
    Sectors per Cluster : 16
    Bytes per Sector : 4096
    Cluster size : 64 KB
    Free Clusters : 64758
    Total Clusters : 64759

Physical Features :
    Cylinders : 64
    Heads : 255
    Sectors per Track : 63
    Bytes per Sector : 4096

Advices :
    The symbol indicate : Approximate Information
    The symbol indicate : Information may be inaccurate

Mial ktos podobny problem, udalo sie go rozwiazac ?

pozdr. Mayster

0
  • #10 30 Gru 2009 12:26
    Nexis23
    Poziom 1  

Piszesz:
    Gdy probuje otworzyc dlugopis za pomoca DMDE wypisuje mi komunikat:
    "Nieprawidlowa wartosc bajtow na sektor"

Sprobuj sformatowac dysk korzystajac z opcji FORMAT w trybie konsoli. Uzyj przelacznikow /FS aby okreslic typ systemu plikow i /A aby ustawic inny rozmiar bajtow na sektor. Niestety nie wiem jakie sa wlasciwe parametry - nie posiadam takiego urzadzenia.
    Najlepiej gdybys znalazl kogos kto zrobilby Ci dokladna kopie takiego dlugopisu za pomoca programu np Ghost32. W opcjach, w zakladce Image/Tape zaznaczyc opcje "Image All". Taki obraz z pewnoscia pomoglby Ci.

0
  • #11 30 Gru 2009 12:44
    Poziom 35  

A ja mam pytanie :
    Jak wyglada jakosc nagran z tego wynalazku ?
    Jaka jest jakosc dzwieku ? No i na ile wystaczy w takim urzadzonku bateria ?
    Na allegro widze ze juz mozna dostac breloczki z 640x480 pix za rozsadna cene.
    Ale jak wiemy parametry to nie wszystko, chcialbym zapytac sie o opinie osob korzystajacych z tego typu gagetow.

0
  • #12 30 Gru 2009 13:48
    mayster666
    Poziom 9  

Jak wyglada jakosc nagran ? Nie wiem jak ze wspomnianych breloczkow ale z dlugopisu ... hmmm srednio. Mam gdzies zakurzony cyfrowy aparacik, stary - 3 megapiksele - jakosc nagranych filmow jest praktycznie identyczna. Na pewno nie nadaje sie w formie kamery na wakacje do Rzymu czy jako material dowodowy do jakies sprawy sadowej ale do jakichs malo waznych, prostych nagran sie nadaje. Jak dlugo trzyma akumulator ? Nie zdarzylem nawet dokladnie przetestowac bo ... padl mi - tak jak to wczesniej opisalem.

0
  • #13 03 Sty 2010 21:59
    mayster666
    Poziom 9  

.... jej naprawde nikt z wlascicieli podobnego dlugopisu-kamerki nie moze uruchomic PC Wizard'a i sprawdzic jakie sa wlasciwe wartosci bajtow na sektor ? Rozumiem, ze nikomu nie chce sie minutki poswiecic aby zrobic obraz ghost'em czy czyms podobnym ale skopiowac dane z PCWizarda i wkleic tutaj to przeciez zajmie nie wiecej niz 20 sekund. Bylbym bardzo wdzieczy - pozwoliloby mi to sformatowac poprawnie dysk i moze pomoglo.
    Za skopiowany i wyslany obraz dysku to juz w ogole bylbym bardzo, bardzo wdzieczny :)

pozdr. Mayster

0
  • #14 22 Sty 2010 21:53
    Gizmoń
    Poziom 28  

A ja mam pytanie, czy ktoś już otworzył taki długopis i jest w stanie powiedzieć, jak się go rozbiera?

Mam taki jeden, z uszkodzonym przyciskiem na górze. Gwarancji już nie ma (producent daje tylko 60 dni, ciekawe, czemu tak mało) i sam muszę sobie poradzić.

0
  • #15 26 Lut 2010 17:24
    poludnik
    Poziom 1  

witam.kupiłem długopis z kamerą zrobiłem pare nagrań,chciałem je usunąć lecz przez pomyłke i moją niewiedze usunąłęm wszystkie programy i teraz kamera nie działa cały czas świeci się żółta dioda,gdy włoże ją do komputera nic sie nie dzieje-komputer nie pokazuje że zainstalowano nowe urządzenie.czy mam możliwość sam naprawić kamere ,bo trzeba chyba wgrać te programy które wywaliłem tylko nie wiem jakie.Prosze o pomoc.

0
  • #16 01 Mar 2010 22:22
    Stanley_P
    Poziom 26  

Gizmoń napisał:
    <...>Mam taki jeden, z uszkodzonym przyciskiem na górze. Gwarancji już nie ma (producent daje tylko 60 dni, ciekawe, czemu tak mało) i sam muszę sobie poradzić.

Bo teraz producent może dawać gwarancję z takimi warunkami, jakimi mu się chce, gwarancji też może nie być w ogóle. Ale jeżeli kupowałes w sklepie, u sprzedawcy prowadzącego działalność gospodarczą, masz fakturę/paragon, z mocy prawa możesz reklamować u niego towar w ciągu 2 lat.
    Conieco na ten temat np. tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7760780#7760780

Pozdrawiam -

Stanley

0
  • #17 07 Mar 2010 09:11
    Erazer
    Poziom 10  

Gizmoń napisał:
    A ja mam pytanie, czy ktoś już otworzył taki długopis i jest w stanie powiedzieć, jak się go rozbiera?

Mam taki jeden, z uszkodzonym przyciskiem na górze. Gwarancji już nie ma (producent daje tylko 60 dni, ciekawe, czemu tak mało) i sam muszę sobie poradzić.

Co prawda jeszcze nie posiadam owego gadzetu, ale troche poszukałem na necie,
    no i w kwestii zdjęć rozebranego długopisu mogę pomóc:

http://darmagedon.blogspot.com/2009/04/kamera-w-dugopisie-i-pendrive-4-gb.html

Co prawda autor 'otworzył' go na siłę, ale może zdjęcia pomogą w rozebraniu go w bardziej przyjazdny sposób. (Jeśli by się to udało poproszę o opis i fotki)

0
  • #18 10 Kwi 2010 11:29
    Gizmoń
    Poziom 28  

Rozebrałem długopis bez uszkodzenia obudowy. Do rozebrania potrzebne będą:

- aceton
    - małe szydełko owinięte na końcu małą ilością waty

Trzeba odkręcić o kilka zwojów gwintu część zawierającą długopis. Odsłoni się miejsce, wskazane na poniższym zdjęciu:

Za pomocą szydełka z watką trzeba wpuścić w tą szparę kilka kropel acetonu, następnie odczekać kilka minut, wpuścić następne krople, znowu odczekać, i tak w kółko. Po upływie półtorej godziny takiego nawilżania można spróbować wyjąć gwintowaną część używając niezbyt dużej siły. Jedną ręką ciągniemy za część z kamerą, drugą ręką za nadal nakręconą część z długopisem. Dodatkowo można próbować delikatnie "zgiąć" długopis, aby poruszyć klejone połączenie, jeżeli aceton jeszcze kleju nie rozpuścił.
    Po wyciągnięciu gwintowanego elementu, widać już układ elektroniczny. Jednak nie można go jeszcze wyjąć. Najpierw należy usunąć zaczep:

W tym celu dociskamy go (na środku) do obudowy długopisu, i przesuwany do oporu w stronę wtyczki USB. Po przesunięciu, nadal dociskając zaczep, podważamy jego wystającą część. Na powyższym zdjęciu nad tą częścią widoczna jest ciemna plamka na stole, chodzi o lewy koniec zaczepu.

Można już teraz ostrożnie wyjąć całą elektronikę, razem z akumulatorem i kamerą. Podczas wyjmowania trzeba uważać na kamerę - może się ona przekręcić i zablokować, co w połączeniu z użytą zbyt dużą siłą spowoduje jej uszkodzenie.

Tak wygląda długopis rozłożony na części (tzw. "widok rozstrzelony" :) )

------------- Dodane dnia 16.4.2010 --------------
    Po wymianie przycisku długopis zaczął działać jak nowy. Co ciekawe, uszkodzony przycisk powodował, że:
    - po podłączeniu do komputera pojawiały się trzy dyski wymienne (E, F, G), na jednym nagrane filmy, na drugim i trzecim pliki systemowe długopisu (!).
    - filmy miały liczne wady (czarne klatki, przebarwienia, zakłócenia) wskazujące na uszkodzenie pamięci.
    - długopis samoczynnie włączał się i wyłączał
    - podczas próby ustawienia czasu, pokazywał się bardzo wymowny komunikat o treści "??????????? ???????" a następnie okno

1
  • #19 28 Kwi 2010 21:13
    mayster666
    Poziom 9  

poludnik napisał:
    witam.kupiłem długopis z kamerą zrobiłem parę nagrań,chciałem je usunąć lecz przez pomyłkę i moją niewiedze usunąłem wszystkie programy i teraz kamera nie działa cały czas świeci się żółta dioda,gdy włożę ją do komputera nic sie nie dzieje-komputer nie pokazuje że zainstalowano nowe urządzenie.czy mam możliwość sam naprawić kamerę ,bo trzeba chyba wgrać te programy które wywaliłem tylko nie wiem jakie.Proszę o pomoc.

Witaj. Mam ten sam problem. Od roku prosiłem na tutejszym forum, wysłałem także kilka maili na allegro do osób które zakupiły taki długopis (gdy jeszcze cale nicki były dostępne) wraz z opisem jak zrobic kopie GHOSTem. Niestety nikt nie uraczył mnie pomocą - "najbardziej zaangazowani" wyslali informacje, ze nie znaja sie na tyle na komputerach aby zrobic taka kopie. Wysylalem dokladny opis, po kolei co, gdzie nacisnac ale .. nikomu nawet chyba przeczytac sie go calego nie chcialo.
    Jesli udaloby Ci sie gdzies dostac taki skopiowany soft to ... mam nadzieje, ze przyjacielu bedziesz o mnie pamietal :)

pozdrawiam

P.S.
    W GHOSTcie trzeba pamietac aby zrzucajac soft zaznaczyc w OPTIONS opcje IMAGE ALL

0
  • #20 06 Maj 2010 03:04
    wujekdobryrap
    Poziom 10  

Ja mam taki długopis.
    4g 29-30fps avi i tez go rozebralem bez uszkodzenia ... z nudow :)
    Mianowicie chcę go wsadzić do innej obudowy mniej (przypalowej) rzucającej się w oczy :)
    Ogólnie długopis ładnie się prezentuje jeden wielki minus to farba pokrywająca ostro odchodzi, przy mocniejszym przejechaniu paznokciem odpada.

Jak chcesz softa z tego długopisu to pisz. Ale napisz co i jak mam zrobić :)
    , bo sam sobie chętnie go zrzucę jako backup.

0
  • #21 12 Lis 2010 18:10
    lopackim
    Poziom 10  

Witam Wszystkich. Nieśmiało się przyłączam do prośby o sofcik bo mój z kolei obraz nagrywa dobrze ale dźwięk -szkoda gadać - ścisza się i podgłaśnia. Oddałem sprzedającemu ale On powiedział, że wysłał do serwisu i wszystko jest ok, a nie jest. Próbowałem odtwarzać nagrane filmy na różnych komputerach ale skutek taki sam. Tak jakby zatykało mikrofon bo jest głośno i nagle cicho i tak w kółko.

0
  • #22 25 Gru 2010 11:15
    ZGG
    Poziom 27  

Witam. Ja swoją też rozebrałem. One chyba wszystkim szybko nawalają. Jedna kupiona z drogie pieniądze we wrocławskim sklepie szpiegowskim ,szybko nawaliła, i dostałem inne badziewie. Ale to chodzi . Potem za 145 złote kupiłem inną od sprzedawcy z gdańska. To ładnie chodziło, miała rozdzielczość 640-480 .Ale sama wysiadła. Podczas ładowania mocno się grzała. Okazało się że sterownik w akumulatorku nie puszcza prądu. Bateria ma 3,7 wolta .A reszta nic. Kiedy porobię zdjęcia dla ciekawskich.

0
  • #23 20 Sty 2012 20:59
    macu28
    Poziom 2  

Witam.
    Czy udało sie Wam zgrać tego softa z tego długopisu?
    Mam podobny problem i chyba mnie to poratuje.
    Czy mogę prosić o pomoc w tej sparwie??

0
  • #24 25 Sie 2012 21:48
    hermarkam
    Poziom 2  

ja mam soft z tego długopisu, ale dzisiaj znajomy przyniósł mi podobny długopis i za chiny ludowe nie umiem otworzyć dodatkowych dysków w tym chińskim wynalazku. Co jeden model, to inne wymysły. Posiadam soft do modelu MP9.
    Dziś dostałem model BPR 6 i nie wiem, jak uwidocznić foldery z softem.
    W moim MP9 podłączam do usb komputera z wciśniętym przyciskiem w długopisie i pokazują mi się trzy dyski. Dwa z nich zawierają soft, albo jak kto woli firmware.

0
  • #25 15 Gru 2012 15:13
    ascorp
    Poziom 17  

Witam!

Posiadam taki długopis kamerę, ale się coś "uwaliło" z softem, chip to ak3631b14402, znalazłem firmware do tego, ale nie potrafię sciągnąć z jednej stronki FIRMWARE, może ktoś to obczai ? jeszcze to samo ale na chińskiej stronie FIRMWARE2. Próbowałem się skontaktować z kolesiem który to wstawił, ale bez skutecznie.

Programy do wgrywania firmware można szukać pod nazwą "Anyka ak3631 tool"

Jeżeli ktoś posiada jakikolwiek firmware do tej kamerki, proszę o umieszczenie tutaj, bądź przesłanie na maila ascorp(malpa)wp.pl , będę na prawdę wdzięczny !

0
  • #27 16 Gru 2012 13:51
    ascorp
    Poziom 17  

Program dobry do obsługi, włączamy program, przytrzymujemy reset w kamerce, wkładamy do usb, czekamy aż pojawi się żółty status i klikamy start. UWAGA MOŻE POPSUĆ KAMERĘ !!! Niestety wsady chyba nie do tego typu kamerki, u mnie wywala błąd.

0
  • #28 16 Lut 2013 15:05
    1945275
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 17 Lut 2013 17:59
    hermarkam
    Poziom 2  

Mam firmware do długopisu z kamerką, ale jest to model MP9. Długopis można otworzyć w komputerze jako trzy dyski, odpowiednio przyciskając "guzik" u góry długopisu. Standardowo widać tylko jeden dysk.
    Mój firmware nie nadaje się do długopisów typu, albo model BPR
    Pozdrawiam

0
  • #30 18 Lut 2013 14:28
    1945275
    Użytkownik usunął konto