Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka whirlpool awm 6122, hałasuje podczas wirowania

propet_kg 06 Kwi 2009 20:55 6630 9
  • #1 06 Kwi 2009 20:55
    propet_kg
    Poziom 9  

Czytając wiele tematów o pralkach whirlpool awm nie znalazłem nic na temat modelu whirlpool awm 6122, jako laik mam 0 pojęcie na ich temat.
    Pewnie rożni się lekką budową, ale do rzeczy :

pralka ma 2 lata, pranie mniej więcej 2 od 3 razy w tygodniu. Na pierwszy rzut oka wszystko ok program się ustawia , zaczyna prać wodę pobiera itp. Schody zaczynają się w momencie przejscia na wirowanie. Początkowo rozpędza się do 1200 obrotów ale zaczyna hałasować dźwięk mniej więcej przypomina świszczenie jakby łożysko ? tarcie jakieś, i tak za każdym razem przy wirowaniu.

Jakieś pomysły co to może być i czy w ogóle powinienem zagldać do środka ? jestem w stanie samu coś z nią zrobić ? z góry dziękuje za pomoc.

Moderowany przez mrhari:

Post był raportowany. Temat poprawiłem (regulamin pkt.11)

0 9
  • #2 06 Kwi 2009 22:30
    kulig.88
    Poziom 11  

No chyba że akurat łożyska na silniku a nie za bębnem

0
  • #3 07 Kwi 2009 07:18
    propet_kg
    Poziom 9  

jestem w stanie sam do nich dotrzeć ? czy muszę wzywać kogoś ?

0
  • #5 07 Kwi 2009 13:32
    propet_kg
    Poziom 9  

No to widze ze zapowiada sie walka na weekend :)

pytanko jeszcze znajde gdzieś modele łożysk czy dop w momencie ich wymontowania bedę wiedzieć jakie mam dokladnie kupić ?

0
  • #6 07 Kwi 2009 18:34
    sujka5
    Poziom 26  

łożyska od silnika postawiłbym na samym końcu
    są albo uszkodzone łożyska główne i obiawia się to tak że nawet jak pokręcisz bębnem ręką to zaczyna chuczec...
    jeśli tak nie jest to następne co bym sprawdził to czy pasek nie jest za luźny (bo obecne są J-4 czyli 4 rowkowe kiedyś były J-5 5 rowkowe i te były wytrzymalsze obecne się naciągają i ślizgają )
    a jeśli słychac jak coś piszczy ponad to co wydobywa się z silnika (związane z pracą szczotek) to piszczy uszczelniacz który chroni łożyska bo pracuje na sucho lub pół sucho można rozebrac i go posmarowac i problem znika.....
    bardziej szczególowe informacje mogę podac na gg 3495559
    powodzenia

1
  • #7 07 Kwi 2009 22:27
    luk_jag
    Specjalista AGD

Pralka ma dwa lata to może po prostu fiżbina od biustonosza pod grzałką siedzi albo w pompie coś dziwnego :D

0
  • #8 08 Kwi 2009 07:47
    propet_kg
    Poziom 9  

witam temat mozna zamknąc sprawa załatwiona dzieki użytkownikowi
    sujka5, profesjonalna pomoc i jako laik w 30 min uporałem sie z problemem, rozebrałem pralkę w pół i nasmarowałem przy uszczelniaczu. po złożeniu o dziwo nie zostało mi części jakiś wolnych pralka przyjemnie mruczy. Dziękuje i pozdrawiam.

0
  • #9 30 Wrz 2010 19:37
    tracer.on
    Poziom 10  

Witam

Zatarły się łozka w pralce,
    rozebrałem wybiłem łożyska,
    na tulei mosiężnej są wyślizgane rowki od uszczelniacza, którą uszkodziłem przy zdejmowaniu domowym sposobem.
    Dzwoniłem do serwisu po tulejkę ale nie mają w sprzedaży i moje pytanie czy dorabiać tą tulejkę u tokarza czy nie ma sensu i kupić cały bęben?

0
  • #10 30 Wrz 2010 23:23
    wosokol
    Poziom 20  

zrób zdjęcie tej tulei. tam gdzie największe uszkodzenie.

1