Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring bez zapisywania obrazu z kamer

06 Kwi 2009 20:56 2597 7
 • Poziom 18  
  Witam. Chciałbym założyć monitoring (od razu mówię że jestem laik w tej dziedzinie) Chodzi mi o podłączenie 2-4 kamer typu dzień/noc do monitora CRT lub komputera i uzyskanie obrazu na monitorze ze wszystkich kamer na raz lub możliwość przełączania kamer. Nie chcę zapisywać filmu na dysku tylko oglądać na żywo więc rejestratory odpadają. Proszę o pomoc tzn chcę się dowiedzieć jaki osprzęt jest do tego potrzebny. Za pomoc z góry dziękuję.
 • OptexOptex
 • Poziom 18  
  Jesli nie chcesz zapisywać to rozejrzyj sie za multiplexerem. Po Polsku dzielnik obrazu, w twoim przypadku na 4 kamery
 • OptexOptex
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Tylko że jeśli masz już komputer i chcesz na nim oglądać to kupić jednak prostą kartę do monitoringu, wyjdzie taniej niż dzielnik obrazu. A dodatkowo będziesz mógł rejestrować. Do tego okablowanie (np. YAP), złączki i kamerki rzecz jasna.
 • Poziom 12  
  Kolego napisz coś więcej o założeniach użytkowych Twojego systemu CCTV. Piszesz o kamerach dzień/noc czy tzn. że dzień i noc będziesz siedział i bez rejestracji na bieżąco kontrolował obraz ? Mało prawdopodobne ale żeby coś sensownie doradzić trzeba znać więcej szczegółów.
 • Poziom 18  
  Chodzi mi o obserwację wewnątrz budynku w nocy na żywo. Nie potrzebuję zapisywać obrazu bo interesuje mnie tylko co dzieje się w teraźniejszości. Obraz raczej wyświetlany na monitorze CRT z 4 kamer i myślę że dzielnik obrazu mi wystarczy.
 • Poziom 13  
  dzielnik nie koniecznie jeśli chcesz mieć dostęp zdalny do systemu skłaniałbym się jednak ku rejestratorze lub karcie masz możliwość konfiguracji np detekcji ruch i wysyłanie informacji na meila np jesli w określonych godzinach wystąpi ruch na określonej kamerze w określonym obszarze zostaniesz poinformowany mailem lub smsem o tym zdarzeniu chyba warto wydać na to 90 zł na kartę do komputera
 • Poziom 13  
  Jeżeli chcesz mieć podgląd przez komputer, musisz zainwestować w kartę DVR na 4 kamery.

  Natomiast jak zastosujesz dzielnik obrazu i chcesz mieć podgląd na monitorze CTR musisz jeszcze zainwestować w konwerter VGA.

  Sprzęt potrzebny pod Twoje wymagania:
  opcja 1.
  kamery + karta DVR + komputer

  opcja 2
  kamery + dzielnik obrazu + konwerter VGA + monitor

  opcja 3
  kamery + dzielnik obrazu + telewizor z wejściem video.
 • Poziom 18  
  Pozostanę przy opcji nr 3. Dziękuję za odpowiedzi. Temat można zamknąć.