Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo - Czy to wada aparatu zapłonowego??

06 Kwi 2009 21:08 8448 15
  • Poziom 2  
    Mam problem z vw polo 1.3 wtrysk. Gasła w czasie jazdy, kiedy poczekałem
    10-15min odpalała normalnie i tak co jakis czas. Dzis juz w ogóle nie chce
    odpalić. Proszę o podpowiedz co moze byc przyczyną. Słyszałem ze to moze
    wada aparatu zapłonowego. Czy to moze byc prawda??
  • Poziom 36  
    Tak. Miałem to samo w escorcie. Był jeszcze efekt dodatkowy - przy zgaszonym silniku i włączonym zapłonie od czasu do czasu strzeliła sobie iskra. Sama. Było to słychac z kopułki. Jak naciskałem patykiem moduł, to naparzała jak głupia.
  • Poziom 33  
    Tak właśnie potrafi zachowywać się uszkodzony czujnik Halla. Czasami nie chce działać nawet kilka godzin. Oczywiście przed wymianą należało by go dokładnie obmierzyć (wtedy kiedy nie działa;-) ). Sprawdz też czy wiązka przewodów z aparatu zapłonowego nie przebiega w pobliżu przewodów wysokiego napięcia. Ps. a tak w ogóle to napisz co to za Polo (silnik i rocznik). Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    jaworskiauto napisał:
    stawiam na halla
    Nie twierdzę, że nie. Ale jako ciekawostkę dodam, że w moim wypadku też stawiano na halla. Samoistne pojawianie się iskry wyczaiłem przypadkiem. Czasami zatem pozory mylą...
  • Poziom 17  
    tylko nie mierz halla miernikiem na rezystancję bo może jeszcze jest sprawny a po takim pomiarze już nie będzie
  • Moderator Samochody
    Auto zgaśnie i nie ma iskry, ściągasz 3 stykową wtyczkę z aparatu i dotykasz środkowym pinem do masy (kabel zielono jakiśtam, chyba biały) iskra się pojawia w momencie dotykania- hall
  • Poziom 33  
    balonika3 napisał:
    Nie twierdzę, że nie. Ale jako ciekawostkę dodam, że w moim wypadku też stawiano na halla. Samoistne pojawianie się iskry wyczaiłem przypadkiem. Czasami zatem pozory mylą...

Ale temat dotyczy VW, a nie Forda. A takie zachowanie jest typowe dla czujników Halla grupy VAG. Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    szarak napisał:
    tylko nie mierz halla miernikiem na rezystancję bo może jeszcze jest sprawny a po takim pomiarze już nie będzie
    A mógłby Kolega troche to rozwinąć? Który z parametrów granicznych zostanie przekroczony podczas pomiaru rezystancji? Maksymalny prąd wyjścia, a może napięcie zasilania... Halla nie mierzy sie miernikiem rezystancji, ale nie z powodu możliwości jego uszkodzenia. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    To jest polo fox rok 90 , 1.3 benzyna, pełny wtrysk. Gdzie znajde ten czujnik halla?? Jest on wewnatrz aparatu zapłonowego?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Czyli jest taka opcja zeby rozebrac aparat i wymienic czujnik. Musze z tym isc do mechanika czy moge zrobic to sam??
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    jest taka opcja a czy ty to zrobisz to już zależy tylko od ciebie
  • Poziom 2  
    Mam prosbe czy ktoś mógłby mi wysłać fote jak wyglada taki czujnik halla to mojej polowki??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto