Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11 GT kod błędu 147

cooliguana 06 Apr 2009 21:16 4016 12
    cooliguana
    Level 10  
    Mam problem w primerze P11 otóż chodzi mi o kod błędu o numerze 147. Odczyt dokonywałem za pomocą "autodiagnostyki" oraz po podłączeniu pod program "OBD SCAN TECH NISSAN". Program również wskazuje kod 147 lecz nie wyświetla żadnej informacji co to może być. Wg kodów domyślam się że może to być "Podgrzewacz czujnika O2 (Bank 1 Czujnik 3) - usterka" aczkolwiek po wymianie sondy na nową i po zmierzeniu napięć na niej wszystko wskazuje że to nie ona ma winę. Załamuję ręce już bo nie mam pomysłu a check cały czas miga. Po zresetowaniu kompa wszystko jest chwilowo ok. Jak się zgasi silnik i od razu odpali kod się nie pojawia. Natomiast jak się wyłączy silnik słychać charakterystyczne cyknięcie chyba od immo i wtedy jak odpalam samochód błąd występuje ponownie.
    User removed account
    User removed account  
    cooliguana
    Level 10  
    Co najdziwniejsze oryginalnie w moim modelu primery jest tylko jedna sonda. I ją wymieniłem na nową. Druga sonda występowała w modelu P11.144
    User removed account
    User removed account  
    cooliguana
    Level 10  
    Jutro sprawdzę dzięki wielkie. A co do tego P0147 to właśnie to mnie zastanawia.
    User removed account
    User removed account  
    cooliguana
    Level 10  
    Dziś podłączyłem jeszcze inną sondę z auta w którym wiem że na pewno jest ona ok i efekt ten sam natomiast jeśli chodzi o napięcia to zapomniałem napisać jest to sonda 3-przewodowa dwa białe i środek czarny przewód. Więc na zewnętrznych białych 13,6V i 0,2V natomiast środek "faluje" napięcie. Żarówka podłączona między masę a te 13,6V świeci.
    User removed account
    User removed account  
    cooliguana
    Level 10  
    Poprawiłem u góry post bo chyba źle dokonałem za pierwszym razem pomiaru - zasugerowałem się że czarny to minus i stąd zły pomiar. Masa na silnik i plusem do poszczególnych przewodów w sondzie.
    User removed account
    User removed account  
    cooliguana
    Level 10  
    Między białymi napięcie 13,6V żarówka świeci
    User removed account
    User removed account  
    cooliguana
    Level 10  
    Opór około 10ohm