Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI K8N Neo2 Platinum - czyżby zwarcie na płycie ?

06 Kwi 2009 22:55 2195 11
  • Poziom 10  
    Płyta Główna jak w tytule.
    Po podlączeniu zasilania odrazu włączają się wiatraki na PCU oraz pozostałe i po chwili zaczynaja pracować nierównomiernie "pulsują" oraz miga dioda w okolicy portów USB i złączu sieciowym (synchronicznie do pulsu wiatraków).
    Od czego to może zależeć? Zwarcie?
  • Spec od komputerów
    Tak to wygląda. Odłącz od płyty karty oprócz grafiki, odłącz od płyty taśmy HDD i napędów. Podaj konfigurację z danymi zasilacza włącznie. Sprawdź na innym zasilaczu.
  • Poziom 10  
    PG k8N neo2
    procesor: Athlon 64; 3800+
    zasilacz CODEGEN 300W/50Hz; ATX 2.03 (p4) model 300X1
    KG Radeon 128Mb.
    wcześniej był zasilacz 400W, ale się spalił?!
  • Poziom 10  
    po zmianach zasilaczy i kilku próbach płyta zamarła.
    Wiatrak tylko się ruszy o ok. 1cm i koniec (zasilacz się nie włącza-wiatrak), a "chipset nForce4" szybko się nagrzewa;o(
    Na płycie nie widać uszkodzeń, ani zadymień a kondensatory są w stanie idealnym.
  • Spec od komputerów
    Tak, to wygląda na zwarcie na płycie. Ale sprawdź jeszcze na prawdziwym zasilaczu, samą płytę z jakimś wentylatorem.
  • Poziom 10  
    Dobrze.
    Tylko się zastanawiam w jaki sposób mogło dojść do zwarcia? Mógł to wywołać stary zasilacz, który się spalił podczas normalnej pracy komputera? A może kurz (było go "troszkę" na płycie, jak ją zdemontowałam z budowy)?
    Dziś kupię Nowy zasilacz, tylko nie wiem jaka Moc jest tu najlepsza? 450W wystarczy?
    Przy:
    MSI K8N Neo2 Platinum,
    AMD Athlon 3800+
    1Gb Ram
    min. 128Mh (Karta Gaficzna)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak do problemów jak najbardziej mógł doprowadzić zasilacz. Co do 450W to nie moc tu jest ważna i kluczowa, a raczej marka i tym samym jakość owego zasilacza.
    Szukaj czegoś marki Fortron, Modecom serii MC broń boże Feel, Chieftec. 450W będzie z zapasem na przyszłość. Markowe 400W również wystarczy i spokojnie sprosta zadaniu.
    Przeczytaj ten tekst:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    z uwzględnieniem czarnej listy co będziesz wiedziała czego nie kupować. Te propozycje, które tam widnieją jako uznane marki wszystkie sprostają zadaniu.
    Tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199953.html
    masz listę z podziałem na przedziały cenowe i każdy typ z przedziału 100-200zł da sobie radę z Twoim sprzętem.
  • Poziom 10  
    kupiłam zasilacz 450W jednej z zaproponowanych firm (nie będę robiła kryptoreklamy;o)
    Po podłaczeniu go do płyty i włączeniu komputera...;(
    spalił się w nim odrazu bezpiecznik!
    Czy jest sens naprawiania tej płyty?
    Co może powodować takie zwarcie?
  • Spec od komputerów
    Jak spalił się bezpiecznik w zasilaczu to wina samego zasilacza a nie płyty. Zasiacz na gwarancję.
  • Poziom 10  
    Zasilacz już zaniosłam do sklepu;o)
    Zastanawia mnie tylko kwestia tej płyty?
    Bo to już 3 zasilacz, który "zdechł" pod tą płytą!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Ten ostatni to "zdechł" sam z siebie. Gdybyś uruchomiła go "na sucho" byłaby taka sama sytuacja. No a co do płyty to sprawdzisz jak będziesz miała sprawny zasilacz. W przypadku zwarcia na płycie poprostu nie uruchomi się.
  • Poziom 10  
    Temat zakończony!
    Dziękuję za pomoc. Płyta trfiła na śmietnik, poprostu kupiłam nową.