Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepala bezpiecznik przy aku.

łuki88 07 Kwi 2009 00:13 881 3
  • #1 07 Kwi 2009 00:13
    łuki88
    Poziom 24  

Witam.
    Ostatnio u kumpla w astrze 1 miałem taki przypadek. Podłączyłem wzmacniacz (GTA 470), obecnie chodziły tylko 2 kanały w mostku czyli ok 200RMS. Pograło to jakieś 20 min na ok. 50RMS następnie chwile na prawie maks po czym spalił sie bezpiecznik przy aku 30A.
    Założyłem większy bezpiecznik, chwile posłuchaliśmy głośniej i zauważyliśmy że przygasają światla. Lampka w kabinie przygasała tak jakby naprawde było tam z 1kW.
    Co może być przyczyną tego zjawiska? Przecież to tylko 200W.
    Kabel od aku jak i do masy 12mm2.

Teraz bede się widział z kumplem w środe wiec dopiero wtedy moge szukać przyczyny. W niedziele już nie miałem czasu na poszukiwania.
    Podczas grania przewody zasilające są zimne, gdyby bylo zwarcie to bezpiecznik już po chwili byłby przepalony...

Mogłby być to jakis wadliwy bezpiecznik? A przygasające swiatła to skutek tragicznego stanu alternatora? Pozdrawiam.

0 3
  • #2 07 Kwi 2009 15:19
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Przygasanie świateł w Astrze I to jakaś zmora. U znajomego co prawda przy 2 wzmacniaczach, ale kable 35mm2 i kondensator, silnik odpalony, ładowanie w normie a oświetlenie wnętrza - błyskoteka..

0
  • #3 07 Kwi 2009 21:22
    luk9753
    Poziom 24  

aku może być troszkę przy-katowane i dlatego disco :D no i kable 12mm2 to zalezy na jakim odcinku ale trochę szczupło. A ze pali bezpiecznik przy aku a nie przy wzmacniaczu chociaż tam powinien być mniejszy amperaż i powinien pójść z dymem pierwszy, możliwości są dwie
    - wadliwy bezpiecznik lub masz gdzieś lekko przetarty przewodzik i może sie masować. Polecam sprawdzić bo jak zabraknie bezpiecznika i włożycie gwoździa to astra spłonie. Pozdrawiam

0
  • #4 07 Kwi 2009 21:29
    konik83
    Poziom 15  

Przejrzyjcie caly kabel zasilajacy wzmacniacz.
    Moze pomiar rezystancji miedzy przewodem, a buda.?

0