Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung LE32B530 i sprawa PC

Elendir 07 Kwi 2009 10:04 4902 12
  • #1 07 Kwi 2009 10:04
    Elendir
    Poziom 9  

Witam :)
    Mam mały problemik z TV wymienionym w temacie albo z PC ciężko powiedzieć a wiec do konkretów przechodzę:)
    Chce PC'ta podłączyć do tego TV przez kabel HDMI-DVI i to działa obraz jest super i tak dalej ale jest problem z dźwiękiem podłączyłem go przez jack - 2 cincze i cisza głucha nigdy wcześniej tak nie miałem jeśli chodzi o stare technologie na tv crt zawsze działał ten sposób a tutaj lipa i już kompletnie nie wiem co robić gdzieś czytałem ze to wina GeForca mam GF7900 próbowałem coś tam wgrywać inne stery itp ale nic nie pomogło system Vista..

0 12
  • #2 07 Kwi 2009 11:43
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Dźwięk powinieneś puścić do gniazda HDMI z wyjścia SPDIF karty muzycznej .

0
  • #3 08 Kwi 2009 09:00
    Elendir
    Poziom 9  

Ale w grafice mam DVI ? a jak ewentualnie puścić ten dzwięk ?

0
  • #4 08 Kwi 2009 09:50
    szmiroslaw
    Poziom 14  

Nie napisałeś jaką masz płytę główną w PC. DriverMSG powyżej napisał sposób połączenia. W nowych modelach płyt znajdują się te złącza, wystarczy połączyć i w odbiorniku ustawić źródła sygnału.

0
  • #5 08 Kwi 2009 19:42
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jaką masz dokładnie kartę graficzną - Producent - kod producenta .

0
  • #6 09 Kwi 2009 14:38
    Elendir
    Poziom 9  

karte mam 7900 GT(ona ma tylko 2xDVI ) model dokłądny to Gigabite GV-NX79T256DB-RH ,ona nie ma wyjscia HDMI , karta dzwiękowa to sound blater XFI Music ,
    Płyta głowna to GIGABYTE GA-M61PME-S2

0
  • #7 09 Kwi 2009 15:01
    Elendir
    Poziom 9  

Gigabite GV-NX79T256DB-RH - Karta

0
  • #8 09 Kwi 2009 15:45
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Na karcie graficznej powinieneś mieć dodatkowe białe gniazdko 2 Pin .
    Sprawdź czy na tym gniazdku nie ma napięcia , lub jak jest opisane , standardowo jest to gniazdko do podłączenia kabelka SPDIF do karty muzycznej , ale lepiej mieć pewność czy producent sobie tam nie wstawił gniazdka do zasilania dodatkowego wentylatorka.

Telewizor Samsung LE32B530 i sprawa PCTelewizor Samsung LE32B530 i sprawa PC

0
  • #9 09 Kwi 2009 20:15
    Elendir
    Poziom 9  

Niestety nie mam tego :(

0
  • #10 10 Kwi 2009 01:51
    szmiroslaw
    Poziom 14  

Podłączyłeś poprzez przejściówkę HDMI-DVI kartę graficzną komputera z gniazdem HDMI w telewizorze. Twoja karta graficzna posiada typ gniazda DVI-I, które pozbawione jest toru fonii i zawiera tylko sygnały cyfrowe wizji. Telewizor posiada gniazdo HDMI - cyfrowy interfejs dla sygnału Audio/Video. Przypuszczam, że w telewizorze musisz wybrać źródło wejściowe sygnału i wybierasz oczywiście HDMI. Telewizor pobiera sygnał z tego gniazda ale Ty z komputera dostarczasz tylko obraz, fonii brak. Dlatego nawet jeśli podłączysz poprzez chinch'e fonię, to z tych gniazd nie jest pobierany sygnał tylko z gniazda HDMI, a tam nic nie ma dlatego cisza. Łatwo to sprawdzić, wystarczy przełączyć źródło sygnału w TV np. na Audio/Video, a sygnał fonii podłączyć tak jak robiłeś dotychczas czyli z gniazda wyjście audio karty muzycznej do TV gniazd wejściowych R i L. (do gniazda Video nie musisz nic podłączać - sprawdzasz fonię). Przy takim podłączeniu HDMI jak Twoje musisz fonię odtwarzać na innym urządzeniu (wzmacniacz + kolumny głośnikowe) lub wybrać inny sposób połączenia (S-Video, AV ...).
    Nie posiadam i nie znalazłem na stronie Samsung (nie ma) instrukcji do tego modelu, dlatego sugerowałem się innymi modelami telewizorów.

0
  • #11 10 Kwi 2009 09:00
    Elendir
    Poziom 9  

Niby w instrukcji TV pisze ze gniazdo HDMI 1 jest na HDMI - DVI i niby jest dodatkowe gniazdo na audio jakies optyczne wydaje mi sie ze to wejscie na kabel toslink ale nie wiem jak to podłanczać ...

0
  • #12 10 Kwi 2009 11:11
    szmiroslaw
    Poziom 14  

Być może producent dał taką możliwość pobrania sygnału DVI i oddzielnie poprzez kabel toslink fonii, wówczas należałoby połączyć z kartą muzyczną posiadająca wyjście światłowodowe z wejściem toslink w telewizorze kablem światłowodowym. Jeśli jak piszesz w instrukcji jest taka możliwość zapisana, to w ustawieniach telewizora musi być taka opcja(niestety nie mam instrukcji) i gniazd HDMI jest więcej niż jedno, to nie wykluczone, że producent przeznaczył jedno z nich do takiej konfiguracji. Generalnie jak pisałem wyżej jeśli w ustawieniach wybierzesz źródło sygnału HDMI, to tylko z tego gniazda będą pobierane sygnały zarówno fonii jak i wizji. Twoja płyta główna nie posiada takiego gniazda wyjściowego ale karta muzyczna jak czytam na stronie Creative posiada takie wyjście optyczne. Wystarczy połączyć kablem optycznym to wyjście w karcie z wejściem toslink (o którym piszesz) i będzie fonia :D. Oczywiście przy założeniu takim jak opisywałeś, że jedno z gniazd HDMI tworzy kompletne multimedium z toslink. Nie napisałeś jaka jest potrzebna długość kabla. Jego koszt to w zależności od długości i jakości (1mb do 10mb) waha się od kilkunastu złotych do kilkudziesięciu na znanym internetowym targowisku. Jeśli będziesz miał problemy to pisz ale podaj jakie są gniazda w TV i jakie można w menu wybrać sygnały wejściowe.

0
  • #13 15 Gru 2009 14:21
    digisoft
    Poziom 2  

Ja proponowałbym podłączyć komputer do telewizora za pośrednictwem przejściówki dvi-vga i kabelkiem audio. Telewizor ten zapewne ma gniazdo VGA i nie powinno być problemu.

0