Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lutowanie słuchawek - jak to zrobić?

frafel1 07 Apr 2009 13:20 2461 3
    frafel1
    Level 2  
    Przerwałem kabelki od słuchawek w sameh słuchawce . Gdy przykładam te kabelki do tych srebrnych kropek(rys1) słuchawki grają , a więc wystarczy tylko to polutować. Jednak nie bardzo wiem jak to zrobić . Wiem , że potrzebne będzie do tego topnik(kalafonia) spoiwo(drut cynowo-ołowiany) no i lutownica . Jednak nie wiem co w jakiej kolejnośći muszę zrobić i jak . Kabelki są takie jak na zdięciu

https://obrazki.elektroda.pl/30_1239103289.jpg
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    W zasadzie sama lutownica wystarczy. Lutownica to po prostu grzałka, która roztapia cynę. przykładasz kabelek do styku i grzejesz aż się stopi, jak się stopi i połączy (cyna ze styku z cyną z kabelka) to zabierasz lutownice, dmuchasz i gotowe.
  • Helpful post
    !urban!
    Level 17  
    Moim zdaniem stan lutu na kablach nie jest za dobry i może kolega zrobić przez przypadek zimny lut. Rozgrzej lekko grot i na nieś trochę kalafonii na grot. Potem rozgrzej lekko grot i nanieś kalafonie na drut. Nanieś cynę na grot i gorącym grotem dotknij kabelek aż pokryję się nową warstwą cyny. Zrób tak też z drugim kabelkiem, potem tylko przyłóż kabelki do tych łezek z cyny rozgrzej grot i rozgrzanym grotem dotknij tych łezek, jak się rozpuszczą odsuń grot trzymaj kabelek i dmuchaj aż cyna znów zmieni stan skupienia na stały i gotowe. Powodzenia. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
    frafel1
    Level 2  
    dzięki wielkie :) Słuchawki grają jak złoto .