Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corolla - kontrolka otwartych drzwi świeci sie non stop.

07 Kwi 2009 15:39 4017 5
  • Poziom 2  
    Witam,

W jaki sposób (w miarę łatwy zdiagnozować), co jest przyczyną świecącej się kontrolki otwartych drzwi. Po zamknięciu wszystkich drzwi, maski i bagażnika kontrolka się świeci, jednak słabiej niż np. przy otwartych drzwiach.

Poprzedni właściciel zapewniał, że to krańcówka pod maską, wymienił i nie pomogło. (przy okazji: Czy jak odłączę krańcówkę pod maską, to uzyskam efekt zamkniętej maski?)

Auto: Corolla 2004r. sedan 1,6 benzyna

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdr.
  • Poziom 36  
    Czujniki zamykają się do masy więc teoretycznie jak wszystkie odłączysz to powinno zgasnąć o ile nie ma gdzieś przebicia do karoserii np. przy zawiasach drzwi.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie i proszę o pomoc.

Odłączyłem wszystkie wyłączniki krańcowe i niestety kontrolka otwartych drzwi nadał się świeciła (z takim samym natężeniem, jak przy zamkniętych drzwiach, jest to mniejsze nateżnie niż przy otwartych drzwiach).

Jak mogę znaleźć wadliwy element, który powoduje taki stan rzeczy. Czy to może być wina bezpiecznika? Jak mogę sprawdzić gdzie jest przebicie?

Jak kosztowna może być taka naprawa u elektryka sam.?

Z góry dzięki za każdą radę.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    jeśli masz alarm to napisz jaki, bo z tego co piszesz wynika że możliwe jest że zwarcie robi po między drzwiami kierowcy, a alarmem wskazuje na to słabsze świecenie
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam alarm QY01 PLUS - Toyota Corolla. Dzwoniłem po elektrykach i również pytali mi czy nic nie było grzebane przy alarmie, także może świecąca kontrolka otwartych drzwi to wina alarmu.

Kupiłem auto ze świecącą się kontrolką otwartych drzwi i nie wiem czy poprzednik coś grzebał przy alarmie. Kilka dni po zakupieniu auta również przesłał działać antynapad, jak można go włączyć ponownie? Brak dźwięku z mini głośniczka, dioda na kierownicy nie daje znaku życia, o co chodzi?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam , mam podobny przypadek , nie widzę odpowiedzi które podawałaby rozwiązanie problemu , proszę podać przyczynę i jak została usunieta???