Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P105 - nie ładuje na włączonym laptopie

07 Kwi 2009 16:49 4580 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jeszcze tydzień temu laptop bez problemu ładował się gdy był wyłączony oraz gdy bateria była naładowana do 90% po włączeniu laptopa nic się nie działo . Gdy rozładowaną baterie podłączyło się do włączonego laptopa albo gdy podpięło się zasilanie gdy bateria miała mniej niż 90% to ładowanie zaczynało świrować dioda sygnalizująca ładowanie wyłączała się włączała . Gdy i tak z tydzień temu na wyłączonym lapku naładowałem baterie włączam go i jak nigdy zaczął świrować nawet po tym jak bateria była pełna .

Miganiu diody towarzyszy straszne zamulenie systemu zwiesza sie na ułamki sekund

Jak jest podłączony sam zasilacz wszystko jest ok , to samo jeśli jest podpięta sama bateria.

Problem pojawia się podczas ładownia baterii na włączonym systemie dodam że dużo rzadziej gdy jest włączone oszczędzanie energii = gdy procesor pobiera mniej energii. Podpinałem voltomierz i napięcie skacze z 15,3-15,5 volta i zazwyczaj gdy dochodzi do 15,5 to bateria przestaje się ładować

Nie wiem czy problem nie leży w fakcie iż laptopy serii satellite p105 miały błąd w biosie który powodował że wiatrak na grafice uruchamiał sie dopiero przy 100C przez co gdy zapomniałem zaraz po uruchomieniu kompa odpalić gre na 1min (wówczas wiatrak sie uruchamiał i działał prawidłowo) no a jak nie uruchomiłem gry bo zapomniałem to laptop potrafił chodzić 30 min z temp 90c .

Jak mogę sprawdzić miernikiem sprawność baterii ?? bez jej rozbebeszania .

albo jak sprawdzić czy laptop dobrze ładuje ??. (chodzi o to czy to wina laptopa czy baterii).

Editt

Ostatnio nikt nie odpisał problem strasznie się powiekszył laptop nie zaczął przerywać nawet bez baterii zauważyłem że zaraz za zasilaczem przewod idący do lapka jest niepokojąco ciepły poruszałem nim by sprawdzić czy w pewnej pozycji dioda zapali się na stałem zrobiło się zwarcie przepaliło izolacje rozbebeszyłem zasilacz odciąłem uszkodzony kawałek przewodu ucieszyłem się jak dziecko bo laptop zaczął normalnie ładować baterię niestety po 2 dniach problem powrócił.

Panowie jak sprawdzić co sie dzieje sie ....

Ma ktoś może zasilacz 15v 8a trapez 4 pin , bo nie mam jak sprawdzić czy to wina zasilacza czy komputera/baterii
  • Poziom 10  
    Ponawiam prośbę o jakiekolwiek info co mam robić jak cokolwiek zdiagnozować. Bądź na dobrego samarytanina który pozwoli sprawdzić czy na jego zasilaczu będzie dobrze ładować
  • Poziom 32  
    Zasilacz uszkodzony bądź za słaby.
  • Poziom 10  
    A jest ktoś z okolicy Dąbrowy katowic sosnowca coby użyczył na 10 min zasilacza ???.

Albo jak sprawdzić czy zasilacz jest ok ? no bo jak jest mały pobór mocy to laduje jak włącze gre przestaje ale znowu sam laptop nigdy nie ma problemu z działaniem gdy bateria wyjęta