Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor z agregat lodówki

07 Kwi 2009 19:50 13794 10
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam pare pytań dotyczących własnej konstrukcji kompresora z agregatu lodówkowego

Otóż słyszałem, że jeśli regularnie nie dostarczamy oleju do tegoż silniczka zatrze nam on się po paru minutach

w tej sprężarce są 3 otwory- jeden zasysa drugi wypuszcza powietrze, a trzeci jakby wogóle do niczego nie służył -> i teraz pytanie jakim otworem mam dostarczać olej, 3otworem, przez który ani nie wlatuje ani nie wylatuje powietrze, czy przez otwór ssący powietrze??

proszę o pomoc :?:

Dodano po 2 [minuty]:

drugie zagadnienie to czy nieszczelności w zbiorniku wyrównawczym koniecznie trzeba spawać?? nie ma jakiejś popularnej mieszanki, łatwo dostępnej którą można by do tego zużyć

podpowiem tylko, że kompresor będzie raczej służyć do celów modelarskich, także będe operować ciśnieniem z pewnością nie większym niż 4At
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    kto Ci powiedział że trzeba dolewać olej ?? ja mam jakiś 10 letni kompresor z lodówki (od 5 używam do pompowania kół) i jakoś nigdy niczego nie wlewałem i działa bez zarzutu ?
  • Poziom 2  
    co do freonu szkodliwy dla środowiska, dla człowieka niezbyt, mimo to chronić przed tym skórę, oczy i nos ;p

czytałem na innych forach i od innych wiem, że kompresorek ten jest z założenia stworzony do pracy z gazem sprężonym w ciecz a nie powietrzem

może nie mam racji ale jeśli już się uprę jakim wejściem powinienem wkroplić troche oleju.

Dodano po 1 [minuty]:

chciałem jeszcze dodać ostatnie pytanie otóż czy rurka z kompresora może bezpośrednio iść do zbiornika wyrównawczego czy musi być pomiędzy tym coś w stylu zawory jednoprzepływowego:?:
  • Poziom 16  
    moj kompersor tego typu dziala od 10 lat jako sprezarka do pompowania. tylko uwazaj zeby go "do gory nogami" nie trzymac to bedzie cTobie sluzyl i sluzyl. ja swoj trzyam na dworze, bez oslon itp, snieg deszcz i nic mu se nie stalo, wiec twoje obawy sa bezpodstawne. freon? jak to freon, dla srdowiska szkodlziwy, ale od ilus lat (kilkudziesiacie) jest zakaz uzywania freonow. kiedys nawet na dezodorantach bylo ze "ozon friendly", a to glownie odnosilo sie do braku freonow w puszkach. wiecz czy dla czloweika szkodliwy? skoro stosowali go w dezodorantach...
  • Poziom 2  
    do samochodowych klim.trzeba dolewac olej,do lodowek nie.
  • Poziom 14  
    Potwierdzam ja również nigdy nie dolewałem oleju i działa już prawie 5 lat. Co do zaworu przed zbiornikiem to ja nie mam nic (za zbiornikiem również). Do zbiornika zamontowałem tylko ciśnieniomierz abym mógł sprawdzać jakie jest ciśnienie w kole podczas pompowania.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwałem

Wielki Dzięki i pozdrowienia
  • Poziom 10  
    Witam...
    Pytanie z innej beczki, mianowicie - Mam stary agregat z lodowki XBK6-1, sprawny, podlaczony tak jak trzeba - przez przekaznik rozruchowy (sprawny)...
    Problem tkwi w tym iz agregat cholernie sie grzeje po kilku minutach pracy, nie mozna go reka dotknac...
    Co moze byc przyczyna??
    Olej jest, prad po rozruchu ok 0.7 A...
  • Poziom 2  
    Zastosowałem się do wszystkich powyższych rad, kompresorek działa już ponad 2 lata, nie wymaga naoliwinia, puki co nie zatarł się ;)