Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bojler typ wj 50 Bianca nie grzeje wody

ikk6 07 Apr 2009 21:04 9288 5
 • #1
  ikk6
  Level 15  
  Witam, mam problem z bojlerem Bianca wj 50 nie podgrzewa wody.
  Napięcie dochodzi do grzałki ale woda jest zimna. W bojlerze gdy jest podłączony do sieci coś szumi,buczy, skwierczy tak jak woda w czajniku podgrzewana ale nie robi się ciepła.
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • #2
  kacha36
  Level 23  
  Witam.
  Jeśli napięcie "dochodzi" do grzałki to może oznaczać przepaloną grzałkę, zmierz ją omomierzem.
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • #3
  konstruktortrxcb4
  Level 15  
  Szukałem w internecie bojlera o takiej nazwie i serii ale nic nie znalazłem oprócz pralek i chyba wanien czy kabin? Niezależnie od tego stanowczo odradzam włączanie tego bojlera do gniazdka! Jeśli są takie objawy czyli te dziwne dzwięki to oznacza to jedno-NIEBEZPICZEŃSTWO! Dla życia i zdrowia domowników!!! Proszę zamówic sobie elektryka z uprawnieniami SEP i niech dokona oględzin i pomiarów.Może byc jakiś drobiazg ale to się okaże po wizycie elektryka.Odradzam grzebania na własną rękę.
 • #4
  ikk6
  Level 15  
  Czasami na mierniku mierząc oporność wskazuje około 1900 ohm i zaraz znika, a przez chwilę to nawet 24ohm było
 • #5
  konstruktortrxcb4
  Level 15  
  Właśnie dlatego napisałem,że może to być drobiazg czyli,że jest coś lużnego czyli trzeba by było co nieco podokręcać ale też może to oznaczać,że grzałka ma przebicie do masy.Spróbuj zrobić taki pomiar za pomocą omomierza-odłącz grzałkę i pierwszy styk grzałki podłącz do 1 przewodu omomierza a 2 przewód omomierza do masy czyli metalowej części obudowy która jest podłączona z przewodem ochronnym czyli jest uziemniona.Póżniej drugi styk grzałki tak samo.Jeśli grzałka jest sprawna to w obu przypadkach na mierniku powinno być zero.
 • #6
  ikk6
  Level 15  
  Wziołem się za rozkręcanie bojlera, wyjąłem grzałkę i okazało się, że była pęknięta i spirala wystawała a więc pozostało tylko wymienić grzałkę na nową. dobrze, że nic więcej się nie stało. dziękuję za pomoc i chyba już wszystko jasne więc zamykam temat.