Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka zestawu słuchawkowego

ojciec cenzura 07 Kwi 2009 23:13 1103 3
  • #1 07 Kwi 2009 23:13
    ojciec cenzura
    Poziom 11  

Cześć Wam.

Mam jedno małe pytanko. Rzecz tyczy się dowolnego zestawu słuchawkowego do dowolnego telefonu. Pracuję w małej, lokalnej radiostacji. Idąc po kosztach wpadłem na pomysł, by prowadzić transmisje na żywo za pomocą telefonu. Moje pytanie:
    Czy jeżeli w kablu, który wpinamy do telefonu zidentyfikuję żyły, tzn. co jest masą, które 2 kabelki idą do słuchawek, a który to sygnał z mikrofonu; następnie przylutuję do odpowiednich kabli 2 małe jacki, czy sprzęt zadziała, jeżeli podepnę zewnętrzny mikrofon i osobne słuchawki?

Może się okazać, że sygnał z mikrofonu jest za duży i telefon go przesterowuje, czy potencjometr załatwi sprawę?

Moje wątpliwości są dosyć małe, chodzi o to, byście do końca je rozwiali.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 07 Kwi 2009 23:34
    alex1205
    Poziom 18  

nie polecam telefonu - obetnie ci pasmo - zinieksztalci dzwiek polecam polaczenie radiowe - cb radio

0
  • Pomocny post
    #3 08 Kwi 2009 09:18
    arem
    Poziom 39  

można to tak zrobić jak piszesz , jednak fakt obetnie to pasmo / jeśli chcesz tylko dla transmisji słownej , to da sie wytrzymać/. Sprawa jest z dopasowaniem mikrofonu do telefonu. W zestawach sa stosowane mikrofony elektretowe / pojemnościowe / i najlepiej gdybyś taki posiadał i włączył go w miejsce , gdzie jest ten w zestawie / oczywiście musisz ten z zestawu wyłączyć/.
    Jeśli trafosz dobrze , to nie trzeba będzie nic przerabiać , żeby zadziałało. Musisz tylko uważać na odległość mikrofonu id słuchawek - jak będą za blisko , to bedzie sprzężenie.
    Co do tego , co pisze kolega alex1205 - pasmo przenoszenia akustycznego CB radia jest 300Hz - 3000 Hz , pasmo przenoszenia telefonu komórkowego jest 300 Hz - 3000Hz ,ale zasięg telefonii komórkwej jest o wiele wiekszy. Zauważ , że wszystkie relacje korespondentów radiowych sa przeważnie przez telefon komórkowy i wcale nie wyglada to żle nawet na UKF i w stereo :)

0
  • #4 08 Kwi 2009 15:56
    ojciec cenzura
    Poziom 11  

Tak, chodzi mi tylko i wyłącznie o transmisję słowną, muzyka będzie lecieć tylko ze studia. Podpinał będę mikrofon pojemnościowy vivanco, on jest akurat stereo, ale zsumuję sygnały i powinno być ok. Co do słuchawek, prawdopodobnie podpinać będę słuchawki z regulacją głośności na kablu, więc też nie powinno być problemu.

Dzięki więc za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Arek

0