Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ariston Margherita ALS88XEU - przecieka

robek71 08 Kwi 2009 09:18 2369 7
  • #1 08 Kwi 2009 09:18
    robek71
    Poziom 9  

Witam
    Mam kolejny problem z pralką j/w. Pralka przecieka już od dłuższego czasu. Ostatnio znalazłem przetarcie na fartuchu w okolicy zamka dźwiczek, jednakże po wymianie fartucha pralka w dalszym ciągu przecieka i nie jestem w stanie zlokalizować, w którym miejscu. Proszę o jakieś podpowiedzi.

0 7
  • Pomocny post
    #2 08 Kwi 2009 12:05
    jag61
    Specjalista d/s ochrony radiologicznej

A w którym momencie przecieka? Jak pobiera wodę? w czasie "normalnej" pracy? w czasie wypompowywanie wody?
    No dobrze - pralki mogą przeciekać na wszystkich złączach, przejściach:
    - wyjście brudnej wody (na dole pralki - guma)
    - gniazda czujników temperatury (termostatów)
    - wyjście hydrostatu (również rurka gumowa)
    - gniazdo grzałki
    - łożyska bębna (chyba najgorsze możliwe miejsce - w takim wypadku nie obejdzie się bez "rozbiórki")
    - uszczelka (zamknięcie zewnętrzne) filtru - sprawdziłbym cały układ pompy
    - w czasie nabierania - wejście do komory pojemnika z proszkiem i wyjście z niej (do bębna)
    - odcinek zawory elektromagnetyczne (łącznie z nimi) - komora pojemnika z proszkiem
    - wąż doprowadzający wodę
    - wąż odprowadzający wodę ( zwłaszcza miejsce "przepustu" przez obudowę)

Chyba już wszystko... - dobra latarka i szukanie śladów "kamienia"/osadów..

A - jeszcze jedno miejsce - połączenie komory bębna i przedniej pokrywy..

0
  • #3 08 Kwi 2009 15:12
    robek71
    Poziom 9  

przecieka w końcowej fazie prania o ile dobrze zaobserwowałem to podczas płukania. Zajrzę dokładnie pod pralkę w poszukiwaniu śladów.

0
  • #4 08 Kwi 2009 15:32
    jag61

Jeśli to końcowa faza - to podejrzewam głównie układ odpompowująco-odprowadzający wodę..

0
  • #5 12 Kwi 2009 11:39
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zewnętrzna część zasobnika do demontażu, wyczyszczenia, uszczelnienia ( np .za pomocą silikonu)

0
  • #6 13 Kwi 2009 11:51
    jag61

iskrownik - w wypadku, gdyby to było z zasobnika - to do oczyszczenia (dokładnego) byłaby również dysza (dysze) doprowadzająca wodę...

0
  • #7 13 Kwi 2009 12:34
    skryn
    Admin grupy AGD

robek71 napisał:
    przecieka w końcowej fazie prania o ile dobrze zaobserwowałem to podczas płukania. Zajrzę dokładnie pod pralkę w poszukiwaniu śladów.

Uszczelnij połączenie węża zasobnik - zbiornik (miejsce wejścia węża do zbiornika). Butaprenem lub silikonem.
    Tam cieknie.
    I tyle.

0
  • #8 13 Lip 2009 14:31
    robek71
    Poziom 9  

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, byłem trochę "wyłączony" z pralkowych spraw, ale na dniach się biorę za sprawdzanie i dam znać jak coś znajdę.

0