Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona pralko-suszarka Ariston CDE 129 ALL

08 Kwi 2009 11:41 2558 2
  • Poziom 17  
    Witam moi drodzy!

Staram się nie nadużywać uprzejmości Kolegów ale nie znalazłem informacji na temat usterki jaka przytrafiła sie pralko-suszarce mojej ukochanej po awarii instalacji w całym budynku.

Dotyczy:pralko-suszarka Ariston CDE 129 ALL (zabudowa)

Objawy(wg opisu właścicielki):
    Po włączeniu pralki, ustawieniu programu i przyciśnięciu przycisku, że ma zacząć pracować zaczyna pobierać wodę i zaraz się zatrzymuje, a w wszystkie lampki migają - powinna palić się jedynie ta, która odpowiada funkcji prania.

Podejrzewam, że powyższy objaw wiele nie mówi poza tym, że nastąpiła awaria. Procesor pewnie chodzi skoro autodiagnostyka działa. Miałem nadzieję. Może to coś typowego w tym modelu?

Pralka jest po gwarancji.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.

Pozdrawiam
    Leszek Świderski
  • Specjalista AGD
    austin007 napisał:

Po włączeniu pralki, ustawieniu programu i przyciśnięciu przycisku, że ma zacząć pracować zaczyna pobierać wodę i zaraz się zatrzymuje, a w wszystkie lampki migają ...
    i

Napisz dokładnie które migają.
  • Poziom 17  
    Migają skrajne, dolna i górna kontrolka po lewej i wszystkie po prawej. Dość chaotycznie. Wygląda to jednak tak, jakby co chwila (co dwie,trzy sekundy) następował restart. Jakby po załączeniu następował spadek napięcia zasilania logiki i układ brown-out restartował procka. Może to złudzenie ale tak to wygląda.