Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie na karuzeli dla koni - jak podłączyć?

szczaw89 08 Kwi 2009 12:22 2021 2
  • #1 08 Kwi 2009 12:22
    szczaw89
    Poziom 11  

Witam. Nie jestem pewien czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę moderatora o przeniesienie.

Mam pewien problem a mianowicie:

Znajomy ma stadninę koni i posiada karuzelę do ich trenowania. Karuzela ta jest podzielona na 4 części tak jak na załączonym obrazku
    https://obrazki.elektroda.pl/48_1239184962.gif
    Do każdej części zostaje wpuszczony koń, i karuzela zaczyna kręcić się z odpowiednią prędkością.
    I tutaj rodzi się problem, bo nie każdy koń ma chęci chodzić jak nakazuje mu karuzela i po prostu się zatrzymuje a siatki które dzielą karuzele na cztery sektory wyginają się, albo obrywają. Na poprzedniej karuzeli był podłączony zwykły akumulator samochodowy 12V na każdą z siatek i gdy koń chciał się zbuntować zostawał "zmuszony" iść.
    I tutaj moje pytanie...
    Jak podłączyć akumulator aby koń został lekko porażony gdy dotknie siatki? Każda siatka przymocowana jest do karuzeli na gumach czyli jest odizolowana od całości konstrukcji która jest aluminiowa.
    W poprzedniej karuzeli akumulator był ustawiony na środku konstrukcji (tak, że kręcił się razem z nią) i z dodatniej klemy był doprowadzony przewód do każdej siatki. Ale nie wiem co z klemą ujemną. Gdzie ją podłączyć?

2 2
  • Pomocny post
    #2 08 Kwi 2009 12:32
    mkubol
    Poziom 24  

Do tego potrzebna jest jescze przetwornica która podniesie napiecie do kilku dziesięciu tys volt. Popularny pastuch. Akumulator do pastucha a pastuch gorący pod siatki a mase w ziemie.

0
  • #3 08 Kwi 2009 14:26
    szczaw89
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź

0
  Szukaj w 5mln produktów