Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama ektromechaniczna - nie reaguje na pilota, gdy ciepło

08 Kwi 2009 13:59 3248 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem tu nowy i mam taki problem z bamą ektromechaniczną cos takiego takie podobne ma siłowniki

Brama ektromechaniczna - nie reaguje na pilota, gdy ciepło

Gdy jest zimno brama otwiera sie i zamyka bez problemów z pilota ale gdy zrobi sie ciepło i słońce swieci to nie chce sie otworzyc z pilota tylko trzeba dojść dość blisko dopiero sie otwiera :cry:

POMOCY co mam zrobić

- Poprawiłem tytuł - Regulamin.
    - Proszę nie umieszczać linków do aukcji internetowych/plików tymczasowych itp. - Regulamin. Link skasowałem. [c_p]
  • Poziom 24  
    Nie wiem czy pilot jest na podczerwień czy na fale radiowe ale jak na podczerwień to musisz zrobic daszek dla czujnika podczerwieni żeby chronił przed słońcem.
  • Poziom 2  
    na słupku jest lampka informująca o otwieraniu bramy koło której jest 20 cm antenka metalowa
  • Poziom 13  
    Witam skoro piszesz że jest antenka to znaczy działa to radiowo i najprawdopodobniej od temperatury następuje rozstrojenie częstotliwości
    jedyny sposób to wyregulować. Ale obawiam że sam nie dasz rady
  • Poziom 13  
    Ten schemat który przeskanowałes jest jedynie schematem ideowym. Nie ma na nim wyszczegulnionych wszystkich elementów mogacych mieć wpływ na prace tego urzadzenia np potencjometry lub cewki dostrojcze. Pierwszym krokiem który zrób to sprawdź czy w pilocie nie ma czegos w rodzaju potencjometru (może byc zalany woskiem lub lakierem) jeśli jest to nim właśnie postaraj sie wyregulować zasięg.
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem nie powinno się majstrować przy elementach radionadajnika bo został on dostrojony już przez producenta,proponuję skupić się bardziej na antenie ,okablowaniu anteny a w ostateczności podstawić nowy radioodbiornik.Pozdrawiam