Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Picasso +całkowity brak nawiewu

08 Kwi 2009 19:42 10750 7
  • Poziom 9  
    Mam pikusia 2hdi z 2000 roku, klimatyzacja na przyciski z wyświetlaczem, zawsze aby odciążyć silnik po przekręceniu kluczyka wyłączałem na panelu a kiedy silnik chodził włączałem aby z ustawioną temperaturą chłodził lub dogrzewał, jakie było moje zdziwienie kiedy włączam klimę a tu żadnej reakcji, żadnego nawet najdrobniejszego nawiewu, nauczony doświadczeniem, obniżam na wyświetlaczu temperaturę do 14 stopni (zawsze wtedy wiatraki głowę urywały) i nic, nastawiam na 28 stopni ta sama sytuacja, ni wiatraczek się nie włączył, moje pytanie ... co może być powodem takiego działania, i czy wiatrak mimo braku działania samej klimy nie powinien chociaż dawać nadmuchu powietrza z zewnątrz, proszę o konstruktywne odpowiedzi i pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Użytkownik usunął konto  
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 39  
    Powodem na 95% jest uszkodzona stacyjka. Trzeba wymienic "kostke" (przelacznik obrotowy stacyjki) i aby sytuacja nie powtorzyla sie - zmodyfikowac instalacje elektryczna obwodu dmuchawy dokladajac przekaznik. Sam sobie pewnie nie poradzisz wiec skorzystaj z rady kolegi elektrita i jedz do elektryka, ktory to wszystko za male pieniadze zrobi.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Ja to robie wg. PSA - wywalam bezpiecznik, jego wyjscie ze skrzynki przepinam na przekaznik zasilany z glownego zasilania stacyjki a sterowanie przekaznika (plusem) daje z pinu 1 niebieskiego 26 pinowego zlacza na BSI (plus pracujacego silnika).

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Czy na tym bezpieczniku ma byc 12 V ja mam 0,26 V
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ma być 12V masz uszkodzoną kostkę stacyjki.
  • Poziom 13  
    Witam!
    Mam podobny problem:
    W moim Picasso 1.8 16V nie reaguje nadmuch, od czasu do czasu się załączy i wtedy wszystko działa jak należy na ECO jak i A/C, lecz coraz częściej już nadmuch nie startuje i wtedy oprócz wyświetlacza klimatronika nic z klimy i wentylacji nie działa. Zauważyłem, że po uruchomieniu silnika i włączeniu klimy zaczyna migać kropka od temperatury i wtedy nic nie chodzi. Sprawdzałem bezpiecznik 40A i na nim jest 12V po przekręceniu stacyjki. Do tego zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, mianowicie zdarza się tak iż po odpaleniu auta klima sama się włącza lub przechodzi w tryb A/C, mimo iż przed zgaszeniem była wyłączona lub w trybie ECO. Czy ktoś może jeszcze podpowiedzieć, co mam jeszcze sprawdzić, ewentualnie może ktoś wie gdzie znajdę schematy elektryczne do tego klimatronika?
    Z góry dziękuję za pomoc.