Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opóźnienie wyłączenia pompy C.O.

08 Kwi 2009 20:56 1658 4
  • Poziom 10  
    Witam, mam pompkę wody w układzie c.o. sterowaną termometrem który powyżej 35stopni powoduje jej włączenie,a poniżej tej temperatury wyłączenie. Teraz mam taki problem ze po rozpaleniu w piecu temperatura wody rośnie pompka się włącza ale za chwile sie wyłącza ponieważ do pieca jest podciągana zimna woda z układu. Moja prośba, jak można by wykonać układ który powodował by niewrażliwość pompki na wyłączenie przekaźnika który ja steruje na 20-30min. Ten układ nie musi posiadać regulacji podtrzymania ważne jest dla mnie aby przez te 20 min uniemożliwiał wyłączenie pompki przekaźnikiem.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 18  
    Przeczytaj instrukcję pieca odnośnie temperatury pieca.Jak zmienisz te załączanie pompy to piec będzie miał za niską temperaturę wody a wtedy szybsze zużycie pieca /skraplanie się w środku itp.itp. - tak twierdzą producenci pieców mnie przynajmniej tak powiedział serwisant./Lepiej zostaw tak jak zrobił producent.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Hah i tu jest problem :D producent pieca nie zrobił żadnego sterownika bo piec ma ok 20lat ;] w tym roku została zamontowana pompka i w piec wspawana mufka,a w to wkręcony termometr sterujący pompka. Chodzi mi o układ a nie rady dotyczące żywotności pieca :P
  • Poziom 31  
    wstaw czasówkę podtrzymującą działanie pompki, oraz opóźniającą wyłączenie. czas dobierz doświadczalnie
  • Poziom 18  
    Jeśli jest to stary piec to prawdopodobnie musisz kilkakrotnie przychodzić przykładać do niego zanim się porządnie rozpali więc najprościej zamontować przełącznik który zewrze styk z tego termometru i wtedy pompka będzie pracować cały czas a jak już będzie dobra temperatura to przełącznik wyłączysz i będzie ok.Choć szło by się zastanowić po co Ci termometr jeśli chcesz żeby pompa tak działała to najlepiej dać tylko przełącznik i jak będziesz rozpalał to sobie załączysz bo jedynie co Ci da ten termometr to to że jak wygaśnie piec to się pompa wyłączy.Acha a jak Ci padnie piec i przerdzewieje to dalej będziesz pewny że nie chciałeś rad odnośnie żywotności pieca??Czy czasem wtedy nie powiesz "ale mi doradzili" trochę pokory doradzam.