Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak z thunderbirda na konto pocztowe wp.pl

08 Kwi 2009 22:06 7369 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Przeniosłem swoje maile z konta na wp.pl na thunderbirda. Czy da się teraz wrócić do ustawienia aby maile przychodziły na konto na wp.pl, i najważniejsze, aby maile które zostały wcześniej przeniesione z konta wp.pl na thunderbirda wróciły na konto na wp.pl ?

Czy da się je jakoś importowac/exportowac?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    E-mail'e powinny być na serwerze wp więc po zalogowaniu na poczta.wp.pl powinny tam być, bynajmniej ja tak miałem.
  • Poziom 2  
    Nowe maile dochodzą, po wyłączeniu serwera poczty wychoodzacej i przychodzacej w thunderbirdzie.

Stare maile ,które były na wp.pl zostały wcześniej zaimportowane do thunderbirda,a teraz chciałbym aby wróciły na konto na wp.pl...

Ich tam obecnie nie ma:/
  • Poziom 16  
    Jeżeli jest to darmowe konto na WP to nie ma takiej możliwości żeby przenieść pocztę z powrotem na serwer. Taką możliwość posiadają tylko konta z protokołem IMAP.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    1.
    marcinkarczemski napisał:
    Witam,

Przeniosłem swoje maile z konta na wp.pl na thunderbirda. Czy da się teraz wrócić do ustawienia aby maile przychodziły na konto na wp.pl, i najważniejsze, aby maile które zostały wcześniej przeniesione z konta wp.pl na thunderbirda wróciły na konto na wp.pl ?

Odp.

Witam.Co do twojego 1 pytanie.

Tak można odwrócić to aby e-maile przychodziły i zostawały na serwerze poczty.Odpalasz Thunderbird i postepujesz tak:

1.Narzędzia
    2.Konfiguracja konta
    3.Wybierasz utworzone konto np.x(malpa)wp.pl
    4.Nad kontem masz podmenu o nazwie "Konfiguracja serwera"
    5.Masz tam w tym przedziale ustawień opcję:

---Automatycznie pobieraj nowe wiadomości- odznacz to(jeżeli Thunderbird niema pobierać wiadomości automatycznie z serwera poczty)

---Pozostaw kopię wiadomości na serwerze- zostaw zaznaczone
    | (pozostanie kopia na serwie pocztowym w razie czego)
    |
    ---Dopóki wiadomość nie zostanie usunięta- to też w razie czego zostaw (wiadomość pozostanie na serwerze poczty dopóki sam ją nie usuniesz)

6.Zatwierdzasz ustawienia klikając "Ok"

2.

Czy da się je jakoś importowac/exportowac?

Odp.
    Niestety nie ma takiej opcji ;/ dlatego chcąc pobierać programem Thunderbird najlepiej zaznaczyć aby program pobierał automatycznie a kopie e-maila zostawiał ma serwerze poczty (do puki wiadomość nie zostanie usunięta).

Pozdr. Siles
  • Poziom 39  
    Nowe maile dochodzą, po wyłączeniu serwera poczty wychoodzacej i przychodzacej w thunderbirdzie.
    Stare maile ,które były na wp.pl zostały wcześniej zaimportowane do thunderbirda,a teraz chciałbym aby wróciły na konto na wp.pl...
    Ich tam obecnie nie ma:/

Maile są usuwane z serwera, bo tak mu nakazuje klient poczty. Żeby kopie maili pozostawały na serwerze, musi to być zaznaczone w opcjach konta w kliencie poczty (domyślnie nie jest). Te które zostały już usunięte z serwera niestety tam nie wrócą :cry::cry::cry:
    Zobacz mój post w temacie: Program pocztowy - jaki to potrafi?