Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-Link zawiesza się ciągle.

Pocieszny 08 Kwi 2009 23:13 11117 12
  • #1 08 Kwi 2009 23:13
    Pocieszny
    Poziom 38  

Mam router D-Link DI-524 w zestawie ze switchem tej samej firmy. Ciągle się zawiesza, trzeba go restartować po kilka razy dziennie. Czasem dzieje się tak, że transfer w połączeniach internetowych nagle ma ok 40kb/s i wtedy nie pomaga nawet restart routera.Wgrywam konfigurację z backupa zrobionego niedawno i wtedy jest już ok.

Chcę wgrać nowy firmware ze strony producenta. Czy podczas jego wgrywania zostanie usunięta konfiguracja sieci?

Jest jeszcze jeden problem... w routerze jest soft w wersji 3.12 a na stronie D-Link'a jest tylko 2.06...

0 12
  • #2 09 Kwi 2009 01:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

zenobeusz napisał:

Chcę wgrać nowy firmware ze strony producenta. Czy podczas jego wgrywania zostanie usunięta konfiguracja sieci?

Tak.

Sprawdź jego temperaturę - miałem kiedyś ten router i podobnie jak u ciebie strasznie się wieszał - zamontowałem mu wentylator na obudowę i śmigał bez problemów .

Co do Firmware - jaką masz wersje routera ?
    > Wersja podana na naklejce pod kodem kreskowym .

0
  • #3 09 Kwi 2009 02:51
    Pocieszny
    Poziom 38  

Pod i nad routerem były położone inne urządzenia sieciowe(stała do dzisiaj taka wieżyczka). W instrukcji switcha pisało żeby niczego na nim nie kłaść, może to ma coś z tym wspólnego. Przykręciłem do ściany oba urządzenia, zobaczymy jaki będzie efekt. Może dodam jeszcze wiatraczek, tak jak piszesz.

0
  • #4 11 Kwi 2009 11:36
    Mardok'
    Poziom 2  

Kurcze mam ten sam problem z tym urządzeniem, działa stabilnie póki nikt nie łączy się do niego przez WIFi wtedy potrafi się zawiesić kilka razy dziennie. Objaw jest następujący na wszystkich komputerach podłączonych kablem sieć działa i nie ma problemów natomiast te które korzystają z WiFI nagle mają zrywane połączenie i nie mogą się ponownie połączyć do sieci i jest to równoznaczne z niemożliwością zalogowania się na Router z jakiejkolwiek maszyny, pomaga tylko restart urządzenia. Kombinowałem już z Firmware (mam teraz chyba najnowsze v2.07) nie pomogło, zmiana kanałów dla WiFI czy metod szyfrowania też nie bardzo pomaga, na routerze nic nie leży więc ma "czym oddychać" jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mógłbym przetestować był bym bardzo wdzięczny.

0
  • #5 11 Kwi 2009 11:49
    next22
    Poziom 18  

Zmiana zasilacza na bardziej wydajny .

0
  • #6 12 Kwi 2009 18:45
    Mardok'
    Poziom 2  

next22 napisał:
    Zmiana zasilacza na bardziej wydajny .

Hym no nie mam nic z 7.5v pod ręką, po świętach się rozejrzę może rzeczywiście wina zasilacza...

0
  • #7 12 Kwi 2009 21:31
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

7,5V ? Wydaje mi się że tam jest minimum 9V 1A jak nie 12V .

0
  • #8 13 Kwi 2009 09:28
    Mardok'
    Poziom 2  

DriverMSG napisał:
    7,5V ? Wydaje mi się że tam jest minimum 9V 1A jak nie 12V .

Na oryginalnym zasilaczu z tego Routera jest napisane dokładnie tak : 7,5V 1500mA

1
  • #9 13 Kwi 2009 09:43
    Miglandz
    Poziom 10  

miałem pare TP-linków oddanych do serwisu bo sie wieszały i co zrobili panowie z serwisu zamiast zasilacza 9v dali 12v :P po "serwisie" smigały i nic im nie było :) takiego dlinka jak ty tez miałem ale nie wieszał sie dowal mu tam 9v a jakby sie wieszał to potem 12 i potestujesz :D

1
  • #10 13 Kwi 2009 11:39
    Mardok'
    Poziom 2  

Miglandz napisał:
    miałem pare TP-linków oddanych do serwisu bo sie wieszały i co zrobili panowie z serwisu zamiast zasilacza 9v dali 12v :P po "serwisie" smigały i nic im nie było :) takiego dlinka jak ty tez miałem ale nie wieszał sie dowal mu tam 9v a jakby sie wieszał to potem 12 i potestujesz :D

Hym niby 12V mam od DSL-524T ale najpierw spróbuje szczęścia z 9V, nie chcę biedaczka usmażyć ;)

0
  • #11 16 Cze 2009 20:55
    Pocieszny
    Poziom 38  

Temat już stary, ale chyba znalazłem przyczynę swojego problemu. Oprócz routera jest włączony switch, też D-Link. Zauważyłem że jeden zasilacz ma 1,2A, a drugi 2A. Pewnie podłączyłem je odwrotnie. Zamieniłem je dzisiaj miejscami, zobaczymy czy pomoże :)

0
  • #13 31 Paź 2010 23:18
    Pocieszny
    Poziom 38  

Zamiana zasilaczy troszkę pomogła. Ogólnie nie wiesza się cały czas jak na początku. Ale i tak po włączeniu wifi muszę wyjąć na moment wtyczkę zasilania, bo inaczej transfer w sieci oscyluje około 50kB/s :( Po "chamskim" restarcie działa wszystko ok, nawet z wifi. Ale i tak wkurza mnie to odłączanie zasilania.

0