Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam schematu peugeot 405 załączanie napędu 4x4

09 Kwi 2009 07:44 3684 9
  • Poziom 10  
    Peugeot posiada elektrycznie załaczany tylny naped i blokade mech.ruznicowego .Moze ma ktos pomysł z kąd wziąć schemat?

Pisownia , regulamin pkt 15
  • HELUPOWER
  • Poziom 12  
    a tam kolego przypadkiem nie ma stałego napędu 4x4? Bez możliwości odłączenia tyłu.. Popatrz na tym forum, coś chyba kiedyś tam było ;)

http://www.forum.peugeot405.pl/portal.php

P.S. Masz takiego?? Gdzie udało Ci się go kupić ;>
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • HELUPOWER
  • Poziom 10  
    Napęd na 4kola jest przekazywany do normalnej skrzyni biegów jak w normalnym modelu.Do napędu 4x4 zastosowano przystawkę na prawej półosi,poprzez wał napęd przekazywany jest do tyl.mech.różnicowego.Załączanie odbywa sie za pomącą silników elektrycznych podobnych do wycieraczek ( podobne uklady są stosowane w nowych modelach Terenówek) Po włączeniu zapłonu jedno wciśnięcie włącznika powoduje załączenie napędu 4x4 ,drugie przyciśnięcie powoduje załączenie blokady mechanizmu różnicowego.Dodatkowo tylne zawieszenie jest hydro pneumatyczne,zawieszenie jest samopoziomujące i jest tylko w bagażniku włącznik serwisowy do podniesienia go do góry.Instalacja elektr. hydro pneumatyki jest niezależna od instalacji do napędu 4x4.Autko pochodzi z importu ze Szwajcarii i Przez całą zimę układ działał prawidłowo jednak niedawno napęd nie chciał się rozłączyć (silniczki działają) jakby miał ktos pomysł na schemat był bym wdzięczny pozdrawiam!!

Dodano po 10 [minuty]:

Dziękuje za schemat i pozdrawiam!!Wesolych świąt
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    A może chodzi Ci o samą blokadę środkowego mechanizmu różnicowego??

"Samochody z napędem 4x4 są wyposażone w skrzynię biegów BE3 o specjalnym wykonaniu, pozwalającym na zamontowanie skrzynki rozdzielczej, która ma wbudowany przedni mechanizm różnicowy. Mechanizm różnicowy jest więc zastąpiony prostą przekładnią pośrednią z drążonym wałem w celu "powrotu" do lewej półosi.
    Skrzynka rozdzielcza zapewnia rozdział i sterowanie części momentu napędowego na tylne koła za pośrednictwem planetarnego międzyosiowego mechanizmu różnicowego. Rozwiązanie to zapewnia rozdział momentu w proporcji: 53% na przednie koła i 47% na tylne. Przedni most napędowy z klasycznym mechanizmem różnicowym rozdziela moment między dwa przednie koła. Elektromagnetyczne blokowanie pozwala na sztywniejsze połączenie środkowej przekładni planetarnej.
    Samochody z napędem na cztery koła mają również sprzęgło o większej średnicy w porównaniu z modelami napędzanymi na koła przedni"

(materiał z http://www.forum.peugeot405.pl/portal.php)

Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 10  
    Witam mam 405 combi z 89r wiec to pierwsze modele tej wersji.1.9bz z mono wtryskiem.Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam ,mam 405 GR z elektrycznym sterowaniem układu 4x4...chętnie podzielę się tym co wiem ,a co do instrukcji to mam takowy schemat.kontakt argonauta0(malpa)wp.pl
  • Poziom 2  
    Witam mam w garażu Peugeota 405 GRi x4 Break '91, właśnie reanimowałem pompkę od układu hydraulicznego :) korzystałem z dokumentacji a właściwie katalogu części który można znaleźć pod tym adresem www.stuartmcguire.co.uk/pug/
  • Poziom 10  
    Witam troche to trwało ale usterka była dość śmieszna ktoś pożyczył sobie 1bezpiecznik z zasilania silnika do załączania napędów jednak brak czasu zaowocował 14 mieśiącami naprawy ha Szewc bez butów!!Jednak napędy wytrzymały trudy zimy chociaz byly spięte na stałe.Pozdrawiam